Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
а зашто па да не......тука во македонија ретко може да доживееш да ти се случи таков испад...секс за една вечер или па да се наогате под некој интересни околности..па биднало
а далеку на западот е мн.поверојатно за таквите сексуални задоволства во една вечер без обврски :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Никогаш. Не го сфаќам сексот толку здраво за готово.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ја мување на прва вечер неможам да си дозволам не камоли секс.

ноу веј, и покрај тоа што во Македонија нема многу сексуални болести за разлика од другите држави сепак - се држам на дистанца (со исклучок на некои маникенки итн... хахаа)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Секс на прва вечер? Се прашувам која ќе ти даде само...јас немам проблем со тоа,запознаваш особа се е супер и зошто да немаш секс истата вечер,треба значи месец дена да шеташ со неа и бла бла бла...а замислете после сексот да се роди љубов или нема ли да ви е мака ако го одбиете па после си замислувате како би било поинаку? Но овде ако си женско и имаш секс на прва вечер ќе те мислат лесна женска да не кажам ку*ва али се е тоа до гледањето на работите...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
сум немал :idontgiveafuck:
ај, може ќе се деси некад... нема да кажам не -)) т.е. зависи.
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Практикувам секс на прв состанок, некако ми е посебен самиот момент, некако двајцата се трудите што повеќе да си се допаднете еден на друг и баш е добро....А за тоа што девојките во нашава државичка обично сакаат да скријат некој од своите авантури па и затоа мислам дека резултатите на анкетава се такви а машките си се приказна за себе...... стари викаат „ДА ЕБИШ И ДА НЕ СЕ ПОФАЛИШ ИСТО КАКО ДА НЕ СИ ЕБАЛ”
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Да си бевме некое нормално општество каде што секој би си гледал во свој двор, тогаш не би имало и потреба од вакви теми.

Како прво, секое машко сонува девојки што ќе се дадат од прва, а пак секое (со некои исклучоци) женско нема да ти даде поради причини дека машките после тоа јадат го*на.

Јас не гледам ништо во секс од прва, ниту па во One Night Stand. Онака просто ти прднало преку глава од врски, од јавувања по телефон, од срц мрц, идеш си подпивнуваш, се фаќате за рака, си прајте шо си прајте и веќе не си се гледате...слатка мала тајна...

Ама шо знам, мислам дека тоа е така поради нашиот менталитет...иако сепак, има исклучоци.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Незнам дали некоја би се изјаснила на темава дека практикува секс на прва вечер,причините веќе се познати,но дека нема девојки што не уживаат или уживале барем една вечер во тоа(може и орален,анален) не сум баш најсигурна:helou: резултативе од анктава не ми се верни.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Јасно де :) си кажав ја, коа ќе ти дојде преку глава да се видиш. да се запознаеш, да седнеш на кафе, да видиш каков е, ваков е, таков е...вака скратена верзија добиваш...само што ретки се тие што се отворени и не мислат на тоа дека комшијата ќе дознае или што ти ја знам што..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нема што да мисли дека комшијата ќе дознае,треба да е сигурна дека ќе дознае цел град и околните села хаха (шала,мала).
Овој секс на прва вечер мислам дека со годините се прифаќа понормално,без осуди и триење сол на глава,бидејќи тоа го направила од што сакала,а он е доволно паметен да си ја затвори устата.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Што знам, сега за сега се во мода снимањата со телефони, па фалење пред другари, ама свака чуда за два три дана, па и тоа ќе изумре, така да најверојатно ќе си дојде се на место. Сега за сега како што стојат работите, секс од прва само ако си на одмор некаде надвор од државава и со некој/а што ни на англиски не се разбирате :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За ова се сложувам како една варијанта за слободно однесување,секс со некој од страна,без муабет:).Она за телефоните ми е премногу идиотски да го коментирам кој го прави и која е поентата.Сепак сакам да слушнам мислења и од постарите членки на форумов нели ова прашање е решено после 25та година или има уште мажи што се фалат како тинејџери?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ќе кажам само дека се фалат, и постари од 25 :) Малце глупо е коа ќе дојде некој што го знаеш, женет, со дете, и ти вика "Види шо и праеф..." ...Ноу комент :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се фатиле сите за нашето општество, па не мрдаат. Као демек кај нас нема такви девојки или па се водите по анкетава која и јас верувам дека е лажна?:podsmev:
Ватевр, не е важно.:nisto:

Туку, од една страна, сите повеќе ценат карактер бла бла, а од друга би се легнале од прва вечер доколку сакаат тоа да го направат со некого. Е добро, туку, од кај знаете дека сакате? Неможам да го сварам поимот да можам да легнам со некого само затоа што изгледа добро, а друго баш и неможе да се открие за тоа кратко време.
Колку е сексов направен општа работа, тоа чудо едно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom