Сакам да знам!

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.429
Може некој подобро да ми објасни, сакам да знам што значат ѕвездите на дресовите? Колку освоени првенства во лига шампиони, нивната лига? Во една ѕвезда има повеќе титули или една си е една титула? Сите се бројат заедно или за лш имаат посебно, за лигата посебно, како оди со ѕвездите сакам одамна да знам, а сто различни одговори ми дале. Ако некој 30 пати ја освои пример премиер лига, 30 ѕвезди ќе има?
Не зборам за репрезентации, само за клубски дресови, за нив знам дека една е едно освоено светско. Иако Уругвај 3 пати победиле, а имаат 4 ѕвезди?!
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.969
Поени од реакции
6.225
Може некој подобро да ми објасни, сакам да знам што значат ѕвездите на дресовите? Колку освоени првенства во лига шампиони, нивната лига? Во една ѕвезда има повеќе титули или една си е една титула? Сите за бројат заедно или за лш имаат посебно, за лигата посебно, како оди со ѕвездите сакам од мала да знам, а сто различни одговори ми дале. Ако некој 30 пати ја освои пример премиер, 30 ѕвезди ќе има?
Не зборам за репрезентации, само за клубски дресови, за нив знам дека една е едно освоено светско. Иако Уругвај 3 пати победиле, а имаат 4 ѕвезди?!
10 prvenstva = 1 dzvezda. Osven samiot klub ako ne odluci vo druga nasoka.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.506
Поени од реакции
19.957
Mangatrip.rs i Jungle Tribe kaj nas ti nudat. Proveri si i sam cenite za avion i smestaj, mozno e i poevtino da pomines.
Иам другара што шета ептен по сфет,а и у Јапан беше.Вика дека тој Џангл травел гази,можда е најјако од сфи агенцие.
Видиш мене не ми текна одма да га предложу,ама текна ми дека ти беше у Јапан.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.074
Поени од реакции
13.013
Може некој подобро да ми објасни, сакам да знам што значат ѕвездите на дресовите? Колку освоени првенства во лига шампиони, нивната лига? Во една ѕвезда има повеќе титули или една си е една титула? Сите се бројат заедно или за лш имаат посебно, за лигата посебно, како оди со ѕвездите сакам одамна да знам, а сто различни одговори ми дале. Ако некој 30 пати ја освои пример премиер лига, 30 ѕвезди ќе има?
Не зборам за репрезентации, само за клубски дресови, за нив знам дека една е едно освоено светско. Иако Уругвај 3 пати победиле, а имаат 4 ѕвезди?!
Уругвај имаат 2 пати земено Светско, не 3 пати, и тоа 1930 и 1950 година. Тие 4 ѕвезди ги означуваат 2те победи на Светско првентство + 2те победи на летни Олимписки игри (1924 и 1928).
 
Член од
24 април 2024
Мислења
260
Поени од реакции
557
Видео од член со гитарче што свиреше свое компонирано дело постирано пред околу 12 години никот не го памтам.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Дали денес зонското паркирање на градски паркинг работи или не? И ако работи до колку часот? Фала :)
 
Член од
21 мај 2023
Мислења
32
Поени од реакции
122
Дали си работст автобусите денеска од Ку-Ск?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom