Сателитска (со шеринг) vs ТоталТВ vs Кабелски vs iPTV

Сателитска (со шеринг) vs ТоталТВ vs Кабелски vs iPTV

  • Сателитска + шеринг

    Гласови: 39 56,5%
  • Total TV

    Гласови: 11 15,9%
  • Blizoo

    Гласови: 4 5,8%
  • Telekabel

    Гласови: 5 7,2%
  • MaxTV

    Гласови: 14 20,3%
  • Хардкор локална антена (сеа со дигитализација) only

    Гласови: 1 1,4%
  • други (локални) оператори

    Гласови: 3 4,3%

  • Вкупно гласачи
    69

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
A зошто тогаш Тотал тв наплатува поскапо ХД пакет, дали таа слика е ХД или не е, а ако не е дали е подобра значително од обичната (со други зборови дали вреди да се стави ХД пакетот или нема некоја голема разлика)?
Абе добра е сликата, јас сум видел на интернет ама не е баш, али од обичните е сто пати подобра.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Значи во МК домашен сат оператор е ТоталТВ на 16Е и други нема?
Ако се не лажам тиа беа и во БГ преди неколку години но се повлекоа. Срби?
Колку е картицата за Тотала.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Значи во МК домашен сат оператор е ТоталТВ на 16Е и други нема?
Ако се не лажам тиа беа и во БГ преди неколку години но се повлекоа. Срби?
Колку е картицата за Тотала.
1.Да.
2. Беа во БГ и се повлекоа.
3. Не ти треба картица пошто картицата работи само со оригиналниот ресивер(впарена е).
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Decki po kolku pari ide drimboxo 500hd I nekoj dobar sering? Drugo sve imam satelitska..motorce montirano od po odamna taka da interesira me kolku pari ke me kosta da staam sering I dreambox?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
500хд 200 евра шеринг 80евра
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
500хд 200 евра шеринг 80евра
а не е 800 ХД подобар? и колку е чинијата? значи вкупно колку фаќа ме интересира

отворачот на темата има дрим а сака тотал тв:facepalm:
ако ти е за МКД канали земи си кабелска или Макс и + дримбокс

инаку јас пошто имам кабелска сакам нејќам мора да земам ТВ тјунер (и сега имам на писито ама само анална ТВ можам да гледам) а до јуни мора да земам тв фм кард за дигитална со DVB-C

ова ме пали :)
http://www.terratec.net/en/products/CINERGY_T_PCIe_DUAL_HD_168242.html
има и DVB-T и DVB-C
само ќе треба нов писи да земам оти постара ми е матичната

и можи да снимаш (Формула 1 на пример) - испробано вече скоро 10 год абе убајна (y)

инаку има и сателитски тјунери
http://www.terratec.net/en/products/tv/dvbs.html
мислам дека можи дримбокс да се поврзи

прашање
дали можи да ми кажи некој доколку земам тв картичка со DVB-T да гледам од Оне дигитална (ако земам Бум се разбира) или нивната ТВ работи само на нивните ресивери а не преку ПЦ
оти читам дека тотал тв на ПЦ не можи да се гледа,и макс тв нема шанси исто....

ФАЛА
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
а не е 800 ХД подобар? и колку е чинијата? значи вкупно колку фаќа ме интересира

отворачот на темата има дрим а сака тотал тв:facepalm:
ако ти е за МКД канали земи си кабелска или Макс и + дримбокс

инаку јас пошто имам кабелска сакам нејќам мора да земам ТВ тјунер (и сега имам на писито ама само анална ТВ можам да гледам) а до јуни мора да земам тв фм кард за дигитална со DVB-C

ова ме пали :)
http://www.terratec.net/en/products/CINERGY_T_PCIe_DUAL_HD_168242.html
има и DVB-T и DVB-C
само ќе треба нов писи да земам оти постара ми е матичната

и можи да снимаш (Формула 1 на пример) - испробано вече скоро 10 год абе убајна (y)

инаку има и сателитски тјунери
http://www.terratec.net/en/products/tv/dvbs.html
мислам дека можи дримбокс да се поврзи

прашање
дали можи да ми кажи некој доколку земам тв картичка со DVB-T да гледам од Оне дигитална (ако земам Бум се разбира) или нивната ТВ работи само на нивните ресивери а не преку ПЦ. Башка се збори наскоро сите пакети да прејдат на ваков тип заштита, со тоа што ќе се стави еден (не траен) али бајаги долг катанец на шерингот...
оти читам дека тотал тв на ПЦ не можи да се гледа,и макс тв нема шанси исто....


ФАЛА

Хаха, епа ете баш затоа земав Тотал ТВ...Картиците на БумТВ и ТоталТВ работат само ако се спарени со нивниот ресивер, со други не работат.
HD ресивер да земаме + шеринг ни е неисплатливо, поготово што ПАК нема да ги има каналите кои ги сакавме (тотал ТВ е еден вид на монопол)
Макс ТВ? Хахахаха не ме јеби бре :D
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Хаха, епа ете баш затоа земав Тотал ТВ...Картиците на БумТВ и ТоталТВ работат само ако се спарени со нивниот ресивер, со други не работат.
HD ресивер да земаме + шеринг ни е неисплатливо, поготово што ПАК нема да ги има каналите кои ги сакавме (тотал ТВ е еден вид на монопол)
Макс ТВ? Хахахаха не ме јеби бре :D
фак
значи и Бум не можи
ОК не е крај на светот :) значи кабелската нема никогаш да ја исклучам од ТК,за нетот не важи,можи и утре да го исклучам ако сакам поради идиотизмот со ограничен трафик ееееееј во 2013 година да штедиш на нет

јас сум за кабелска ТВ и дримбокс (ако купам некогаш) и точка.:)
прво ЛедТВ да земам па после дрим,па некој јак сараунд (не од овие евтини пластични самсунг,сони и слични),па Ферари итн итн :D

всушност шо ќе ми е ЛЕД или плазма ТВ кога имам 22 ка монитор горе во децката :D
само едно тв тјунерче и ново компјутерче и ќе си :свиркам:
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
фак
значи и Бум не можи
ОК не е крај на светот :) значи кабелската нема никогаш да ја исклучам од ТК,за нетот не важи,можи и утре да го исклучам ако сакам поради идиотизмот со ограничен трафик ееееееј во 2013 година да штедиш на нет

јас сум за кабелска ТВ и дримбокс (ако купам некогаш) и точка.:)
прво ЛедТВ да земам па после дрим,па некој јак сараунд (не од овие евтини пластични самсунг,сони и слични),па Ферари итн итн :D

Види и ја сум си за дримбокс или AzBox HD, али дај ми пари...Ко шо викаш на крај - па ферари :)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Види и ја сум си за дримбокс или AzBox HD, али дај ми пари...Ко шо викаш на крај - па ферари :)
а па азбокс е уште подобро
а ако сакаш пари но проблемо,кај да уплатам? :D

инаку гласав за Сателитска + шеринг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom