Само една тажна приказна ...

Член од
26 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
2
Е стварно тажна приказна .. ова ни е нашата сурова реалност.Само ќе кажам дека од грешки се учи , баш како овие и други слични.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Кај ми требаше сега да го прочитам ова......:(:( Колку сурово..
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Posle ova sto go procitav mislam deka ke pocnam da razmisluvam na drug nacin,edno kratko zadovolstvo moze da go unisti tvojot zivot!!!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:..го прочитам..ама не требаше...:cry::cry::cry::cry:..аууууууу колку само неверојатно...аууу еееееј...едноставно еееј цел живот во вода му паднал...аууу колку тажно..сурово....аууу :cry:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Жално колку еден момент може да смени милион потоа.
За еден незаштитен секс , цел живот да бидеш жртва на измачувања и знаење дека нема да имаш нормален живот. Никогаш нема да имаш жена , никогаш нема да имаш деца , никогаш нема да имаш своја фамилија...
Едноставно жалосно е како се што можеш да направиш во животот е да седиш и да гледаш како нештата се менуваат а ти ништо неможеш да направиш за тоа.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
ја знам приказнава.....ја искористив како дел од мојата презентација на тема ЗАШТИТИ СЕ ОД ХИВ....трогателна е и жална, но вистинита, има уште многу млади кои се во иста ситиација....но сепак е за почит тоа што тој е совесен и не сака да зарази и други ...ретки се тие, како него, многу кои се носители на ХИВ свесно и намерно го пренесуваат на други...затоа секогаш користете кондоми!!!!!!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
да учиме од туѓите грешки...бидејќи не живееме доволно долго за да ги направиме СИТЕ...:(
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Одамна ја имам прочитано приказната ама не сум искоментирала.И сега кога ја читав по втор пат ми поминаа морници по телото.Тажно.:(
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Abe site ke umreme nekoj den, pa sto !!!
mojata poraka do site vas smrtnici, a i ja samiot smrtnik e ZIVEJ ZA SEBE NE ZA DRUGITE OTI UTRE MOZEBI E I POSLEDNIOT DEN, A VO MOMENTOV MOZEBI I POSLEDNATA MINUTA OD OVOJ POSRAN ZIVOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DA
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ја имам прочитано малце поодамна и останав со зината уста. Никому не би му посакал да го снајде нешто слично премногу сурово и премногу тажно, најлоша работа што може да му се случи на некој млад човек со визија за животот.
 

miro1983

Патриот
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
stvarno zalno no edna strana i bil fer zatoa sto ne saka i drugi da zarazi a go mozel toa dali samata bolest go pravi covek da e pocusvitelen
:cry:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Размислете добро пред да легнете со некој! Навистина тажно за дечкото :(.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom