Светско Првенство - Турција 2010

Кој ќе биде шампион?

  • САД

    Гласови: 44 33,8%
  • Шпанија

    Гласови: 8 6,2%
  • Србија

    Гласови: 34 26,2%
  • Грција

    Гласови: 1 0,8%
  • Турција

    Гласови: 26 20,0%
  • Литванија

    Гласови: 8 6,2%
  • Аргентина

    Гласови: 1 0,8%
  • Бразил

    Гласови: 1 0,8%
  • Порторико

    Гласови: 1 0,8%
  • некој што не е наведен

    Гласови: 6 4,6%

  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
100 луѓе кажаа дека САД ќе ја пренесуваат, не читате постови вие изгледа :)

Иначе Грците денес извадија гз на крајот, за малце ќе беа поразени од Кина, но Кинезите немаат доволно квалитетни играчи како што имаат Грците.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Ке се изнаиграат Франција на светсково :pos2:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еве почнува Сад-Хрватска на ХРТ 2, америте немаат некој кујзнае каков тим. Ајде, Хрватска је првак свјета. :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
кој им даде право на овие сител да пренесуваат све д аим еба по список!!!!!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Што е ваков преносов без везе, земаат сигнал од друга телевизија, а на сајтот пишува дека имаат право за пренос што би значело свој сигнал.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Боби[Мкд];3750480 напиша:
Еве почнува Сад-Хрватска на ХРТ 2, америте немаат некој кујзнае каков тим. Ајде, Хрватска је првак свјета. :)
Аха, сигурно. :tapp:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Далеку од тоa дека Америка има непознати имина. Кој што следи активно НБА знае. Еден Дурант кој веќе има 30 поени просек по натпревар и му предвидуваат подобра иднина и од Леброн. Па после тоа Роуз, Ренџер, Игудала, Кари ( според мене најдобар шутер во НБА лигата ), Геј кој се ѕвезди во нивните тимови. Одом и Билапс со шампионски прстени, исто Билапс МВП во финалето од плеј-офот со Детроит. Да не ги редам сите сеа .. Американците се добро склопен тим со млади ѕвезди и искусни лидери. Освен Шпанија многу тешко некој да му направи проблеми, дури и тие изгубија на сред Мадрид пред 2-3 недели.

--- надополнето ---

Инаку утакмицата ја гледам јас на ХРТ2, многу лош пренос на сител 3. И коментаторите не ми се по ќеф, а сликата катастрофа..
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
кој им даде право на овие сител да пренесуваат све д аим еба по список!!!!!

Полоша слика на мој телевизор до сега сум немал.

--- надополнето ---

Далеку од тоa дека Америка има непознати имина. Кој што следи активно НБА знае. Еден Дурант кој веќе има 30 поени просек по натпревар и му предвидуваат подобра иднина и од Леброн. Па после тоа Роуз, Ренџер, Игудала, Кари ( според мене најдобар шутер во НБА лигата ), Геј кој се ѕвезди во нивните тимови. Одом и Билапс со шампионски прстени, исто Билапс МВП во финалето од плеј-офот со Детроит. Да не ги редам сите сеа .. Американците се добро склопен тим со млади ѕвезди и искусни лидери. Освен Шпанија многу тешко некој да му направи проблеми, дури и тие изгубија на сред Мадрид пред 2-3 недели.

--- надополнето ---

Инаку утакмицата ја гледам јас на ХРТ2, многу лош пренос на сител 3. И коментаторите не ми се по ќеф, а сликата катастрофа..

Чим ја газат хрватска со 30 коша не се лоши.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Србија води +50 со Ангола, Хрватска се држи на -30 со САД
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Србија води +50 со Ангола, Хрватска се држи на -30 со САД
Тооо Србијо...!!! Ајде до финале...!!! Србија ПРВАК СВЕТА...!!!


А што се однесува до овие од сител незнам од каде право они за преноси кога крадат од друга телевизија...??? Ај што крадат, ама барем да беше квалитетен сигнал... Ова не се поднесува на ЛЦД телевизор...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Aко Ангола е мерка за шампионска титула ондак Србите треба да се шампиони, но Ангола е далеку од тоа. ;)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
^
Мора да се почне од негде :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom