Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
se razbira deka ebam na prvata vecer sekogas e taka ne mozat da mi odoleat
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
:eek:ftopic:
Ве молам сликајте ме со Аце еба**т. Ај ако немаш нешто паметно да кажеш, чао.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
д бјути, абе остајте го да си се доискаже љубовџијата

A c E напиша:
se razbira deka ebam na prvata vecer sekogas e taka ne mozat da mi odoleat
него, кажи ми... како успеваш? до парфемот е? до гелот? како тоа неможат да те одбијат? ќе ја споделиш тајната со нас, останатите смртници?
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Jas ne praktikuvam epten koga nema beganje.Nemoze covek na raat da se nacuka od zenive
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Bre bre sve posteni

Ne od prva vecer od prvi 5 minuti sum ebel i toa ne na zapad samo.

Lazat more zenive site 90 posto bar se ebele na prva vecer ako ne tuka garant na odmor ili na studii ...lazat sushat
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
ne vikam deka ne ste ebele na prvata vecer ama toa moze da vi se sluci ednas vo pola god ako imate sreka zatoa ne mi se pravete golemi mazista i eb**i ke ve molam
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Има повеќе вакви слични теми и како и таму, така и тука си стојам на својот став дека не сум и нема во иднина (се надевам) да спијам со некој уште првата вечер.
Ма колку сака нека бидам запалена, како што вика Sweden нека врие атмосверски притисок, нема да бидам со некој кој едвај го знам.
За вакви работи има некои неповолни ситуации како на пр пијанство и сл, но секогаш се контролирам и не дозволувам до толку да се напијам, за да бидам спремна да направам нешто за кое нема ни да бидам свесна дека го правам и наредниот ден да се каам за тоа.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.313
Избрзав на анкетата:kesa: . Ај ќе си офговорам овде. Ниеднаш. Мое мислење е дека треба прво вистинска љубов за секс.Од една вечер ништо не се дознава. Only time will tell.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Нема да легнеш од прва со некој дека ти изгледа добро, туку дека си имала напорен месец, не си во врска, немаш време да бркаш врска, а сакаш да се издуваш една вечер...идеш, го праиш тоа, и утре продолжуваш со работа/проект ватевр
Друго ми текна да те прашам тука ... што ако напорните месеци се претворат во години? Што тогаш? Треба тоа да се практикува после секој напорен период или друго ќаре има? Не би било подобро тие слободни издувавачки термини да се потрошат во барање, започнување и создавање на нешто друго? Ако се сведе се` на секс на прва вечер, кај ќе останат мажи за врска еден ден? А уствари, кај ќе останат чувства кај таа личност да посака врска после едно такво дебело бесчувствително искуство?
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Друго ми текна да те прашам тука ... што ако напорните месеци се претворат во години? Што тогаш? Треба тоа да се практикува после секој напорен период или друго ќаре има?
Сексот е како вентил за целата “негативна“ енергија се насобира во периодот. Ништо повеќе. После тоа си празен, и добро ти е. За подолги периоди постојат т.н. фак-бадис :)

Не би било подобро тие слободни издувавачки термини да се потрошат во барање, започнување и создавање на нешто друго?
Не, ако животот е и така премногу комплициран. Сексот е едноставен, затоа што е инстиктивен, животински. Љубовта (за повеќето) е исто така едноставна, затоа што ја учат од својата мајка/татко. Врските се сложени, бараат да попушташ, да правиш отстапки, да прифаќаш туѓи ставови.. понекогаш едноставно не си спремен за компромиси.

Ако се сведе се` на секс на прва вечер, кај ќе останат мажи за врска еден ден?
Главата горе! Секогаш се тука младите генерации :pos2:

А уствари, кај ќе останат чувства кај таа личност да посака врска после едно такво дебело бесчувствително искуство?
Ги потценуваш луѓето и нивните способности!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ги потценуваш луѓето и нивните способности!
Не, ги потценувам само тие кои сексот го доживуваат без некакви подлабоки чувства и го практикуваат само за да се испразнат со кого стигнат. Ако ти грешам нешто, тужи ме.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Не, ги потценувам само тие кои сексот го доживуваат без некакви подлабоки чувства и го практикуваат само за да се испразнат со кого стигнат.
Треба да ги пробаш сите вкусови за да знаеш кој е најдобар, и кој е најдобар за тебе во одреден период. Инаку, се согласувам дека сексот е многу подобар кога се инволвирани чувства, но сепак мислам дека е безвезе да потценуваш луѓе заради било што. Еден ден ќе се заебеш и ќе го потцениш непријателот ;-)

Ако ти грешам нешто, тужи ме.
Е да бе, па да ги полниме адвокатите со пари. Ај на ферка! :duel:
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Треба да ги пробаш сите вкусови за да знаеш кој е најдобар, и кој е најдобар за тебе во одреден период. Инаку, се согласувам дека сексот е многу подобар кога се инволвирани чувства, но сепак мислам дека е безвезе да потценуваш луѓе заради било што. Еден ден ќе се заебеш и ќе го потцениш непријателот ;-)



Е да бе, па да ги полниме адвокатите со пари. Ај на ферка! :duel:
Така де, еднаш ќе загори манџата другпат ќе се погоди, кој не пробал незнае. :)
Инаку многу одамна непријателот го потценуваат и затоа на крај со сув прст во уста остануваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom