Свински грип и во Македонија?!

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ко што кивам од алергијава утре ко ќе им појдам на факултет ќе ги преплашам
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
A dali razbravte koj e gazda na najgolemata farmacevstka kompanija koja go proizveduva lekot Tamiflu?
Pa se razbira----->Donald Ramsfeld
Najdobroto drugarce na Bush i kompanija.Pak enkoja fora pravat da izvlecat profit od lugeto.Ebati manipulatorite

Газда на најголемата светска компанија за п-во на лекот против грипов е никој друг туку Доналд Рамсфелд,добро позната воен и каков се неуште профитер од тајфата на Џорџ Буш.Ова и е дубара за правење профит:nesvest:

Ај бе достате со вакви работи... сомнителен случај се докажа дека човекот нема свински грип и толку. Уште вчера се знаеше за тоа. Отворете уште 100 теми сега.




Газда на најголемата светска компанија за п-во на лекот против грипов е никој друг туку Доналд Рамсфелд,добро позната воен и каков се неуште профитер од тајфата на Џорџ Буш.Ова и е дубара за правење профит:nesvest:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Абе дај не плашете ги луѓево, прееска една бабичка влезе в автобус со маска на лице, ме изнасмеа кутрата :tv:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Абе дај не плашете ги луѓево, прееска една бабичка влезе в автобус со маска на лице, ме изнасмеа кутрата :tv:
Хахахаххах закон, јас да сум ја видел ќе сум бил на земја :) ахаххаха
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе дај не плашете ги луѓево, прееска една бабичка влезе в автобус со маска на лице, ме изнасмеа кутрата :tv:
И на она девојчено, ќерка му на Шрек шо сака да помине улица кај Рекорд и ставија маска.

Него насловов на темава зашто е уште вака?! Чекаме момент кога вистина ке има (пу пу пу) некој случај на заболен па да пишуваме?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе дај не плашете ги луѓево, прееска една бабичка влезе в автобус со маска на лице, ме изнасмеа кутрата :tv:

А од каде знаеш дека дека нема правено операција на ендодонтот или не и обработиле некој парадонтален џеб?:)

И мене кога ме оперираа морав првите два дена секаде да се шетам со маска и да си ги чистам усните после јадење со шпирт, за да не ми навлезат бактерии во устата, затоа што раната беше сериозна.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А од каде знаеш дека дека нема правено операција на ендодонтот или не и обработиле некој парадонтален џеб?:)

И мене кога ме оперираа морав првите два дена секаде да се шетам со маска и да си ги чистам усните после јадење со шпирт, за да не ми навлезат бактерии во устата, затоа што раната беше сериозна.
Не знам, може и тоа да било али ептен смешно ми дојде ко ја видов, си викам да не ја пренасочиле петкава накај Мексико случајно :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Абе мене многу глупа работа ми е ова, само не заплашуваат по телевизииве.:nenene:
Ама сега малце ме плаши стварно да не се појави кога ќе почнат да се враќаат луѓево од по одмори :nesum:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Абе мене многу глупа работа ми е ова, само не заплашуваат по телевизииве.:nenene:
Ама сега малце ме плаши стварно да не се појави кога ќе почнат да се враќаат луѓево од по одмори :nesum:
Многу зрело размислување за така младо девојче :smir:.
Општо кажано, не разбирам зошто до сега никој не излезе со бројката колку луѓе годишно умираат од последици од „обичен“ грип?
Ова е вешт маркетиншки трик кој во позадина има веројатно фармацевтски гиганти и слични прикаски.
Се прогласува пандемија а никаде обраќање за редуцирани патувања и посебни режими..
Чудно...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Добро бе луѓе кога ке сватите дека “свинскиот“ грип не е ништо поразличен од обичниот? Исти се симптомите... единствено што се пренесува и на свињи.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Општо кажано, не разбирам зошто до сега никој не излезе со бројката колку луѓе годишно умираат од последици од „обичен“ грип?

Ова е вешт маркетиншки трик кој во позадина има веројатно фармацевтски гиганти и слични прикаски.
Бројката на смртност на обичниот грип е речиси слична со онаа на свинскиот грип.
Со тоа што свинскиот грип трае 4 дена (тродупло помалку од обичен грип) и е плус со помал интензитет од обичниот грип.
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
0
Свински грип има во Шумадиja и нема лек :vozbud:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
luge ne se smejte ne e za smea da ne placime utre.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom