СП 2014 - Група Ц (Колумбија, Грција, БСК, Јапонија)

Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Neshto za penalot za Grcite.
Mislam deka sudijata beshe vo pravo by the book.
Namera za faul nemashe, ama obata igrachi se najdoa vo "nezgoden" chekor ili raschekor kako sakate. Samaras se sopna od nogata na protivnikot, shto vo takov sluchaj obichno se sudi prekrshok , a vo kazneniot prostor sekoj prekrshok nameren ili nenameren se kaznuva so penal.
Zatoa shto prekrshokot ne beshe nameren, nemashe zholt karton.
Mislam deka sudijata napravi good call.
Ova se vika "ometanje protivnika".

http://www.cbc.ca/sports-content/soccer/brazil2014/video/match/1260809
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Грциве у гз се праени.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
I kakvi grupi im se pagjaat redovno i vo kvalifikacii i na SP, prosto neverojatno. Spanija pagja so Holandija, Anglija so Italija a gzlacite se edinstvena evropska vo grupa i pominuvaat na nesakanje. I vo kvalifikacii sekogas se vo vtor serir i gi vlecat najusranite mozni protivnici od drugite sesiri.

Ne deka im ljubomoram, nie ni so ekipi od 5 i 6 sesir nema da se plasirame, ama ovie kako gi sere sreka toa e nesto neverojatno.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Koга ке влетаат жени во темите за фудбал, се има само муабет за фудбал нема, секако со чест на исклучоци @Ilumious
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Значи уствари Самарас удри во ногата на Сио и пенал им свирна на Грција така? Because fuck logic. Ја ова не би го свирел, а да не зборам за театралниот пат на Самарас.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Значи уствари Самарас удри во ногата на Сио и пенал им свирна на Грција така? Because fuck logic. Ја ова не би го свирел, а да не зборам за театралниот пат на Самарас.
А Сио ја постави таму ногата со цел да го спречи Самарас да шутни.
Незнам зошто мислите дека е поклон пеналот. Секаде се судат вакви фаули.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
А Сио ја постави таму ногата со цел да го спречи Самарас да шутни.
Незнам зошто мислите дека е поклон пеналот. Секаде се судат вакви фаули.
Не би рекол дека намерно ја постави туку беше залетан позади него и се деси тоа што се деси...нема враќање сеа, џабе и коментираме. Само се надевам дека Грците ќе го лапнат во 1/8финале.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не би рекол дека намерно ја постави туку беше залетан позади него и се деси тоа што се деси...нема враќање сеа, џабе и коментираме. Само се надевам дека Грците ќе го лапнат во 1/8финале.
И јас се надевам :)
Можеше да го избегни ако сакаше, ама скоро да нема фудбалер кој би избегнал таков „старт“. Е сега има разлика дали судијата ќе го види контактот (дека е порано) или не. Тој ризик го презема скоро секој играч. Ова од искуство го кажвам оти играм долго фудбал.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Еј жими се , ме погоди во болна точка . Ако ова е спојлер ќе зажалам што интервенирав да те одбанираат од темата за убиството во Ѓорче.
Не не, ако е спојлер, ќе го најдеме и... ;) или само ќе интервенираме да добие перманентен бан!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Мондрагон и официјално е најстариот играч кој играл на Светските Првенства.

Секоја чест за "дедово" (y)
Секоја чест за Мондрагон, ама сепак потешко е да бидиш играч на 43 години како Мила, отколку голман. Како и да е, успех за поздрав (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
:facepalm: оперирани од хумор лвл 510507968

да беше спојлер не мислевте дека ќе го тргнев досеа? Се заебаваше дечкото и така бучкуруш стана темава. Полека, не бидете невротични толку
 

Kajgana Shop

На врв Bottom