СП 2018 - Група Б (Шпанија, Португалија, Мароко, Иран)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Аман бе, што наприкажа? Мизерна е Португалија, жив очај.
Епа дека е мизерна 3 гола му закачи на Шпанија кој важи за еден од главните фаворити за титула. Не е толку распадната колку шо се коментира, башка шо имаат индивидуалци кои прават разлика на теренот, денес Роналдо на другата ќе биди Бернардо Силва и така.
Ќе видиме до крај како ќе се покажат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Епа дека е мизерна 3 гола му закачи на Шпанија кој важи за еден од главните фаворити за титула. Не е толку распадната колку шо се коментира, башка шо имаат индивидуалци кои прават разлика на теренот, денес Роналдо на другата ќе биди Бернардо Силва и така.
Ќе видиме до крај како ќе се покажат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Одлична логика, штом даде 3 гола, мора да е многу јака репрезентација. Инаку 3те гола се глуп пенал, смешен удар на гол кој Де Геа може да го прими еднаш во милион пати, и идиотски фаул на Пике во 87 минута. Настрана од овие случајности, немаа ниту еден удар на гол, никаква течност во играта, никаква акција, никаков потег. Мизерија во раскош. Бернардо Силва инаку не се состави со топката.
Кои се тие страшни индивидуалци настрана од Роналдо?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Portugalcite, mozhe da se kazhe deka se prosechen tim, a so Ronaldo se nad prosek i vo toa e problemot. Poslednava dade 3 gola i ja reshi vo svoj stil i daleku od toa da komentoiram za negovite kvaliteti. Problemot e vo toa shto Ronaldo se odnesuva kako da e bog i batina. Kreva race, mavta neshto, vika po soigrachite i site moraat za nego da igraat i ako mu se pogodi denot dobro, ako ne gubat. Ednostavno ostanatite vo timot ne im se dozvoluva da storat neshto na svoja raka ili noga ako sakate. Duri i mi se chini deka Santos e pod vlijanoe na Ronaldo. Ne znam dali e ist sluchajot so Mesi i Argentina ama mislam deka Argentina ima nekolku zvezdi pa vlijanieto na Mesi ne e tolku golemo.
Ronaldo e golem igrach, svetska klasa i ako malku si go smeni tabietot portugalcite ke gi vidime megju osum najdobri.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Одлична логика, штом даде 3 гола, мора да е многу јака репрезентација. Инаку 3те гола се глуп пенал, смешен удар на гол кој Де Геа може да го прими еднаш во милион пати, и идиотски фаул на Пике во 87 минута. Настрана од овие случајности, немаа ниту еден удар на гол, никаква течност во играта, никаква акција, никаков потег. Мизерија во раскош. Бернардо Силва инаку не се состави со топката.
Кои се тие страшни индивидуалци настрана од Роналдо?
Знам дека беше катстрофален Силва вечерва исто и Гуедеш имаше лош натпревар ама настрана овај натпревар добри играчи се и двајцата, Карваљо, Кварезма, Бруно од Спортинг... не се толку боси


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Знам дека беше катстрофален Силва вечерва исто и Гуедеш имаше лош натпревар ама настрана овај натпревар добри играчи се и двајцата, Карваљо, Кварезма, Бруно од Спортинг... не се толку боси


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кварезма?

Кварезма имам 30+ години и сеуште центрирам со надворешен фелш?

Тој Кварезма?

ОК
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Пријател, оди легни си.
Ти си имаш едно мислење јас друго на крајот ќе видиме кој бил во право, и јас мислам дека Португалија нема да се прослави на ова првенство ама вие ја напрајвте како да станва збор за Пакистан а не за актуелниот Европски шампион.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Шолисимо овој тим на Португалија не би го споредувал со тој на европското бидејќи е далеку ослабнат со неиграњето на Ренато Санчес.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Има еден интересениграч кај Португалците, дури сега видов дека е земен, Рони Лопес, во Монако игра, се надевам ќе добие минутажа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кварезма па коа влезе беше убедливо крајот, братот постојано го гаѓаше Алба коа пробуваше да нафрла :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шолисимо овој тим на Португалија не би го споредувал со тој на европското бидејќи е далеку ослабнат со неиграњето на Ренато Санчес.
Сериозно ова го мислиш или се зезаш?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.616
Поени од реакции
5.129
Португал мин до 1/4 финале проаѓа, за понатака ќе видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom