СУГС Јосип Броз -Тито

Член од
16 мај 2010
Мислења
56
Поени од реакции
10
Јас сум била 1-9, класен некој Владо. Знае некој што предава човеков, каков е , добар, лош?:)
Има двајца Владо-вци и мислам дека двајцата беа по физичко, значи ок се, без гајле.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Kласна ќе ми биде Љубица Каревска. Каква е?
Како класна Љубица е најдобра. Имам другарка што и беше класна и ми кажуваше дека се бори за класот, за успехот на нејзините ученици.
Е сеа за кај неа на часови од мое искуство можам да те посоветувам да знаеш за секое испрашување, ако 2-3 пати те испраша и знаеш после нема ни многу да те замара...
Мене за тие 2 години што ми предаваше ме има испрашано само 2-3 пати, а повеќе се замара со тие што се послаби...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Која неорганизираност значи.Пола саат барав у кој клас сум.Нови листи,стари листи иди таму иди онаму....Едвај се снајдов ебате.И на крај испадна ко што ми кажаа дека Сузе ќе ми е класна.
Али највеќе се нервирам што Олга ќе ми предава.Очигледно многу ми имаат набиено комплекси за таа.Исто и Барби ќе ми предава и Верче македонски.Дај кажете за Олга,барби и Верче нешто зошто ми немаат предавано до сеа.
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
34
Поени од реакции
17
Како класна Љубица е најдобра. Имам другарка што и беше класна и ми кажуваше дека се бори за класот, за успехот на нејзините ученици.
Е сеа за кај неа на часови од мое искуство можам да те посоветувам да знаеш за секое испрашување, ако 2-3 пати те испраша и знаеш после нема ни многу да те замара...
Мене за тие 2 години што ми предаваше ме има испрашано само 2-3 пати, а повеќе се замара со тие што се послаби...
Меne vo treta mi bese klasna, podobra zena i da sakas nemozes da najdes !
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.598
подобра жена од оваа со лопата можам да ги собирам..Македонскиот Че Гевара..или хитлер можеби.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
подобра жена од оваа со лопата можам да ги собирам..Македонскиот Че Гевара..или хитлер можеби.
Бркот ја решава дилемата :) Кај Љубица само ако си Македонец, ако си од етничките заедници ќе треба да ги пееш лекциите, поготово тие од втора година што се за Македонија. Ми фали она нејзиното : „Ајде ти ученик на табла, ајде....“
Кога бев втора средно освоив злато на балканско првенство и частев и се погоди географија да имаме и мислам дека народен херој бев у очите на Љубица после тоа, можев да конкурирам за генерал мајор во нејзиното општество :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Бркот ја решава дилемата :) Кај Љубица само ако си Македонец, ако си од етничките заедници ќе треба да ги пееш лекциите, поготово тие од втора година што се за Македонија. Ми фали она нејзиното : „Ајде ти ученик на табла, ајде....“
Кога бев втора средно освоив злато на балканско првенство и частев и се погоди географија да имаме и мислам дека народен херој бев у очите на Љубица после тоа, можев да конкурирам за генерал мајор во нејзиното општество :)
И ученикот станува онака цел се тресе и гласот му трепери и мислиш ќе заплаче во секој момент.
Иначе чекам мислење за Барби,Олга и Вера македонски.И некоја социологија женско.Штета не ми е Јане.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И ученикот станува онака цел се тресе и гласот му трепери и мислиш ќе заплаче во секој момент.
Иначе чекам мислење за Барби,Олга и Вера македонски.И некоја социологија женско.Штета не ми е Јане.
Цеце или Тања?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
ајде и ја да пишам за професориве нешто.
Оваа година освен златко и боби(физичко) сите ми се нови.
Македонски(а и класна) ми е некоја Емилија.Јас оваа жена не ја знам ама ми изгледа интересна.Историја нова некоја,социологија цеце,физика олга,математика и останативе не ги запамтив :)
Прашањето ми е за класнава што жена е каква е како класна(ако некој има инфо)?
Кирца мислам дека и на тебе ти е Цеце
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
56
Поени од реакции
10
Која неорганизираност значи.Пола саат барав у кој клас сум.Нови листи,стари листи иди таму иди онаму....Едвај се снајдов ебате.И на крај испадна ко што ми кажаа дека Сузе ќе ми е класна.
Али највеќе се нервирам што Олга ќе ми предава.Очигледно многу ми имаат набиено комплекси за таа.Исто и Барби ќе ми предава и Верче македонски.Дај кажете за Олга,барби и Верче нешто зошто ми немаат предавано до сеа.
Барби и Верче мене не ми предавале, а Олга ми предаваше во трета само и не можам да се пожалам од неа, нека не ти набиваат комплекси зашто нема потреба, таа е остра (не баш остра, ама непопустлива) само со тие шо имаат шалабајзерски однос. Ако си прибран и научиш да не и се тресеш како и сите и учиш (секако), нема да имаш никаков проблем со женава, дури и ако ги прашаш тие на кои им е класна ќе ти кажат дека е најдобра професорка.
П.С. заради нејзе владеев органска на факс (шала) :D
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Епа, помина и овој ден. Си мислев јас којзнае што ќе биде, ама ништо посебно. Јас мислев подолг ќе биде тоа говорот на педагогот и директорката, ама се се' заврши брзо. Владо по физичко ми се падна класен, сега незнам кој точно ама не е ни битно. Ми се чини како фин човек, само што на сите класови им читале кои професори што ќе им предаваат, на нас не. Прашав едно девојче од осумката, зашто и нејзе и е француски втор јазик па најверојатно ќе ги имаме истите професори. Епа, еве ги..

Љубица Каревска по Географија. Мислам дека ќе се отрујам.:)
Биологија - Радмила Стројманова, Спорт - Владо истиот што ми е класен, Ликовно некоја Битракова, Физика - Надица, Хемија - Олгица Гавриловска, Математика - Лидија Филиповска (оваа некоја нова била, од оваа година предавала во ЈБТ) , Македонски - Каролина Јанчевска, Француски - Јовановска Пандорка , Историја - Драган Додевски, Англиски - Маја Борозан, Музичко - Силвана Гелевска и Информатика - Оливер Николаевиќ.

И сега.. добри наставници ми се трефнале, или слабо?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Епа, помина и овој ден. Си мислев јас којзнае што ќе биде, ама ништо посебно. Јас мислев подолг ќе биде тоа говорот на педагогот и директорката, ама се се' заврши брзо. Владо по физичко ми се падна класен, сега незнам кој точно ама не е ни битно. Ми се чини како фин човек, само што на сите класови им читале кои професори што ќе им предаваат, на нас не. Прашав едно девојче од осумката, зашто и нејзе и е француски втор јазик па најверојатно ќе ги имаме истите професори. Епа, еве ги..

Љубица Каревска по Географија. Мислам дека ќе се отрујам.:)
Биологија - Радмила Стројманова, Спорт - Владо истиот што ми е класен, Ликовно некоја Битракова, Физика - Надица, Хемија - Олгица Гавриловска, Математика - Лидија Филиповска (оваа некоја нова била, од оваа година предавала во ЈБТ) , Македонски - Каролина Јанчевска, Француски - Јовановска Пандорка , Историја - Драган Додевски, Англиски - Маја Борозан, Музичко - Силвана Гелевска и Информатика - Оливер Николаевиќ.

И сега.. добри наставници ми се трефнале, или слабо?
Маја е забегана стварно,на испрашување ќе ви биде интересно,Драган ако е тој што мислам 5ка имаш без проблем најѕвер човек е тој,музичко крени два три пати рака за да не те заебава цела година,Пандорка ми нема предавано али и она е добра колку што знам.И кај Олга треба доста учење.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Епа, помина и овој ден. Си мислев јас којзнае што ќе биде, ама ништо посебно. Јас мислев подолг ќе биде тоа говорот на педагогот и директорката, ама се се' заврши брзо. Владо по физичко ми се падна класен, сега незнам кој точно ама не е ни битно. Ми се чини како фин човек, само што на сите класови им читале кои професори што ќе им предаваат, на нас не. Прашав едно девојче од осумката, зашто и нејзе и е француски втор јазик па најверојатно ќе ги имаме истите професори. Епа, еве ги..

Љубица Каревска по Географија. Мислам дека ќе се отрујам.:)
Биологија - Радмила Стројманова, Спорт - Владо истиот што ми е класен, Ликовно некоја Битракова, Физика - Надица, Хемија - Олгица Гавриловска, Математика - Лидија Филиповска (оваа некоја нова била, од оваа година предавала во ЈБТ) , Македонски - Каролина Јанчевска, Француски - Јовановска Пандорка , Историја - Драган Додевски, Англиски - Маја Борозан, Музичко - Силвана Гелевска и Информатика - Оливер Николаевиќ.

И сега.. добри наставници ми се трефнале, или слабо?
Која Надица по физика? Иноваторката или таа постарата? Драган ми беше мене класен прва и втора, подобар човек во тоа школо амин, милион заебанции прави на час, може смешно ама има право за се што ќе каже. За Радмила имам кажано, другиве не ми предавале :) Која е оваа Маја по англиски, да не си отишла некоја?
--- надополнето: Sep 1, 2011 8:17 PM ---
На Радмила само прва година и ја даваат пошто не го знае материјалот понатаму хахахаа
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Која Надица по физика? Иноваторката или таа постарата? Драган ми беше мене класен прва и втора, подобар човек во тоа школо амин, милион заебанции прави на час, може смешно ама има право за се што ќе каже. За Радмила имам кажано, другиве не ми предавале :) Која е оваа Маја по англиски, да не си отишла некоја?
--- надополнето: Sep 1, 2011 8:17 PM ---
На Радмила само прва година и ја даваат пошто не го знае материјалот понатаму хахахаа
Не е нова,во втора и половина на прва беше на породилно.Н е е баш стара.
Иначе има лесни тестови али знам испрашувањата беа жив гњавеш кај нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom