СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Незнам дали беше прва или втора година кога ни го даде тој тестот со преку 50 прашања, али знам дека еден другар ја отера у пичку матер тогаш, али најозбилно. За глупи работи му кратела бодови ( дечкото лош ракопис имаше ) и коа му го даде тестот, он малце поживчан дека е, и се развика, али убаво дерење, едвај сме го смириле од страна, и нормално го избрка од час. Али после како и се смени односот спрема него. Нагалено се го викаше, му персираше, се 5ки му ставаше, мислам си учеше дечкото али ептен и се смени односот спрема него. Ја мислам он е едини човек у Корчагин што и се има развикано на Петранка.
Се сеќавам дека ја 4ка добив на тој тест и пошо не ми веруваше дека сум научил ме дигна на табла да ме испрашуе :pos: Требаше и ја 5ка да иам пошо и мене за глупости ми кратела поени али не се замарав уопште нејќев да се карам, и баталив.... :)
У 2ра ни го имаше даено тој тест и ја имав 4ка и типката ми имаше кратено бодови за глупости АМА БАШ ГЛУПОСТИ !!! сум згрешила буква у зборот и зашо сум се обидела да ја попраам -.-' каде со тој памет бе алооооо !!! тоа е :D ај битно се оттарасивме од неа :D
 
Член од
15 октомври 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
Абе ја уште коа ја видов првиот ден си реков оваа жена душата не ни ја вади ! :(
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Тебе ти е Екатрина. Уф ми олесна :D
Да -.- срце е жената.. не ја прифаќа дефиницијата за знак дека знак е нешто што укажува на нешто друго на тест.. коа почна на сите кец , двојка , кец , двојка , тројка.. со пенкало у дневник :pos:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Да -.- срце е жената.. не ја прифаќа дефиницијата за знак дека знак е нешто што укажува на нешто друго на тест.. коа почна на сите кец , двојка , кец , двојка , тројка.. со пенкало у дневник :pos:
the fuck is wrong with it? Нашава уште не ни ги дала. Боље да не ни ги даде :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Да -.- срце е жената.. не ја прифаќа дефиницијата за знак дека знак е нешто што укажува на нешто друго на тест.. коа почна на сите кец , двојка , кец , двојка , тројка.. со пенкало у дневник :pos:
абе не ви е основно ова...се иде директ у дневник :D
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Осеќам ќе се празни корчагин после прво полугодие :pos:
Сите зборат така, а дали 2-3 ќе си отидат. Ќе видиш. Плус, верувај дека во Орце и во ЈБТ е бетер. Барем од она што ми кажуваат другари/другарки што учат таму.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Напраивме еден тон тестови сеа резултати,надеж за најдобро :) Али македонски дали е до професорката дали до тестот дали до нас, од кај нас у клас сите се жалат тежок е никој ништо не решил,не знам што ке биде
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Напраивме еден тон тестови сеа резултати,надеж за најдобро :) Али македонски дали е до професорката дали до тестот дали до нас, од кај нас у клас сите се жалат тежок е никој ништо не решил,не знам што ке биде
Како не, те лажат. И кај мене така никој не решил и на крај сите 5ки, само јас слабо.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Добро толку ли е лоша Петранка историја? Јас сега сум 2-ра, претходно Вера ни предаваше, и не гледам некоја разлика, освен тоа што лекциите малце поспоро ги зимаме со Петранка, али и малце подобро објаснува. (не дека Вера не објаснуваше убаво, напротив)
Што се тиче оценувањето, вчера испрашуваше, и воопшто не беше строга. Тоа што не научиле повеќето од другариве кои ги крена е друга работа. Јас планирам утре да се кренам доброволец (и онака ќе ме крене на ред сум уште неколку броја али ај...:)), баш сакам 5-ка да извадам. Тест сеуште немаме правено, изгледа кога се работи за тестови е построга а? :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Добро толку ли е лоша Петранка историја? Јас сега сум 2-ра, претходно Вера ни предаваше, и не гледам некоја разлика, освен тоа што лекциите малце поспоро ги зимаме со Петранка, али и малце подобро објаснува. (не дека Вера не објаснуваше убаво, напротив)
Што се тиче оценувањето, вчера испрашуваше, и воопшто не беше строга. Тоа што не научиле повеќето од другариве кои ги крена е друга работа. Јас планирам утре да се кренам доброволец (и онака ќе ме крене на ред сум уште неколку броја али ај...:)), баш сакам 5-ка да извадам. Тест сеуште немаме правено, изгледа кога се работи за тестови е построга а? :)
Мислам дека рече нема да давала тестови, ама незнам.
Ја денес добив историја 4 или 5, а македонски 2 :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom