Свежи впечатоци од Пампорово

Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Свежи впечатоци од Пампорово: ниски цени и липса на редици.
Овој викенд бев на ски на Пампорово а тоа се впечатоци ми од ски центарот.
По ефтино е за околу 30% од Банско и Боровец. Нема редици по лифтовите.
Одлична Родопскa кујна. Препорачувам ви ресторан "Родопски специјалитети"
Дале се нова три километри ски патека од врв Снежанка на селото Стоjките. Ски лифтови е на "Помагалски" многу модерен, шестседалков, со греење седишта и заштитен шлем. Патеката е широка, степен на тежина "црвена", но според мене реално е сино / црвена, само на крајот има еден тежок дел со 20% тест искачување.
Заклучок: Ако сте почетници скијачи, Пампорово е вашето место. Web Live Cameras
Еве некои цени:
сместување во хотел 4 * 30-35 евра на соба
ски карта: 25 евра / ден
ски учител: 30евро/час
ски опрема: 7,5 евра / ден

Новиот лифт:


 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мора да се признае дека е мрсничка цената ко за балканскиот џеп.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Сум бил на Пампорово...кој сака да скија ете му зима,кој сака да гледа природни богаства најубаво у пролет :wink: "Чудните мостове" се прекрасно доживување.
 
M

macgowan

Гостин
Pirinko alal da ti e za infoto za pamporovo!Nemav odamna informacii od prva raka za tamu-nikogas nemam odeno i sakam da odam i da iskoristam uste nekoj den od odmorot...(bev nekolku dena vo Bansko bas vo periodot posle bozik koga bese kriza za sneg a sega demek ima poveke a i vrni taka da apetitite rastat)
E sega uste edno prasanje...kako e sostojbata so apartmanskiot smestaj?Daj nekoja preporaka ako mozes/imas ako ne samo kazi mi orientaciono kade e najdobro da baram snmestuvanje.
Pozdrav!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Pirinko alal da ti e za infoto za pamporovo!Nemav odamna informacii od prva raka za tamu-nikogas nemam odeno i sakam da odam i da iskoristam uste nekoj den od odmorot...(bev nekolku dena vo Bansko bas vo periodot posle bozik koga bese kriza za sneg a sega demek ima poveke a i vrni taka da apetitite rastat)
E sega uste edno prasanje...kako e sostojbata so apartmanskiot smestaj?Daj nekoja preporaka ako mozes/imas ako ne samo kazi mi orientaciono kade e najdobro da baram snmestuvanje.
Pozdrav!
Около Пампорово можеш да бараш смештаj во Чепеларе или Смолjaн.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Pirinko alal da ti e za infoto za pamporovo!Nemav odamna informacii od prva raka za tamu-nikogas nemam odeno i sakam da odam i da iskoristam uste nekoj den od odmorot...(bev nekolku dena vo Bansko bas vo periodot posle bozik koga bese kriza za sneg a sega demek ima poveke a i vrni taka da apetitite rastat)
E sega uste edno prasanje...kako e sostojbata so apartmanskiot smestaj?Daj nekoja preporaka ako mozes/imas ako ne samo kazi mi orientaciono kade e najdobro da baram snmestuvanje.
Pozdrav!
Јас бев во хотел Замокот The Castle, стан со две соби - спална и дневна соба со камин / наполнета со дрва / плаќаах 60лв. / 30евро /.Предноста на Замокот е дека се наоѓа до патеката, со ските доаѓа до хотелот. Станот е приватен, на газдата на таверната. Истиот стан од хотелот чини 80лв. Ако сакаш напиши ми на лични, ќе ти дадам телефон на газдата. Поздрав!
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
Пампорово или Боровец, и зошто?
Пампорово дефинитивно - природата е уникатна , Родопите се многу убави планини.Хотелите са топ ,цените умерени ,нема гужва от туристи ,пистите са супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom