Сакате ли да го снема Фејсбукот?

Дали сакате да го снема фејсбукот?


  • Вкупно гласачи
    192
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Нејќам,иако ме нервира што не може да направам Adolf Hitler Fun Page :/
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не. Ставање лајкови и коментари одамна не практикувам. Ми служи за други, покорисни работи. Не знам зошто многу би сакале да го снема.
 
Г

Господ

Гостин
Events,events,events КУПЕТЕ СИ ЕБАН ВЕСНИК.
Фејлбук и останатите social networking срања се чума на денешницата!
Аномалија во социјализирањето!
Поттикнувач на девијација!
Зло што треба пот итно да се искорени!
Фејлбук е сатанско дело!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Сеедно,можам и без него.

А највеќе ме нервираат шмизличиња со минич до пич,цури што бараат лајкови на секоја ебана слика и статус и остали срања.
 
K

kalimer0

Гостин
Можам да кажам дека сум зависен од Фејсбук и затоа сакам да биде укинат на тој начин мислам дека сите би имале нормални животи. Во ред е да се употребува за поврзување и контактирање меѓу луѓето но ве молам на што личи ова ?

" Матичарот: Дали младоженецот доброволно прифаќа да го промени својот љубовен статус од Single во Married?, Mладоженецот: Да; Mатичарот: Дали невестата доброволно прифаќа да го промени своето презиме на профилот? Невестата: Да; Матичарот: Ги молам кумот и старосватот да стават Like."

Иако ова е направено чисто за забава, некои работи навистина излегуваат од контрола.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Подобро да го нема..ќе почна сите реално на кафе да одат, убаво да си завршат работа во нужник и мн мн слични работи :):)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
A како Ва1п3р ќе хакнува акаунти ? Ќе почне на Кајгана, така да нека си стои фејсбук.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Не бе, нека си го. Само тие шмизлите и кучките шо ги има по него некако да ги снема ама тешко...
Фејсбук е корисен за тој што знае да го користи, а не за оние што молат да и ставиш лајк или да коментираш на нивниот статус.
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
сакам одма, овие глупости повеќе не се трпат .....................................
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Не сакаме. Ако некој сака, нека си го избрише профилот. Или сепак тој Балкански синдром: Ако немам јас, барем да немаат и другите!?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Можам да кажам дека сум зависен од Фејсбук и затоа сакам да биде укинат на тој начин мислам дека сите би имале нормални животи. Во ред е да се употребува за поврзување и контактирање меѓу луѓето но ве молам на што личи ова ?

" Матичарот: Дали младоженецот доброволно прифаќа да го промени својот љубовен статус од Single во Married?, Mладоженецот: Да; Mатичарот: Дали невестата доброволно прифаќа да го промени своето презиме на профилот? Невестата: Да; Матичарот: Ги молам кумот и старосватот да стават Like."

Иако ова е направено чисто за забава, некои работи навистина излегуваат од контрола.

Во врска со болдот.. незнам каде имаше клипче кај што се земаат еден пар и пред да ги прогласи за венчани двајцата вадат мобилни за на фејсбук да сменат статус у мериед..


Ај кажете номално е ова???
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Не бе, нека си го. Само тие шмизлите и кучките шо ги има по него некако да ги снема ама тешко...
Фејсбук е корисен за тој што знае да го користи, а не за оние што молат да и ставиш лајк или да коментираш на нивниот статус.
е болдираново ептен ме нервира!посебно коа моли некој за лајк!
затоа да!нека го снема фејсбукот!
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
гласав не али сеедно ми е фејсбук скурчен ми е скрос ама друго нешо интересно нема на нет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom