Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Дивајн, не сум се фатил за општество, мене лично може да ми се фати за онаквото :) ама муабетот ми е тоа е малце и ден денеска табу тема..

Нема да легнеш од прва со некој дека ти изгледа добро, туку дека си имала напорен месец, не си во врска, немаш време да бркаш врска, а сакаш да се издуваш една вечер...идеш, го праиш тоа, и утре продолжуваш со работа/проект ватевр
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дивајн, не сум се фатил за општество, мене лично може да ми се фати за онаквото :) ама муабетот ми е тоа е малце и ден денеска табу тема..
Не баш ... девојките ден денес можат да изреагираат и поопуштено од маж ... може ти не си налетал на такви, но така е.

Нема да легнеш од прва со некој дека ти изгледа добро, туку дека си имала напорен месец, не си во врска, немаш време да бркаш врска, а сакаш да се издуваш една вечер...идеш, го праиш тоа, и утре продолжуваш со работа/проект ватевр
Тоа уште полошо ... не го сфаќам ефектот од тоа ... што потреба од секс ако е со некој од улица? Во тој случај оправдувам секс играчки, како подоба варијанта ... ако ништо друго, посигурен е човек така.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ми се има еднаш десено секс на првата вечер, уствари бевме другари,се пољубивме, се деси што се деси... Ми беше криво, ама сватив дека било момент на страст и желба за секс.....Ок ми е таквиот секс, и повозбудлив е.... Али мислам дека летниот одмор е најдобра шанса за таков секс. Се запознавате вечерта, идете на плажа или било каде, праите што праите, ни тел. броеви ни бутур...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Топ работа е секс од прва бе!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Да, да...само не беше вечер туку пладневен :wink:
Ич не ми беше гајле дали е прв или стоти состанок...и пак не ми е :) кога си со вистинска личност, во вистинско време и место се е прекрасно :coffee:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Nikoagas ne sum imala seks na prvata vecer, ne sum sakala licno, ne mi e nekako ubavo so nekoj sto ne sum u vrska da imam seks. I ne bi imala aj da ne kazam dva pati:pos2:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
многу ретко, само еднаш, ама тоа ти е, здравје
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
неколку пати не се многу ама...
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ниеднаш.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Јас ќе мрчам зашто нема опција еднаш.. *мрч мрч*
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:
Да, да...само не беше вечер туку пладневен :wink:
Ич не ми беше гајле дали е прв или стоти состанок...и пак не ми е :) кога си со вистинска личност, во вистинско време и место се е прекрасно :coffee:
Se soglasuvam maksimalno 100%, so vistinska licnost vo vistinsko vreme i na vistinsko mesto stvarno nema precki za takvo nesto. No ne znaci nikako deka ako istata vecer zapoznaam nekoja si koja samo fizicki me privlekuva deka bas i moram da ja legnam. Znaci, prva vecer da,moze, ama mora da e kompleten ugogjaj, ne smee da izostane zaveduvanjeto, udvaranjeto, osvojuvanjeto, stuenjeto na fluidot...:vozbud:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mandrak напиша:
Se soglasuvam maksimalno 100%, so vistinska licnost vo vistinsko vreme i na vistinsko mesto stvarno nema precki za takvo nesto. No ne znaci nikako deka ako istata vecer zapoznaam nekoja si koja samo fizicki me privlekuva deka bas i moram da ja legnam. Znaci, prva vecer da,moze, ama mora da e kompleten ugogjaj, ne smee da izostane zaveduvanjeto, udvaranjeto, osvojuvanjeto, stuenjeto na fluidot...:vozbud:
А од кај ќе знам дека е права личност од прва вечер ? Права личност за што? За секс ? Најчесто кога сум надвор весела сум , малце поднапиена и го сакам цел свет и со тој став правам милион грешки проценки , таман работа да исполнуваа личноста условите за секс и тоа да ми е доволно , а кај е близината? чуствата ? .
Така да секс од прв вечер , ако се роди таков маж , тука сме!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Се случува и таква работа, зошто пак да не?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Струмикс напиша:
Се случува и таква работа, зошто пак да не?
Да ама признај дека нигде не размисли дека е ТАА она правата , или јас се збунав?
Не велам дека не можи да е поради самиот чин , сакала во ред ама дека други мисли се во глава , како на пример страста .
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...seks na prvata vecher.....uuuuuu..a toa neshto posle treba da se plati???:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom