Северна Кореја

Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591

+ Утакмицава не ја пренесувале во живо , а на вести соопштиле дека ги победиле Бразил :pos:a уствари изгубија :pos::pos:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Новото тајно оружје на Северна Кореја

 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Додека држев предавање за НДР Кореја пред некое време, еден од слушателите ме праша: што е со забранетите фризури?
Велам, покрај тоа останатото што го пласираат како тиранија, а го има и кај нас, во слична па дури и полоша форма, оди вработи се во некоја реномирана државна или приватна фирма со фризура ко Морисон или Хендрикс, и брада ко Глен Фреј... во било која демократска земја.

То е то, нели.

Хилериуз. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

+ Утакмицава не ја пренесувале во живо , а на вести соопштиле дека ги победиле Бразил :pos:a уствари изгубија :pos::pos:
Направија видео како го победуваат Бразил 1-0, головите на Бразил се измонтирани, ги кажуваат Маикон и кој и да беше другиот како шутираат и веднаш потоа имаш снимка од топка што завршува крај голот.
--- надополнето: 7 април 2013 во 15:31 ---
Додека држев предавање за НДР Кореја пред некое време, еден од слушателите ме праша: што е со забранетите фризури?
Велам, покрај тоа останатото што го пласираат како тиранија, а го има и кај нас, во слична па дури и полоша форма, оди вработи се во некоја реномирана државна или приватна фирма со фризура ко Морисон или Хендрикс, и брада ко Глен Фреј... во било која демократска земја.

То е то, нели.

Хилериуз. :D
Тоа е тоа (y)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Мостот„Влајко„ во Скопје и трите убавици (кулите) :ROFLMAO: , оној надземниот пешачки кај Битпазар и третиот кај Јаја Паша - идентични со овој во Пјонгјанг од пред 60 години :pos::pos:

 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Мостот„Влајко„ во Скопје и трите убавици (кулите) :ROFLMAO: , оној надземниот пешачки кај Битпазар и третиот кај Јаја Паша - идентични со овој во Пјонгјанг од пред 60 години :pos::pos:

А хотелот позади, што е? ;)
Направија видео како го победуваат Бразил 1-0, головите на Бразил се измонтирани, ги кажуваат Маикон и кој и да беше другиот како шутираат и веднаш потоа имаш снимка од топка што завршува крај голот.
--- надополнето: 7 април 2013 во 15:31 ---


Тоа е тоа (y)
Ај баш дај ми некое видео кај даваат на телевизија во С.Кореја каде даваат со монтажите, јас сите што ги гледав ми изгледаа фејк.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кога веќе тука се коментира за случувањата во Северна Кореја еве го и најлуксузниот стан таму.



 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

зошто вентилаторот е насочен кон сликата?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom