Само една тажна приказна ...

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Епа добар пример за машките... Никогаш не сум имала секс без кондом..
Ако нема кондом - нема секс...
Можиме да ги контролираме потребите и хормоните зато што сме луѓе.
Не е само бременоста, секогаш постои можност за абортус (не е најдобра опција)
а за сидата нема таква можност..
 
Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
Zalno zalno zalno.......

Ne mozam da go obvinuvam ili da mu sudam na deckovo shto ne koristel prezervativ ali sepak mn raboti mozat da se izvlecat od gore napishanoto...

Sepak mislam deka imam nekoj poinakov nacin na razmisluvanje odkako go procitav seto toa :(
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Ponekogas edna greska moze da cini i zivot no toa e.Stvarno zalna rabota, surov e zivotov deneska, premnogu surov.
Treba da se pazime od se i sesto, no kako i da e premnogu dobra pouka nosi ovoj tekst...
Stvarno koga go citav tekstov duri i se naeziv, za toa kakvi slucaevi postojat, kako odednas celiot zivot moze da se prevrti, da stane beznacaen, poradi edna greska.Greska koja sto ke go smeni potpolno tvojot zivot...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Lele me trogna koga kaza deka ima sida....:( stvarno ne veruvav deka ke dojde do toa leleeee go zalam covekot lele me skocani:( znaci kolku moze da bide surov zivotot:S
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
жалосно
недај боже на никој друг да му се случи ова:nesum:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Тажно...Многу трогателно
За тоа дечки,памет у глава,не у џеп :/
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.736
Поени од реакции
5.419
размислувајте со горната глава не со долната .... :toe:
бај д веј ептен жално :(
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
coveec ova da se stai u umisla dali da imas seks ili ne no sepak stvarno za deckovo mi e zal ali ima pravo ako si budala ke zgresis ko mene zatoa seks samo so prezervativ pozz
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Volsebna prikazna, ama toa ti e masko......ne deka zenskite se podobri.....ama mislam deka vie mazite treba da si go cenite vasiot polov organ i samite sebesi i da razmislite kade go pikate, nekogas e podobro i da go izdrkas!!! ne?
Ако е само до мажите, како тоа дечко од девојка да закачил сида?
Башка, треба и мажите и жените да го ценат секој својот полов орган и да се трудат без исклучок да си го заштитат. Нема тука никакви правила кој повеќе, кој помалку ... секој од секого може да биде заразен.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Го читав постот уште и пред да се зачленам на кајгана ... најтажниот пост што досега го имам прочитано =(
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Браво за постов. Нешто поучно што сите треба да го знаеме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Жално навистина, да не си му во кожата. Постов треба да го прочитаат сите, треба да се знае што треба да се прави, да се има заштита при односи со непознат. А во денешно време богами и со познат, како што народов ретко прави лекарски прегледи.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Приказнава ме направи даун... :(:(:(:(:( Жално, многу жално:nesum:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Tрогателна приказна во секој случај, стварно ми е жал за дечкото, не посакувам ова да му се случи на никому!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom