СУГС Јосип Броз -Тито

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Штом се запишала гимназија, битен е. 80% од таквите основни работи не знаат. Штом нејќе да седне да прочита неколку пати 5 лекции а сака 5ка што останува друго да пишам.
Можда другите професори по историја се полабави од Тамара али сите бараа знаење за 5ка,каде за разлика од Коле географија за 5ка се бараше да знаеш од каде доаѓа Дедо Мраз.
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Можда другите професори по историја се полабави од Тамара али сите бараа знаење за 5ка,каде за разлика од Коле географија за 5ка се бараше да знаеш од каде доаѓа Дедо Мраз.
Оние на мене што ми предаваа да, сите, баш сите бараа знаење за 5ка, но види погоре што напиша таа - дека имале сите 5ки а не се замарале, па на тоа се надоврзав. Инаку сум слушнала и за приказнава со Дедо Мраз :pos:
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ok postov e od 2011 g I prvi septemvri e vekje daleku, no moram da priznaam deka skoro so site izjavi okolu profesorite se soglasuvam.
Sega sum 2g vo Jbt I klasna mi e Bitrakova..
Me interesira na za koi smerovi ste se odlucile za vo 3 i 4 g I dali vazna uloga za vas bilo mislenjeto na vasite roditeli?
PS: jas odam na OHa smer
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ok postov e od 2011 g I prvi septemvri e vekje daleku, no moram da priznaam deka skoro so site izjavi okolu profesorite se soglasuvam.
Sega sum 2g vo Jbt I klasna mi e Bitrakova..
Me interesira na za koi smerovi ste se odlucile za vo 3 i 4 g I dali vazna uloga za vas bilo mislenjeto na vasite roditeli?
PS: jas odam na OHa smer
Не ти е битно толку мислењето на твоите родители колку што е битно на што факултет сакаш да се запишеш.Лабав смер е во ЈБТ општествениот посебно во 4та година,во 3та уште ги има замарањата со хемија,физика и биологија..За правен од тие две години само еден предмет ми се најде ептен за факултет.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.723
Iskreno jas sakav PMb da odam no me predomislija..
Глеј си другари кај ќе ти идат освен пма ништо посебно нема да ти се најде на факс. Пмб бирај го едино ако идеш медицина ради биологијата..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Со било што можеш да се снајдеш понатака :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ajde vremeto kje si pokaze samo shto kje donese :)
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
се поправа кец кај Олга хемија или слабо ?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
3-та ОХА смер
Треба ептен ништо да не знаеш за да те остаи во 3та година а седни учи зошто не беше тешка хемијата во 3та.Јас кога бев 3та година во генерација имаше доста кецови и на крај на сите им ги поправи.Во прва и втора знам дека доста оставаше во полагање,во 3та скоро никој.Ептен попушташе на крај.
 
Член од
28 октомври 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
Ако некој има во ЈБТ што се одлучил на Меѓународна Матура нека ми пише да го прашам нешто
 
Член од
24 јуни 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Na fizicko casovite vo jbt sto se pravi ? Dali sto saka se pravi (odbojka,kosarka,fudbal...) ili ke ni kazuvaat profesorite i ocenuvaat ?
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
Na fizicko casovite vo jbt sto se pravi ? Dali sto saka se pravi (odbojka,kosarka,fudbal...) ili ke ni kazuvaat profesorite i ocenuvaat ?
шо сакаш тоа си праиш.На почетокот може ке правите некои загревања ама после не те замараат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom