Светско Првенство - Турција 2010

Кој ќе биде шампион?

  • САД

    Гласови: 44 33,8%
  • Шпанија

    Гласови: 8 6,2%
  • Србија

    Гласови: 34 26,2%
  • Грција

    Гласови: 1 0,8%
  • Турција

    Гласови: 26 20,0%
  • Литванија

    Гласови: 8 6,2%
  • Аргентина

    Гласови: 1 0,8%
  • Бразил

    Гласови: 1 0,8%
  • Порторико

    Гласови: 1 0,8%
  • некој што не е наведен

    Гласови: 6 4,6%

  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да играше барем еден од листава што се откажаа за САД ќе беше дупло полесно, овака ќе се мачат Рондо и компанијата.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Србија има извонредни резултати на подготовките досега, тим кој е млад и во подем.

Се сложувам со ултравк за Бразил, секако една од поозбилните репрезентации.

Шпанија, Аргентина, Србија фаворити според мене, од САД не знам што да очекувам.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Србија има извонредни резултати на подготовките досега, тим кој е млад и во подем.

Се сложувам со ултравк за Бразил, секако една од поозбилните репрезентации.

Шпанија, Аргентина, Србија фаворити според мене, од САД не знам што да очекувам.
Србите катастрофа на денешната со Канада. Изгубија 62-58, а вчера Грците 123-49 ја победија Канада.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Србите катастрофа на денешната со Канада. Изгубија 62-58, а вчера Грците 123-49 ја победија Канада.
Тоа е намерно спуштање на формата затоа што не може во континуитет да се игра на исто високо ниво месец дена. Има уште 10 дена до почетокот на СП, мора малце да се калкулира како со формата така и со прикривањето на тактиката. Ивковиќ е стар волк, знае што прави и сите имаат максимална доверба во него. Денес во последната четвртина стигнаа -20 негатива, тоа доволно говори за озбилноста и значењето на утакмицата.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Вчерашниот пораз на Србија им дојде во најдобар можен период.
Лошо е да се победат сите пријателски утакмици ,зашто кога ќе почне првенството ќе се створи непотребен притисок,вака имаат млад тим,одлично се уиграни и може да победат секого.
Мене фаворит број 1 ми се Србија.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Овие се ненормали, сигурно ќе летаат сеа казни иако е пријателски натпревар...
Додуша владее ривалитет Олимпијакос-Панатинаикос, Фотцис е од Панатинаикос, а Теодосич е од Олимпијакос и нормално дека ќе има по некоја провокација, а ете сеа и ќотек.
 

BobiPFC

1970
Член од
16 април 2010
Мислења
133
Поени од реакции
2
hahahahah kakvo stolce popi Burusis hhahahaa...kaj povreden em mu ja rascvetaa glaata... Krstic :zver: gi razmava onaka kapitenski...:) osobeno ona gomnono crno
 
В

Вори

Гостин
Леле свака му част на Крстиќ.Како ги измлате гнидите..ауу браво,ми дојде и мене некоја нервоза да им влезам преку монитор да ги напраам попара.
Мамето нивно..не дај боже со нас да играат,Антиќ и Чековски има да им ја расплачат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Леле свака му част на Крстиќ.Како ги измлате гнидите..ауу браво,ми дојде и мене некоја нервоза да им влезам преку монитор да ги напраам попара.
Мамето нивно..не дај боже со нас да играат,Антиќ и Чековски има да им ја расплачат.
И со тоа што ќе напраат?
Им опнаа ќотек, сеа ќе им опнат казни, па нека се сликаат на СП, и Србите, а и Грците.
 

BobiPFC

1970
Член од
16 април 2010
Мислења
133
Поени од реакции
2
Nema sansi da gi izbacat...ke ima samo paricni kazni i nikomu nisto posle...glupo ke bide da gi isfrlat pred SP i uste ednas Krstic ZMAJ!!!! epten merackii :)
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790
Nema sansi da gi izbacat...ke ima samo paricni kazni i nikomu nisto posle...glupo ke bide da gi isfrlat pred SP i uste ednas Krstic ZMAJ!!!! epten merackii :)
Ај ќе видиме... само пази ова не беше гурање и туркање... Крстиќ му фукна 10-тина песници на Скорцианитис и на крај... (пази кулминација и памет златен)... СТОЛЧЕ!!!
Ти текнува колку го папаа Индиана и Детроит тепачката во НБА? Ова не беше ништо понаивно!
Само ќе видиме... али у секој случај срамота...

--- надополнето ---

Мамето нивно..не дај боже со нас да играат,Антиќ и Чековски има да им ја расплачат.
Ко што ги “тепавме“ у Полска... хе хе!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај ќе видиме... само пази ова не беше гурање и туркање... Крстиќ му фукна 10-тина песници на Скорцианитис и на крај... (пази кулминација и памет златен)... СТОЛЧЕ!!!
Ти текнува колку го папаа Индиана и Детроит тепачката во НБА? Ова не беше ништо понаивно!
Само ќе видиме... али у секој случај срамота...

--- надополнето ---
!


Истиот тој Скорцијанитис доле на земја го газеше Бјелица ми се чини кој изгледа нема да може да игра во наредните 2 недели што значи дека многу веројатно е да не биде во составот за СП. Па ти види сеа кој и зашто мавал тука.
Грците имаат силно лоби во ФИБА, ама мислам дека ова нема да можат да го прикријат. Штета е што најдобрите играчи од двете екипи се соочуваат со пропуштање на СП. Ама, ќе видиме што ќе се случи во наредните денови.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Можам да замислам што ќе беше ако пак беа и во иста група на СП.Тогаш ќе имаше реванш!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom