Сакам да знам!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Знае ли некој како се цените на одела во Сињори?
Мармара истиот го имаш во гтц и чаршија тој во чаршија е поефтин јас го имам скоро три години нема мана.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Имам порачано семе за растенијата што фаќаат и така кажано јадат муви е сега сакам да знам како на која температура почва се сеат садат и тн нешто повеке за нив ако имате...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Како да се пријавам на визер маратонот и дали се плаќа учество?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дали некој може да ми помогне со информација, имам предимотен лист од стан каде што за кратко треба и да се вселам а време ми е да мењам лична карта и пасош, па да прашам, дали ако се сликам за месец-два можам со предимотен да се пријавам на таа адреса или ќе морам на стара, па за пола година (ваљда, ако до тогаш го добијам имотниот) пак да мењам лична и патна документација?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали некој може да ми помогне со информација, имам предимотен лист од стан каде што за кратко треба и да се вселам а време ми е да мењам лична карта и пасош, па да прашам, дали ако се сликам за месец-два можам со предимотен да се пријавам на таа адреса или ќе морам на стара, па за пола година (ваљда, ако до тогаш го добијам имотниот) пак да мењам лична и патна документација?
Untitled.jpg
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
дали ви текнува на една серија или филм не знам точно по од дамна идеше на а1 или мтв 1 со напуштен град и повеќето сцени беа во трговски па две банди нешто се тепаа кога ќе се начекаат ? леле ич не ми текнува како се викаше знае некој ? фала ви
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не знам дали е за тука прашањето, НО...

Дали некој знае кај муслиманите, откако ќе почини човек, дали потоа имаат обичаи како што има кај нас христијаните да му се прави помен или нешто слично на одреден временски период?

Како кај нас што има 40 дена, 6 месеци, година... три години.... ?

Фала.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
дали ви текнува на една серија или филм не знам точно по од дамна идеше на а1 или мтв 1 со напуштен град и повеќето сцени беа во трговски па две банди нешто се тепаа кога ќе се начекаат ? леле ич не ми текнува како се викаше знае некој ? фала ви
Онаа од новозеландска продукција?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Tribe_(1999_TV_series)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom