Сакам да знам!

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Еј текна ми за едн мит.
Кд пуниш прф пут, ноф телефон, дали јоште важи како на времето, да ти се пуни два три д'на?
Хаха
Види Парва… тоа и не беше мит.
Порано Никел-кадмиум или Никел-метал-хибридните батерии (не ми текнува точно кој состав), требаа да се држат на полнач за да се оформи батеријата. И нормално не беше препорачливо дополнувањето.
Ама тоа пред 20 и кусур години…
Дури и во упатството на Хјулит-Пакард лаптоп го пишуваше тоа…

Ама сега сите се на литиумска база, така да не важи тоа :D
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Дали ќе го пролонгираат рокот за пасошите? Не ми се замара со ова а морам да патувам во февруари. :place:
Нема ,никој не се замара од политичарите за ова ако се сака ќе се среди за 1 недела ако сите пунктови работат како што треба
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Dali e podobra za pienje vodata koja pominuva niz filter vgraden pod cheshmata Ili voda vo bokal so filter Ili voda od aparat za voda vo plastichen kanister?
Ziveam vo stara zgrada I stari se dovodnite cevki taka da primetivam promena na bojata I parchinja od cevkite vo vodata.Koja mi e podobra solucija ako nekoj ima iskustva?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Dali e podobra za pienje vodata koja pominuva niz filter vgraden pod cheshmata Ili voda vo bokal so filter Ili voda od aparat za voda vo plastichen kanister?
Ziveam vo stara zgrada I stari se dovodnite cevki taka da primetivam promena na bojata I parchinja od cevkite vo vodata.Koja mi e podobra solucija ako nekoj ima iskustva?
DA si kupish filter na Baza Kokosov Jaglen i da go stavish direktno na ceshmata od kade pijash voda.
I se menuva na sekoi 6 Meseci bez razlika dali si go koristela 2 ili 180 denovi.

Primer:
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
DA si kupish filter na Baza Kokosov Jaglen i da go stavish direktno na ceshmata od kade pijash voda.
I se menuva na sekoi 6 Meseci bez razlika dali si go koristela 2 ili 180 denovi.

Primer:
Dali lesno se montira I Dali imaat dostava vo mk?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
Dali lesno se montira I Dali imaat dostava vo mk?
Montazhata e lesna i najdobro pobaraj si niz Makedonija.
Ili na AliExpress ili ako imash nekoj od Deutschland da ti donesi 5- 10 Filter i vednash si obezbedena so godini.
Ovaj lunk ti e poevtin. Ca. 300 -350 den po parce

 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2023
Мислења
14
Поени од реакции
5
Нема ,никој не се замара од политичарите за ова ако се сака ќе се среди за 1 недела ако сите пунктови работат како што треба
Ццц не сум никако ни да го вадам по итна ни да не го вадам, што ако и по итна не ми го извадат на време а јас на 15ти фев треба да патувам сега се мислам на 11ти пред официјален истек да букирам карта.
На 11ти сигурно ќе може да се излезе од државава?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.934
Поени од реакции
10.566
Ццц не сум никако ни да го вадам по итна ни да не го вадам, што ако и по итна не ми го извадат на време а јас на 15ти фев треба да патувам сега се мислам на 11ти пред официјален истек да букирам карта.
На 11ти сигурно ќе може да се излезе од државава?
По итна постапка до тогаш сигурно ке биде готов а во случај да не е можеш да побараш стариот да ти го вратат, барем јас додека чекав за пасош на еден што не му беше готов праша да му го вратат му рекоа може само да почека едно три саати :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.725
Поени од реакции
1.482
Дали некој поседува добра снимка од изведба на оваа песна од Гоце Арнаудов? Има една прикачено ама звукот е катастрофа!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.757
По итна постапка до тогаш сигурно ке биде готов а во случај да не е можеш да побараш стариот да ти го вратат, барем јас додека чекав за пасош на еден што не му беше готов праша да му го вратат му рекоа може само да почека едно три саати :D
Ova ne e tocno!
Stariot pasosh go vrajcash koga ce si go zemash noviot!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.934
Поени од реакции
10.566
Ova ne e tocno!
Stariot pasosh go vrajcash koga ce si go zemash noviot!
Јас преносов што слушнав, чекаше дечкото и побрзо му го донесоа
А ако мислиш дека не ги зимаат кога се сликаш тогаш дебело се лажеш, лк и возачка не зимаат само при подигање ти ги бараат за да ги сецнат од страна и ти ги враќа
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.778
Поени од реакции
9.559
Ova ne e tocno!
Stariot pasosh go vrajcash koga ce si go zemash noviot!
Стариот пасош го зимаш заедно со новиот, само што ке му направат две дупки, а личната карта не ти ја земаат, но мора да ја носиш со тебе кога ке ја подигаш новата и тогаш старата ке ти ја исечат со ножици и ти велат да ја фрлиш ама некаде подалеку од местото од каде што си ги обновувал документите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom