СП 2018 - Група Б (Шпанија, Португалија, Мароко, Иран)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    47
  • Гласањето е завршено на .

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.626
Поени од реакции
2.674
ГРУПА Б
Grupa B.png
Групата Б е една од најатрактивните групи на Светското, бидејќи во оваа група се наоѓаат двата вечни ривала од истиот полуостров, европскиот шампион Протугалија и победникот на претпоследното Светско првенство Шпанија, кои се апсолутно најголемите фаворити за освојување на првите две места во групата. Мали шанси за поминување има репрезентацијата на Мароко, додека тотален аутсајдер е Иран.

ПОРТУГАЛИЈА
Portugal.png

Селектор: Фернандо Сантос


Главни играчи: Руи Патрисио, Пепе, Жоао Марио, Мутињо, Бернардо Силва, Кристијано Роналдо

ШПАНИЈА
Spanija.png

Селектор: Хулен ЛопетегиГлавни играчи: Давид Де Геа, Серхио Рамос, Жерар Пике, Иско, Давид Силва, Андрес Иниеста, Диего Коста

Мароко
Maroko.png

Селектор: Ерв Ренар


Главни играчи: Мехди Бенатиа, Набил Дирар, Kарим Ел Ахмади, Јунес Белханда, Хаким Зијех, Мубарак Бусуфа

ИРАН
Iran.jpg
Селектор: Карлос Кеироз


Главни играчи: Ехсан Хајсафи, Масуд Шојаеи, Саид Езатолахи, Алиреза Јабанбакш, Карим Ансарифард
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.594
Portugalija kje igra nedopadliv fudbal celo svetsko i kje stigne mislam do 1/4 finale. Zaedno so Maroko kje se plasiraat vo 1/8 finale.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.890
Поени од реакции
3.301
Шпанија и Португалија би требало лесно да пројдат понатаму. Се’ друго ќе биде сензација.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.069
Поени од реакции
19.210

Интересни играчи имаат Мароко, посебно средниот со Арит од Шалке, Зијех, Амрабат и Белханда.

 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.787
Поени од реакции
8.587

Интересни играчи имаат Мароко, посебно средниот со Арит од Шалке, Зијех, Амрабат и Белханда.

И Ахмед Шабан и Садам. Интересни се овие играчи само ако си директно од Мароко и пушиш марокански хашиш.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.382
Поени од реакции
4.792
Зкијех и Алиреза Јаханалахакбар сакам да ги видам највише после од пет саат. Секогаш преинтересни ми биле вакви утакмици на светско, за двете репрезентации утакмицава е ко финале и веројатно единствена шанса за бодови на првенството, мада нема да ме чуди мароканциве да изненадат некој од фаворитите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.708
Поени од реакции
2.041
И Ахмед Шабан и Садам. Интересни се овие играчи само ако си директно од Мароко и пушиш марокански хашиш.
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Чим Чакир судит, ова утакмица може да биде изненадување :cool:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.708
Поени од реакции
2.041
Ко за небитен нтпревар бајаги исполнет стадионот ми се гледа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
36.897
Поени од реакции
71.735
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зијек/х/ч е играчиште, и без да играше на Светско сигурен сум дека ќе направеше трансфер
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.382
Поени од реакции
4.792
Иранциве многу го гледале жунињо против касиљас со шутевите од пола терен.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.787
Поени од реакции
8.587
Прав е членот од погоре, Мароко има добри играчи кои играат во топ 5 лигите, гарант после светско ако се покажат во добро светло ќе има некој трансфер во подобар клуб.
Јас типувам дека Мароко ќе направи изненадување и ќе ја помини групата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па добро не се лоши, али Реза Јаханалахабар Хесболах и Сандонган Емси се исто напети.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.459
Поени од реакции
8.391
Абе Видара, јебала те цела Ирачанска дијаспора:boksix:
 
На врв Bottom