Сакате ли да го снема Фејсбукот?

Дали сакате да го снема фејсбукот?


  • Вкупно гласачи
    192
M

MacedoniaGirl

Гостин
Денес е ин да одиш контра светот. Фејсбук да го снема. Оф леле комплекси и болести ли се што ли се. Језда е веста од рангот на М Експрес, убаво е да се произнесеме за и против.
Тој што сака да го снема Фејсбук, а има профил го жалам. Директно на лекар оти пати од мултиплекс личност. Тој што сака да го снема, а нема профил не знам зошто би му семтал, кога и да сака, не може да види што се случува.
Настрана сите будалетинки кои го користат ФБ, за да стават провокативни слики, да споделат некоја ултра квази мисла, има луѓе ( у кои спаѓам јас) кои го користат за да комуницираат со пријатели, роднини и колеги. До пред ФБ многу контакти се губеа, сега сите ти се на дланка. Башка ако го користите здраво ФБ е и забавен. Се е до тоа како го разбирате и за што го користите. Како бе јас не се жалам од моиве ФБ пријатели, нема молење за лајкови, патетични статуси итн. Туку се е до луѓето....
Респект :smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
Денес е ин да одиш контра светот. Фејсбук да го снема. Оф леле комплекси и болести ли се што ли се. Језда е веста од рангот на М Експрес, убаво е да се произнесеме за и против.
Тој што сака да го снема Фејсбук, а има профил го жалам. Директно на лекар оти пати од мултиплекс личност. Тој што сака да го снема, а нема профил не знам зошто би му семтал, кога и да сака, не може да види што се случува.
Настрана сите будалетинки кои го користат ФБ, за да стават провокативни слики, да споделат некоја ултра квази мисла, има луѓе ( у кои спаѓам јас) кои го користат за да комуницираат со пријатели, роднини и колеги. До пред ФБ многу контакти се губеа, сега сите ти се на дланка. Башка ако го користите здраво ФБ е и забавен. Се е до тоа како го разбирате и за што го користите. Како бе јас не се жалам од моиве ФБ пријатели, нема молење за лајкови, патетични статуси итн. Туку се е до луѓето....
Респект.................башка ако нема Ф.Б. ќе има нешто друго место него така да :helou:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
што ќе ти каже баба Ката, Што ќе ти каже дедо Ное :drk:
 
Г

Господ

Гостин
Сакаат да го снема баш оние на кои им претставува проблем па се обидуваат нивниот проблем да им го препишат на сите останати, тоа отсекогаш било така во многу сфети и така ќе остане.

Не бидете опседнати со Фејсбук деца мили, проблемот не е надворешен, внатрешан е....нели она како беше...право на избор :)
Многу точно.
Гледам 1000 примери како фејлбук е на некој начин "потребен".
Не е.Далеку од потреба е.Помодарство е.Фејсбук е она што те да направиш нешто во вистинскиот свет,во смисол попрво ќе седиш со женска ти на фејлбук и ќе сајберишаш отколку да излезеш надвор на 5 степени само колку да ја видиш.
Се е во мозокот инсталирано,дека имате поголема потреба од храна,пиење,покрив,друштво(IRL) и основни физиолошки потреби.
 
V

Vollstandig

Гостин
Јас сум за да СЕ направи еден македонски сајт, како шо си имаат јапонците свој и ретко се занимават со фејсбук, така и кај нас да се напрај еден македонски сајт шо на нас како ќе ни одговара така да си го прајме. Помалце спам ќе има помалце заебанции и слични глупости. Па валјда имаме програмери шо ќе измислат по некоја игра и така, ќе си расти низ македонија.
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Јас сум за да СЕ направи еден македонски сајт, како шо си имаат јапонците свој и ретко се занимават со фејсбук, така и кај нас да се напрај еден македонски сајт шо на нас како ќе ни одговара така да си го прајме. Помалце спам ќе има помалце заебанции и слични глупости. Па валјда имаме програмери шо ќе измислат по некоја игра и така, ќе си расти низ македонија.
Ние имаме македонски сајт сличен на фејсбук, ама поради преголемата контрола од страна на модераторите и многу лажни профили, членовите си заминаа и сега има најмногу по 200 онлајн :wink:

Поточно имаме две големи македонски друштвени мрежи слични на фејсбук :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.766
Поени од реакции
9.887
Значи вака...на кого не му се допаѓа Фејсбук нека не отвара профил и нека не го користи! Многу ме нервираат сите што се жалат дека тој кој има ФБ нема живот, дека е срање итн.
Иако мислам дека е лажна оваа вест, не би сакала да го укинат од проста причина-потребен ми е. Во контакт сум со многу пријатели од Америка, Италија, со фамилија од Австралија и сакам да сум во тек со тоа што им се случува преку сликите што ги постираат и сл. а и заштедувам кредит кога разговарам со друштво и се договарам за излегување.
И уште нешто-не значи ако не сакам да се укине ФБ дека си мислам "леле што ќе правам после???"...ништо, ако се укине-живот иде даље.
Имаш МСН..Скајп..и слично :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Ние имаме македонски сајт сличен на фејсбук, ама поради преголемата контрола од страна на модераторите и многу лажни профили, членовите си заминаа и сега има најмногу по 200 онлајн :wink:

Поточно имаме две големи македонски друштвени мрежи слични на фејсбук :)
A тие се?:))

--- надополнето ---

Ние имаме македонски сајт сличен на фејсбук, ама поради преголемата контрола од страна на модераторите и многу лажни профили, членовите си заминаа и сега има најмногу по 200 онлајн :wink:

Поточно имаме две големи македонски друштвени мрежи слични на фејсбук :)
A тие се?:))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Денес е ин да одиш контра светот. Фејсбук да го снема. Оф леле комплекси и болести ли се што ли се. Језда е веста од рангот на М Експрес, убаво е да се произнесеме за и против.
Тој што сака да го снема Фејсбук, а има профил го жалам. Директно на лекар оти пати од мултиплекс личност. Тој што сака да го снема, а нема профил не знам зошто би му семтал, кога и да сака, не може да види што се случува.
Настрана сите будалетинки кои го користат ФБ, за да стават провокативни слики, да споделат некоја ултра квази мисла, има луѓе ( у кои спаѓам јас) кои го користат за да комуницираат со пријатели, роднини и колеги. До пред ФБ многу контакти се губеа, сега сите ти се на дланка. Башка ако го користите здраво ФБ е и забавен. Се е до тоа како го разбирате и за што го користите. Како бе јас не се жалам од моиве ФБ пријатели, нема молење за лајкови, патетични статуси итн. Туку се е до луѓето....
Секоја чест за постов, само да додадам и тука колку ми се смешни оние такозвани хејтери кои имаат фејсбук, а го споделуваат линкот за крајот на фејсбук и викаат ЈЕС, конечно, така треба! :lud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
абе глеам на постовиве бајаги викате нека остане а у анкетава гласале повеќе за да го снема... нешо ми е чудно :)

него.. за вие што го браните.. ФБ не е потреба ама од некој аспект и е потреба.. убаво си кажа некој член претходно со примерот за ивенти.. место да лепиш плаката да даваш флаери и слично отвори фејс види шо има ново и се ке дознаеш. - глеам многу осд вас го користат за договарање известување и незнам шо со роднини пријатели шо им се у америка незнам ти австралија... и добро шо има толку интересно на фејсбук да седиш со роднините и пријателите?? ко да немате месинџер? ај месинџер може не толку.. СКАЈП кај што ви е специално програмче за правење муабет и со звук и со камера - ова фејсбук да не ви го овозможува случајно? жалосно е шѓто пола и повеќе од кориснициве на ФБ (барем кај нас македонците) со сигурност можам да кажам дека дремат по цел ден дома од кревет прво на ФБ гледаат шо има ново па после се мијат раце заби и така натака и да не заборавиме да кажеме дека цел ден манијачат убави девојки па често пати се дешава ке додаде некоја за пријателка и оп кај сликите директно прво ОДМОР.. или ОХРИД 2010... Ваааааааа шо ке види полугола девојка - ко никад да не видел! па океј може и не видел ако некој по цели денови дреме на фејс!!!

друга причина.. знаете сите шо е Граница шо е Џамија шо е Народна, План Жмурка и така натака... сите сме играле ова у маало ко мали нели? Шо играат денешните деца? Фарма на фејсбук играат? ПОКЕР од 12 години?? Каде е тука убавината на фејсбук ве молам одговорете ми !!!

Прашањето на анкетата знам дека се базира на фејк оглас и го стаив чисто ради заебанција а не да цепаме муабети кој за шо го користи фејсот.. ако сакате таква тема ке отвориме една па ке се утепаме правејки муабет дали бил корисен или некорисен фејс или сите негови позитивни и негативни страни !!!

Ај сеа отидов да се бањам! :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Нека си остане шо ви смета, ако ви смета тогаш игнорирајте го.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Не сакам да го снема едноставно затоа што обновив и одржувам контакти што веќе беа и подзаборавени,а и немам проблеми да ми молат лајкови и слични такви работи зашто немам 2000 пријатели,туку онолку колку што ми требаат :)
 
C

cige

Гостин
Несакам да го снема фејсбук, туку да ги снема тие што не знаат да го користат. Со фејсбук можам во секој момент да исконтактирам со којбило да имам потреба, да си исполнам слободно време, да дознаам некои новости, да си напраам муабет со другарите, да ги прашам или да ме прашаат нешто колегите итн. Меѓутоа стварно мора да се стегне "куќен ред".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom