Секс во темница или секс на светло?

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Мистичен напиша:
Кој несака секс на светло, според мене или се срами, или си има комплекс од своето тело.
Се согласувам.

Дефинитивно не сакам секс по темница. Или да е скроз светло или барем некоја столна ламба да е запалена.

А тоа што го пишувавте романтики, свеки, ружи, сатени... глупости живи се.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Ja сакам измеѓу. Не баш рефлектор ама затемнета соба. Можда со свеќи. И така земаш една свеќа и капнуваш восок на нејзиниот стомак и таман да ја заболе од зешкото ќе ја бак....... :shock: :shock: :shock: :shock: пак влегов у филм......аман хахахаха
како и да е. секс на светло секс на темно, важно да е секс а посебен фаворит како што реков ми е затемнета соба. ем гледаш убаини ем не мораш да гледаш гримаси ем си има посебен шмек. 8)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
На светло се разбира!
Ќе ми извините и мене, ама и јас мислам дека тие што инсистираат на секс во темница или имаат комплекс од своето тело, или пак нивниот партнер не е за покажување. :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Напишав во мојот последен пост дека сакам vo темно (колку за промена), а тоа не значи дека имам некој комплекс...
Ја сакам светлината, но повеќе поштовам пригушено светло, некако поеротски ми делува... Ем можеш да гледаш додека партнерот ужива, ем можеш да изненадуваш со неочекувани потфати 8) :oops:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
FortunE напиша:
Напишав во мојот последен пост дека сакам vo темно (колку за промена), а тоа не значи дека имам некој комплекс...
Значи, ама не сакаш да признаеш. :roll:
Се зезам, секако дека немора да значи... ама мене според некоја логика ме наведува така да мислам.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ако е добра во светло да запамтам, ама ако е грда како трета смена, во темница сигурно :lol: :lol: :lol:
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
132
Поени од реакции
2
Mi se dopadna idejata so ogledalo, samo mora da ima i svetlina posto dzabe ti e ogledalo ako e temno, a okolu toa kako izgleda partnerkata pa svetlo za dobra temno za losa neznam bas, ti ako si ja donel doma znaci veke si ja videl kako lici, pa nema veze dali ja pleskas na svetlo ili temno
 

Ena

Член од
28 мај 2005
Мислења
5
Поени од реакции
1
se_edno e :D , zavisno od situacijata - nema dilema a ni prasanje- se slozuvate li deka e najdobro koga e neplanirano. Ponekogas planovite znaat da se izjalovat :place: Preferiram mrak, no ne i apsolutna tenmnica, vo rani zori ne e loso isto kako i na sred bel den, vazno e samo partnerot da vi godi i da znae, a vie prifakate i vozvrakate :lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ма најдобро е утринско освежување, онака за добро утро :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
FortunE напиша:
Ма најдобро е утринско освежување, онака за добро утро :D
Еве ова ти иде право од прстите на напалена женска!
И ова е чиста вистина. Богами. =))))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
StormAngel напиша:
FortunE напиша:
Ма најдобро е утринско освежување, онака за добро утро :D
Еве ова ти иде право од прстите на напалена женска!
И ова е чиста вистина. Богами. =))))
А посебно ако партнерот те разбуди со нешто интересно кога почнува да пука зора (и пука се) :D :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Знаеш шо....
Ме тераш да те мразам од дното на попаленава ми душа во рани утрински часови. Имаш ли ти усул бе?
Аман! =)))))
Имај малце грев кон оние што се во целибат и не можат да уживаат во раните утрински будења проследени со крици и воздишки од топол секс. Плиз
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Preferiram malku zagaseno svetlo ,da uzivam vo zanosot so mojot partner.Ne sakam skrini lica i tela vo mrakot.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Леле бруки :oops: :oops: :oops: па сега видов дека сеуште не сум се изјаснала на темава :(
А цело време си мислев дека сум се :oops:
Нема везе ете имам и поправен нели? :D
Е па мене кејф ми прајт пригушено светло, ни премногу светло ( зошто очи болат од јака светлина нели ) ни па темница, сакам да си го гледам партнерот додека водиме љубов. Е сега ако е сабајлечки тогаш се нема избор нели :D :D :D :D
Како и да е кога и да е ... секс да е :D :D :D
Некогаш и не се пребират многу :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom