СП 2018 - Група Б (Шпанија, Португалија, Мароко, Иран)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
Да да, ќе пројде.
Ако налетаат на Уругвај у осминафинале уште таму ќе отпаднат.
А ако по некоја случајност поминат осминафинале, после идат или на Франција или на Аргентина :D

Денес резултатов беше сплет на глупостите на Шпанија и нормално Роналдо иначе за ништо не ги бива. Одбраната им е тиња.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Далеку се од најдобрите Португалија реално, но и вакви можат да отпаднат било кој.
Силва-Роналдо-Гуедеш е опасна тројка иако не функционираа Силва и Гуедеш утакмицава. Бековите исто им се добри. Средината е слаба и старите штопери се проблем. Појма немам како укрстуват но ако ги избегнат Германија и Бразил мислам дека можат да изненадат и стигнат барем до полуфинале.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Далеку се од најдобрите Португалија реално, но и вакви можат да отпаднат било кој.
Силва-Роналдо-Гуедеш е опасна тројка иако не функционираа Силва и Гуедеш утакмицава. Бековите исто им се добри. Средината е слаба и старите штопери се проблем. Појма немам како укрстуват но ако ги избегнат Германија и Бразил мислам дека можат да изненадат и стигнат барем до полуфинале.
Ако се први вкрстуваат со Аргентина 1/4 финале.
Ако се втори, со Франција.

Секако, под услов Аргентина и Франција да завршат први у своите групи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Соареш е иди ми, дојди ми, али Гереиро еден центаршут не погоди денес.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Сите фудбалери (бивши и сегашни), фудбалски аналитичари, новинари, тренери типуваат дека Португалија ќе стигни најмалце до 1/4 финале ама тука кајгана експертите викаат дека не е така. Ќе испадни дека ги величам Португалците, шо е до мене дај Боже и од Иран и Мароко да изгубат ни групи да не поминат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Екипа со Пепе и Фонте централни форсирате во 1/4 финале, двајцата одамна се умрени.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Никој не ги форсира, сите се согласивме дека не се сјајни ама да ги чита чоек коментарите наназад ќе мисли дека прајме муабет за некоја екипа од рангот на Панама и Тунис а не за Португалија.
Јас на почеток мислев дека Мароко ќе му го турни столчето во групата ама тие се лизнаја уште од старт со Иран така да ништо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
Екипа со Пепе и Фонте централни форсирате во 1/4 финале, двајцата одамна се умрени.
Екипа со БентаКур и Вецино како централни везни форсирате во 1/4 финале, двајцата не се ни родија уште
 
T

Terroir

Гостин
Групата на Шпанија и Португалија вкрстува со група А каде што Русија и Уругвај така да според мене имаат прилично сигурно 1/4 финале
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Роналдо вчера му ја спушти цената на Давидче за 25-30 мил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom