Секс за една вечер

Дали сте за секс за една вечер?

  • Да

    Гласови: 439 75,6%
  • Не

    Гласови: 142 24,4%

  • Вкупно гласачи
    581

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
E sto ima vrska bolestini so one night stand ?

Ko da tie bolestini nema da gi dobies od nekoj koj sto si poveke vremme , da ne go testiras u bolnica za sve pred da mu dades ?

ne drzi obrazlozenieto zasto ne

mada ako si mazena a pretpostavuvam si , imas pravo poveke treba da se pazis od bolestini posto da ne si rasipes brak
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Можда ми е рано да зборам за вакви работи али нема везе сепак знам уште од сега до каде ми е границата и што ќе дозволувам, а што не. Знам дека не би имала секс за уан најт стенд зашто за мене сексот не е само едно обично задоволство кое може секое машко да ми го пружи. Кога ќе имам секс сакам тоа да биде со особа што ми значи и спрема која осеќам нешто. Само со таква би била до толку интимна, а не со некој што не го ни знам добро!
сите почнуваат така...:smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не сум имала one night stand(со исклучок на детски мувања за една вечер, у кои нормално немало секс), не зошто тоа ми делува ептен страшно или не морално, него затоа што тешко можам да отидам у кревет со некој и да му биде убаво ако не го познавам добро и ако не сум имала доволно време да ми се засвиѓа као особа( а тоа тешко се дешава после две сврзани реченици). Сметам дека ако без доволно да го познавам и да го поштувам као човек, имаме секс, ќе остане само голиот, скоро животниски чин и ништо повеќе, а тоа дефинитивно не би направило да се осеќам добро за време на сексот. Така да штом не би ми било убаво, зашто уопште да пробувам.
Да, би имала необавезна врска која би се засновала главно на страст, али легнување па утре не се знаеме не ми е омилен избор.
Али никогаш не викај никогаш, така да не тврдам дека никад не би имала. Само сеа за сега не.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
абе шо зборувате глупости???!?!!?!?!?!
не би легнала со оној не со овој....булшит
кога ќе ве удри ебата у глаа ќе видите дали нема да сакате или ќе ви биде подобро дома да си ги чешате по цела вечер...или пак на вас жените не ве зачешува онаквата???
сум имал и беше супер...добро не баш една вечер имаше повеке најтови...ама у главно е ЗАКОН...со ништо не се замараш а кога ќе се видите на излегување нема ништо страшно..ќе се поздравите и готово.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
абе шо зборувате глупости???!?!!?!?!?!
не би легнала со оној не со овој....булшит
кога ќе ве удри ебата у глаа ќе видите дали нема да сакате или ќе ви биде подобро дома да си ги чешате по цела вечер...или пак на вас жените не ве зачешува онаквата???
Не бе брат, не би легнала. Пре сама дома ќе мастурбирам него шо ќе се ебавам со некој шо нит го знам нит му е гајле за мене.И чуството ќе биде подобро него секс со таму си некој. Себе барем си се знам добро и сигурна сум дека утредента нема да се осеќам као одбацена искористена крпа. А ако легнам со некој на кој утре нема да му чуе за мене, ама ич нема да ми биде убаво
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Не бе брат, не би легнала. Пре сама дома ќе мастурбирам него шо ќе се ебавам со некој шо нит го знам нит му е гајле за мене.И чуството ќе биде подобро него секс со таму си некој. Себе барем си се знам добро и сигурна сум дека утредента нема да се осеќам као одбацена искористена крпа. А ако легнам со некој на кој утре нема да му чуе за мене, ама ич нема да ми биде убаво
ајде да не земаме глобално ама има некој додека не си го добијат кожурчето се ко ненормални така да мора да се задоволат некогаш и негде...па макар и со стрејнџер...шо нема никад у живот да го види...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
ајде да не земаме глобално ама има некој додека не си го добијат кожурчето се ко ненормални така да мора да се задоволат некогаш и негде...па макар и со стрејнџер...шо нема никад у живот да го види...
Не викам дека нема. Затоа на темава само лични ставови можеш да искажеш. Како може било кој да тврди дека цела светска популација би легнала или не би легнала со некој за една вечер.
Јас сега сметам дека не би. Али од кај да знам дека нема и тоа некад да се деси.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Не викам дека нема. Затоа на темава само лични ставови можеш да искажеш. Како може било кој да тврди дека цела светска популација би легнала или не би легнала со некој за една вечер.
Јас сега сметам дека не би. Али од кај да знам дека нема и тоа некад да се деси.
ок гот ит:smir::salut:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ајде да не земаме глобално ама има некој додека не си го добијат кожурчето се ко ненормални така да мора да се задоволат некогаш и негде...па макар и со стрејнџер...шо нема никад у живот да го види...
Е јас никад не сум видела жена спиздена по куренце што би легнала со првиот што ќе и фати око. Може има такви, ама дефинитивно не се движат во мојот круг на познаници.

Нормално, и мене ми се отворила ненормална желба за секс, дури и на најневообичаени места (час по филозофија, на пример :icon_lol:) па сум си ги скротувала нагоните. Сигурно немаше да почнам коси да кубам, да испуштам неартикулирани звуци и да легнам што било. Луѓе сме, се контролираме.

Не би имала краток излет.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Uste eden cvecar :)

nego site davaat ako se pogodi momentot , zena so eden kur ne umira toa e poznato

u idealni uslovi sekoja moze da krahira pa da se ebe i na nevideno ako treba moe mislenje ne mora da e tocno
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
E кур е нешто друго мувањето, а камо ли нешто 'сосема'. Само што за второво има повеќе фактори што го прават по табу.

1. Притисок од другите, медиумите (групна одлука дека тоа-е-лошо, и многу го 'прекршуваат' само за да испаднат посебни дека ебеле вон 'нормата', а не толку од задоволсто.)
2. Растење. Од мали ни ги покриваат 'срамните' делови, а устата, рацете ни се секогаш отворени така да пипкање и лапање е психолошки 'понормално', што не значи дека не е интимно како сексот.
3. Страв од се почестите болести, меѓу која е и модерната чума - СИДАта
4. Сексот е последното уточиште на љубов на некои, па МНОГУ (млади) женски го поистоветуваат како крајна цел на нагонот (што не е далеку на вистината) и го ускратуваат на машките мислејќи дека треба да биде проследено со наводна љубов. :)
Eдно ми е да се лапам со некој само една вечер и никогаш повеќе, а СОСЕМА друго да имам секс со него. Една огроооомна разлика ми стои меѓу овие две нешта, што ти очигледно не ја воочуваш, ама тоа е разлика во гледишта.
И не ми мешај притисок од медиуми, страв и влијание во процес на социјализација; јас правам разлика меѓу овие две нешта, од кои второто ми е далеку поинтимно (и тоа не поради банални причини од типот: ќе ме направат курва ако спијам со него) и тоа е тоа.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не бе брат, не би легнала. Пре сама дома ќе мастурбирам него шо ќе се ебавам со некој шо нит го знам нит му е гајле за мене.И чуството ќе биде подобро него секс со таму си некој. Себе барем си се знам добро и сигурна сум дека утредента нема да се осеќам као одбацена искористена крпа. А ако легнам со некој на кој утре нема да му чуе за мене, ама ич нема да ми биде убаво
Е јас никад не сум видела жена спиздена по куренце што би легнала со првиот што ќе и фати око. Може има такви, ама дефинитивно не се движат во мојот круг на познаници.

Нормално, и мене ми се отворила ненормална желба за секс, дури и на најневообичаени места (час по филозофија, на пример :icon_lol:) па сум си ги скротувала нагоните. Сигурно немаше да почнам коси да кубам, да испуштам неартикулирани звуци и да легнам што било. Луѓе сме, се контролираме.

Не би имала краток излет.
Ќути Дивне, ќути ...:pusi:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Никогаш порано не би рекол дека активирање стари теми може да биде толку интересно. =))
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
People change, and so does Michael Jackson.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Зошто да не? Еби, еби - бегај!
Фала!
Пријатно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom