Сакам да знам!

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.729
Поени од реакции
5.775
Сакам да знам,
дали сообраќајните полицајци со паркирано возило покрај булевар на работно место со работна униформа имаат право да праваат рандом муабет со пријатели цивили најмалку тројца, стоејќи во круг покрај возилото, смеејќи се удирајќи се по рамо очигледно со познаници кои им прават друштво додека се на работно место, временски повеќе од пола саат?
...колешкава ми тера инат ми вели дека на сообраќаен пат можат да прават што сакаат затоа се полицијаци, дали е така?
I ti imash problemi ....
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
1.485
Како се пишува гарантно писмо за виза ?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.729
Поени од реакции
5.775
Decki me interesira kolku se prodava komova domashna rakija pravena kako za dushata na pazar?
Ne od prekupcine shto prodavaat po 5T rakija a grozje ni na TV ne videle !
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
980
Поени од реакции
2.334
Decki me interesira kolku se prodava komova domashna rakija pravena kako za dushata na pazar?
Ne od prekupcine shto prodavaat po 5T rakija a grozje ni na TV ne videle !
Зависи каде, Скопје е поскапа во внатрешноста поефтина.
Лично јас по 200 ја давам на поголема количина, ама правена за своја душа без далавери шеќери и слични срања
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.729
Поени од реакции
5.775
Зависи каде, Скопје е поскапа во внатрешноста поефтина.
Лично јас по 200 ја давам на поголема количина, ама правена за своја душа без далавери шеќери и слични срања
Abe kilo po kilo.
Od grozje vo dvorot i ne prskano i bez nikakvi gluposti pravena. Kako shto rekov kako za dushata.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.460
Поени од реакции
9.381
Сакам да знам,
дали сообраќајните полицајци со паркирано возило покрај булевар на работно место со работна униформа имаат право да праваат рандом муабет со пријатели цивили најмалку тројца, стоејќи во круг покрај возилото, смеејќи се удирајќи се по рамо очигледно со познаници кои им прават друштво додека се на работно место, временски повеќе од пола саат?
...колешкава ми тера инат ми вели дека на сообраќаен пат можат да прават што сакаат затоа се полицијаци, дали е така?
Аман бе и тие ли ти сметаат што правеле муабет со познаници. А како знаеш дека пола саат седеле тие познаници со нив? Чекаше да видиш колку време ќе се задржат? А смееш ли ти со колешката место да работите пола саат да манијачите полицајци? И уште едно, последно, ама не и непотребно прашање. Нема ли на гугл одговор?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.729
Поени од реакции
5.775
Ако ги исполнува условите од погоре, тогаш не продавај тоа вреди. Чувај за свадба на деца, внуци итн ;)
Abe ako ne najdam nekoj shto ce ja plati kolku shto vredi so mislam da zemam 2-3 creshovi burenca i da ja zapechatam.

A inache e 1000% garantirano toa shto pishav pogore.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.650
Дали некој знае туристички агенции со аранжмани за Токио?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Правилата на оваа тема дозволуваат прашања од секаков карактер, затоа јас ќе прашам зошто сите реакции на мојот коментар во една друга тема се тагираат како тажни. Јас сум нов корисник и ми е тешко да ги разберам врските помеѓу Хоуп, Генерал, Ocajna и другите. Може ли некој да резмира односите помеѓу главните учесници на форумот? :)
Зини да ти кажам зошто се „тагираат“ како тажни.

Еве ајде, да не биди дека не ти е одговорено иако си пишал нешто, а не се ни потруди да не пингаш па да ни стигне нотификација.

Тоа е една иста личност која пишува од сите три профили паралелно. Затоа и не може да ги разбериш „врските“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom