Секс на прв, љубов на втор поглед?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сексот ја продлабочува или уништува врската. зависи дали го има и каков е.
 
Член од
16 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
3
Мислам дека денешната младина премногу се секса е*ате... малдината нарочито овие до 20.. се отепаја од к*е*ање
 
Член од
26 јуни 2007
Мислења
310
Поени од реакции
15
Па и треба да се секса ....што им преостанува друго на децата освен на деца да мислат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
Najgore je kad se iz dosade ljudi sexom bave
Pola sata uvjezbanih poza optimizam daje
Jebo sex kad postane rutina ...
Prvo se volimo pa vodimo ljubav
Pa se karamo pa na kraju jedno drugo varamo....


mnogu dobra pesna. treba da ja slusnete..
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Nope...Ретко успева тоа. Не знам зашо, али не иде.
За врска, обратното функционира. Прво да осетиш нешо за некој, да ти залупа срце за него ко за особа, со мозок и емоции, а не само ко за некој со тело, па отпосле да дојде и секс и све.
Е кога ќе дојде веќе до секс, ако не се слагате на тоа поле, не верувам дека ќе има и успешна врска. Не може. Платонска љубов у романи.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
теоретички не е возможно да чекаш да се вљубиш во партнерот па да имаш секс....Физикусот е прв...па еротиката страста па љубовта со тек на време...Абе добар секс праи се факт...После добар секс или два или три со дечкото со кој си во веза тазе се заљубуваш....
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Често пати ми се случува тоа. Ќе направам тоа со ќеф со некоја, ама во очите и во душата ја доживувам дека сфаќа дека работата била само за секс и толку.
 
M

MIL

Гостин
Ne sum takov tip poveke bi sakal da ja zapoznaam opipam na drugo nacin , dosta mi e i muvanje za prva nok posle se si ide spontano
 

Kajgana Shop

На врв Bottom