СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.059
Не ми се погодија проф. по математика (ниту Попович ниту Сузе), германски (при здрав мозок ме здупи и не ми пиша 5 на крај и додека не пазеше на историја ме издаде кај Петранка), хемија (затоа што не успеав да извадам поише од 2 - професорите не беа заинтересирани да ти објаснат туку снаоѓај се како знаеш а на тие што им иде им иде и проболем си немаат, а да и грешка напраив што у прва и втора неќев да ги наоѓам тестовите по хемија, сакав поштено да си извадам оцена.. :) ). Екатерина е друга приказна, ако си машко не се надевај на 5 колку и да ти е добар есејот пошо 95% од машките не и беа мирни на час. Ацо не ми попраи менаџмент иако одговарав и добив 5, очекував на совет да ми попраи за да пројдам одличен..и уште 100 вакви работи. Криво ми е што се трудев ама залудно беше. Со тој труд во Корчагин у друго школо пр. Карев ќе поминев многу полесно.. А класот ко клас си беше океј, смеење, заебанции и се останато :) Ама коа ке се запишуваш на факултет нема да ти го гледаат класот туку оценките што ги имаш... Некој од гимназија во Кавадарци ќе помине со просек 5.00 у сите години без да пипне книга и тој на факултет ќе го примат полесно него ли мене. Каде е правдата?
ако од Екатерина се жалиш.... недај боже некоја друга да ти била -.-
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
^ Епа чекај малку ти не можеш да се надеваш тебе на совет а ти поправаат оценки. Ако е така треба на сите да им поправаат...не викам дека нема такви случаеви, има во изобилство, ама ти место да се замараш со тоа и да сметаш кој ќе ти поправи а кој не, тоа време можело да го искористиш да седнеш и да научиш.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Аман луѓе, аман! Имавте 4 години да се откажете од Корчагин. Дракче не ги држеше вратите затворени. На кој не му чинеше, можеше да си ги собере документите и да оди во друго школо! Го судите школото за баналности. Цел наш државен систем функционира на врскаџиска база, а вие се плачете зошто тоа го има во школото. Соочете се со вистината, каде и да одите, ако немате вујко владика, ќе морате да го потите газот! Во Корчагин тој што го потел газот 4 години нема проблеми со факултетот, а немал ни проблеми додека учел средно!
Со муaбети од типот `пекол е.... те тера на самоубиство... ќе те измачуваат... младоста ќе ти пропадне` само ги заплашувате идните генерации кои гледаат да ги поминат тие 4 гоини најлабаво, па се запишуват во безвезе школо.... Со тоа и квалитетот на Корчагин опаѓа. Остануваат празни места, па вратата се отвара и за ученици кои имаат многу послаб просек од 5.00. Порано не се знаело за 4.9 на упис во Корчаин, а веќе не е така... Свесно го ништиме имиџот кој со децении го градат Корчагинци! Наместо да бидеме горди на тоа што од нашето школо излегле голeми фаци, што можеби и ние еден ден ќе биеме кaко нив... ние само плукаме. Корчагин е бренд, поим за квалитетно образование во Макдонија! На нас останува да го чуваме и рекламираме!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
АЈдеееееееееееее. Уште неколку дена у пм. Класна ми е Петранка, во 1-4 сум. ВО МЕШАН клас ...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
АЈдеееееееееееее. Уште неколку дена у пм. Класна ми е Петранка, во 1-4 сум. ВО МЕШАН клас ...
Поздрави ја Пепи од мене <3 Ќе и дојдам некад у посета. Сигурен сум ќе се израдува ко ќе ме види ! :pos:

п.с Со среќа нека ви е на тебе и на сите гуштерчиња у РЈК.
Ко ќе ми текне ја прва година кога бев. Прв ден пола саат каснев :pos: Ко вчера да беше тоа, колку брзо летнаа годиниве.... :LOL:
Многу убави моменти ќе имате у школово (и надвор од него :icon_mrgr:) сигурен сум.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Кој е тој Бранко Петровски? -.-
Мене ми беше класен у 1ва и 2ра, после 3та и 4та ми се смени, латински Лидија ми беше :) иначе Бране предава физичко и така ...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Прв ден во школо, еве како изгледаше:

Одам во 7:30 и гужва кој се пицнал кој по хавајки. Влагаме и незнаевме каде ни е училната и по ходници деца како муви без глави. Влеговме во една училна и на видик Петранка фина жена, стара, но се држи. Девојчиња убави, а и машките... Во главно задоволен сум од се:D
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Еее сакав да се преместам кај другарка ми или она кај мене ама нејзе класна и е Петранка така да малку тешко :confused:

А Бранко фин ми изгледа...добар е ко класен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom