Светско првенство за мажи - Шпанија 2013

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Rigel Kent

Гостин
Неможиш да знајш дека се полесни, ако е изедначена групата незначит дека сите се јаки, можит сите да се мизерни. :)
Ни лежи Полска , па и со Србија ќе се носевме , вака во групава со која вкрстуваме сите се изедначени со исклучок на Франција :)
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 18:55 ---
Шпанија,Хрватска,Унгарија? naah добро ни е и вака само нас не не бива :)
Да ама во другата се Белорусија , Словенија , Србија и Полска. :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Црногорците на зона 3-3 се губат како нашите играчи, не знаат што да направат, се плеткаат и на крај пасивен напад им свират.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.407
Бразил го стопи Тунис, 27-22 :pos:
Првава група е лудило :pos:
По се изледа во првата група , на крај може да имаат ист број бодови Германија, Бразил и Тунис.Во тој случај Германија е во најповолна положба за второ место , Тунис за трето а Бразил за 4-то место.
Не знам кој, ама некој ми викаше дека имам фетиш кон неевропски репрезентации, и нормално многу други ми се смееја кога зборев за квалитетот на Тунис, Бразил... Епа сега видовте и самите дека meme.jpg
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Исланд и Данска да ти е мерак да ги гледаш. Сега за сега Данците водат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Данска веќе води со 18-13...
Молете се да тепаат, за против нас да бидат без мотиви :D

Иначе во овие моменти Франција-Аргентина 15-3 :pos:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Протип за поголемо уживање на ракометен меч - гасете тон и пуштете го саундтракот на Пиратите од Карибите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Па мене не ми е баш толку јака утакмицава. Одбрана нула, не ни се трудат. Вчера Хрватска - Унгарија беше многу подобра додека се прекрши резултатот. :)
 
Член од
6 април 2012
Мислења
18
Поени од реакции
6
Еве мое мислење околу математиката:
Јас мислам дека Шундо е добар математичар :). Нас уствари и најмногу ни одговараше нерешено и тоа еве зошто. Ако ние ја тепавме Русија утре на Данска ќе и зависеше првото место од нас и ќе ни влезеше многу јако и ќе не тепаа и ќе си останавме со една нерешено т.е едно бодче (не ги рачунам Катар и Чиле). Ама вака бидејки ние си освоивме бодче утре на Данска не и е загрозено местото и ќе ни пуштат втор состав (кој е исто квалитетен како првиот) ама нема да се замараат со нас ќе се чуваат и има шанси да ги тепаме и така ќе бидеме трети и ќе ја избегнеме Франција.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Данска со оваква игра, ќе не утепа во петок, шанси речиси и да немаме.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
У случај на исто бодови се гледа меѓусебен дуел или гол разлика ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Ги глеам пикериве од Данска... сите играат во Бундеслига. Тројцата што ги имаат не можат да му се фатат на малото прсте на Столе, ќе ги разнесе сите. Па едниот од нив беше и најдобар пикер на првенството во Србија. Исто и вториот пикер на Црна Гора, Германците во одбрана се подаваа со него, уште малце фалеше да го забришат подот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom