Секс на прв, љубов на втор поглед?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Колку е сексот важен за одржување на љубовните врски? Дали би можеле да преминете преку „незадоволителниот секс” доколку постои љубов? Дали е во ред да се стави сексот на прво место а потоа чуствата? И ако е така дали треба да се практикува „прво пробај па после уживај”?


Добар/а е, симпатичен/чна, шармантен/тна, интелегентен/на и ред други епитети... ве привлекува, се раѓа симпатија со прилично големи можности за љубов...
Се раѓа и љубов , а само со себе носи и искусување на она вистинското, „најубавото” - сексот со партнерот кој го сакате. Очекувате страста да ве води и да ви пружи незаборавни моменти но, тогаш сфаќате дека партнерот не ве задоволува „Недоречена љубовна врска” ..
Фактот што долгогодишни врски исполнети навистина со премногу љубов се разделуваат поради некомпатибилност во сексот повлекува многу прашања меѓу кои и каде е грешката?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Се знае дека првин треба да има љубов за да има секс, но сепак ако нема добар секс ништо нема да биде и од љубовта бидејќи таа со тек на време ќе се изгуби бидејќи сексот ќе стане монотон и нема да има ништо ново што може да се примени. За еден секс да биде интересен треба и двајцата партнери да бидат иновативни за да има шо да праат да не биде само една поза и толку. Ако нема добар секс не очекувајте добра врска
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
А се бројат тука врските кои пропаднале поради немање секс????

Дефинитивно врска без секс е осудена на пропаст sooner or later.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
abe muce, ako ima sex sho ne te zadovoluva, ke probas sex na drug nacin, ako sakas da zadrzis vrska, e sea ako i to ne uspee, e ondak, edno e jasno, nema ljubov bez dobar sex, dobar ku*ac u kuci = na vredna i sakana zena :)))
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
многу е важен сексот за воопшто да помислам на врска со некого...и ако не е ок тогаш и чуствата си избледуваат.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Adr1ana znaci prvo go isprobuvash posle dumash za vrska? A kako moze da ima custva koa nemalo dobar sex, posto nemalo ni vrska neli, oti ti ne si ni pomislila za nea seuste? Ili kako?? malu sum zbuneta od recenicava pred tockite i onaa posle niv?
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
врска без обврска се мисли хехехе за да го ословам некој со поимот дечко треба да си се погодиме во секој поглед.уствари и јас се збунив коа се препрочитав..ама ај ништо сериозно
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ебање пред све! нејќам некоја тушла да ми крши самодоверба.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
divine напиша:
Обратно ќе да е кај мене:icon_lol:
И ја заустив да кажам дека ...., ама ми текна дека ќе не ишкаат нас, женетите/мажени, шо ли сме више. Затоа, викај ура!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ljubov bez sex i sex bez ljubov ko slon bez surla :))))
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
normalno deka seksot e bitno vazen vo edna vrska a i poubav e ako e so licnosta sto ja sakas,a ako ne go bide...mislam deka ne e toa glavna pricina za da se prekine vrskata,bidejki u nea ima ljubov,koja veruvam deka bi bila posilna od se,pa taka da so poise obidi bi mozelo i seksot da se dovede do normala za da dvajcata uzivaat i da im bide ubavo.mislam deka ljubovta bi bila i na nekoj nacin povazna od toa,bidejki sexot ne e najvaznoto nesto na svetot,ja taka barem mislam
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
11
Вака сеа...

ФАКТ е дека без добар секс, добра врска не бидува. Во врска е човек за да му е убаво со другиот, и ако се земе за факт ( како што тоа јас го земам за факт ) дека условно процентуално земено, сексот е 50ина % од врската и ако сексот не е задоволителен, тоа значи дека 50% од врската тебе не те задоволува............ Онда, со кој памет уште седиш у таа врска?

Треба да се и двајцата партнери иновативни во сексот за да тој аспект од врската биде секогаш интересен.
Анивеј...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
imav dobar sex vo vrska
imav los sex vo vrska
ama imav i mnogu podobar sex so nekoji so gi sretnav kratko pred toa ili ist den..........:pijan:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom