Семејство од Скопје нашло парче стакло во леб

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Јас најдов штраф долг 4-5 сантиметри,па ме немаше на кајгана
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Може не е до фирмата, и зависи како е лебот спакуван, има леб од жито вардар што опаковката не го покрива цел леб и остава 1/4 да е надвор од опаковката, и кога идат пензионерите си го пофаќаат кој леб е по свеж и по мек и тој го зимаат, а со тие раци фаќаат се и сешто, а може се нашол некој петарда човек и лупнал срча, не дека ги нема такви заболени, се е можно. А може и до фирмата да е...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
А брат ми во леб нашол влакна и дали е од муда или од путка или од главата поима немам,можеби фурнаџии правеле нешто во трета смена со колега и колешка или нешто друго :sick::facepalm:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
ќути можело да стаат стаклена волна. Ма да ќе се поистоветеше со симит погача ама јбг.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Прибидејќи секој втор стана пекар со производство во визба :eek:

Не се сеЌирајте, битно месото ќе го мелат пред вас (без разлика шо ќе е 400+ килото)...Ова е за имунитет, а канцерогеното пченкарно брашно од комшилак и слични работи е за развивање добрососедски односи и слободна трговија.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Моја претпоставка е дека се истепале пекарите искршиле таму маси џамови столови и некое стакло летнало во тестото по грешка јбг.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Брашното што ќе им се истури од вреќата го собираат од подот. Ова ми има кажувано еден братучед кој малку време има работено во пекара. Ми вика да знаеш како се прави лебот никогаш нема да го пробаш. Секакво ѓубре има е сега на кој што му се погоди. Една комшика има најдено цигаре.
А ова пак. :eek:
540190_3994335850251_838257402_n.jpg
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Нога од пајак, или нешто слично...:confused:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
zosto se cudete ako nekoj resi da gi sudi ??? pa so dovolno dobar advokat mozes da zemes nekoja para be .... ako se naprave procenka ... ako ima + onoj koj go nasol stakloto/strafot/vlaknoto/najlonot i + za advokatot i ako firmata za leb ima dobar kapital togas mislam deka moze da bide uspesno .... osven ako firmata ne drzi nekoj minister :) hahaha
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
За 20ден. да не сакале дијамант да најдат?:D
многу смешно ха ха ха да умреш од смеење..........not :cautious:
па ајде според тебе колку треба да е лебот??? 50 ден, 100 ден??? колку ај.................поглупав коментар не ме сретнал
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.677
Поени од реакции
4.208
многу смешно ха ха ха да умреш од смеење..........not :cautious:
па ајде според тебе колку треба да е лебот??? 50 ден, 100 ден??? колку ај.................поглупав коментар не ме сретнал
:facepalm:
Заебанција е....коментарот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Брашното што ќе им се истури од вреќата го собираат од подот. Ова ми има кажувано еден братучед кој малку време има работено во пекара. Ми вика да знаеш како се прави лебот никогаш нема да го пробаш. Секакво ѓубре има е сега на кој што му се погоди. Една комшика има најдено цигаре.
А ова пак. :eek:
Прегледај го приврзокот 56789
Teк да знаеш па брашното како се прави... Ај бе уживај,ја ти кажувам дека у фабрика нема многу многу педантерија,на вечер може по 1000 леба треба тој работник да извади и му скурчува и све се дешава..е сега не е оправдано не викам дека е,ама тоа е до газдите. Така да јади си ич да не ти чуе,ако мислиш на се како се прави и од што,гладен ќе си останеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom