Сакате ли да преноќевате во куќичка од ерата на Флинстоун?

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не е скапо. тоа е за целата кука, koj е за 4 човека. На човек по 10 лева кое е 314 денари. Тук има информациja за неолитните кукички со цена, место, мислениja, рејтинг и други. http://www.gogo.bg/хотели-чавдар/неолитни-к'шти-тополница/333#Ceni


Тое е неолитна кукичка и условите са неолитни.

Еве един патепис од околината. http://eliivanova.com/чавдар-обештавашто-мјасто-за-туриз'м/
Тоа е за луге кои барат различни силни емоции.
Па и 314 денари од човек е скапо. За тие пари ќе најдам смештај во некој од туристичките градови во Македонија............, за 300 денари се наоѓа по нешто во Крушево, а и за 350 денари се наоѓа нешто во Охрид......:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Па и 314 денари од човек е скапо. За тие пари ќе најдам смештај во некој од туристичките градови во Македонија............, за 300 денари се наоѓа по нешто во Крушево, а и за 350 денари се наоѓа нешто во Охрид......:)
Тоа е друг вид туризам.[DOUBLEPOST=1434293673][/DOUBLEPOST]Денес бех во археологически парк "Тополница" и село Чавдар. Можем од лични впечатоци да кажувам, дека сите кое го пишува во интернет за тоа место е вистина. Еве неколку мои слики :


CAM00839.jpg

CAM00840.jpg

CAM00841.jpg

CAM00842.jpg

CAM00844.jpg

CAM00847.jpg

CAM00849.jpg

Точно до тоа место има и параклис "Света Петка" со одличен панорамски поглед.
Параклисот не сум го снимала нарочно.
CAM00854.jpg [DOUBLEPOST=1434310414][/DOUBLEPOST]Оште слики од мен
IMG_20150614_133735.jpg
IMG_20150614_142150.jpg
IMG_20150614_150739.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom