СП Хрватска 2009 - Ракомет (мажи) - генерална дискусија

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Очекувана победа на Франзузите, машини. Особено Абало, човек да не знае што игра, дали бек или крило, додади на тоа расположен Жил, уште по расположен Омејер, просечни Карабатиќ и Нарцис, страшна одбрана и заминаа Данците дома, на чело со тоа гејчето од селектор шо го имаат :icon_lol:

Сеа се надевам на победа на Полска, па после да кажат дека финалистите изгубиле од Македонија :pipi:
Али тешко извидливо е тоа, ама не е невозможно, голема грешка направи Червар што зема само еден пикер, па така Вори игра и напад и одбрана, не знам колку ќе има свежина за густа завршница Вори, доколку ја има нормално, али сепак мислам дека грешка му е на Червар што не го зема Доминиковиќ во составот.
Како и да е, очекувам тесна победа на Хрватска.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Јаки се Французите не за џабе олимписки шампиони.:wink:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
али како му ја стегна во глава од пенал:vozbud: мислев готов е!

него, каква полска бе да оди во финале? нема шанси тоа! хрватска тепа без проблеми!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Луѓе слушајте, Полска сигурно ќе биде првак, кога Македонија ги изгуби шансите за полуфинале знаев дека Полска ќе биде полуфиналистот. Од нашата група ние на првите 7 меча и Полјаците во втората фаза изигравме добар ракомет, другите не ги биваше. Хрватите се силен тим и играат дома, ама џабе им е, Полјаците ќе бидат Светски Прваци, а ние ќе бидеме горди затоа што ќе спаѓаме во тие две репрезентации кои му го зедоа скалпот на светскиот првак.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Опасна утакмица се игра моментално,а во финале типувам на Французите играат одличен ракомет:toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ве чека во финале Франција, се надевам ќе изгубите :smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ќе биде интересно финале во секој случај.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ќе гледаме убаво финале... :zlo:

Според мене Хрватска има поголеми шанси за да биде првак. :toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Браво за Хрвативе
каква пренајубаваубава атмосфера после победата, сите заедно пееја:pipi:

јас сум за нив...Хрватска шампион:eek:lee:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Хрватска шампион.
Не знам зошто само се залажувате Полска шампион, Франција.
Нема шанси бе, на таква публика тебе и да не ти оди, неможе да изгубиш. Уште на почетокот знаев дека ќе биде Хрватска светски шампион. Сите играчи му се јаки, нема еден да речиш еве виа не го бидува. Ќе гази Хрватска уште минимум 5-6 години со виа тим на медали. Не дека и Полска и Франција се слаби, но Хрватите се појаки:vozbud:.15 000 публика, толку кај нас на градски стадион во Скопје кога игра репрезентацијата има :vozbud:.
Македонија пред се, Македонија во срцето:oeoeoe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Хрватска шампион.
Не знам зошто само се залажувате Полска шампион, Франција.
Нема шанси бе, на таква публика тебе и да не ти оди, неможе да изгубиш. Уште на почетокот знаев дека ќе биде Хрватска светски шампион. Сите играчи му се јаки, нема еден да речиш еве виа не го бидува. Ќе гази Хрватска уште минимум 5-6 години со виа тим на медали. Не дека и Полска и Франција се слаби, но Хрватите се појаки:vozbud:.15 000 публика, толку кај нас на градски стадион во Скопје кога игра репрезентацијата има :vozbud:.
Македонија пред се, Македонија во срцето:oeoeoe:
15.000 публика во Хрватска = 500 наша публика
Јас гарантирам дека нашата публика е сто пати подобра од оваа која ја имаат Хрватите, сите се фасцинирани од тоа како ние навиваме, како секогаш гордо им отпоздравуваме на ракометарите, без разлика дали тие победиле или изгубиле. Ако Хрватска изгуби на некој натпревар па публиката ќе ги изгази. И иако имаат квалитетен тим, сепак нивниот квалитет не е како порано, кога имаа инзвореден голман, сега не ми текнува на името и кога Ивано Балиќ беше во подобра форма. Полска и Франција, а можеби и некои други репрезентации имаат подобар квалитет од Хрватска, ама сепак не играат дома. Финалето ќе биде изедначено, ама мене ми е сеедно кој ќе победи, а ја нема Македонија, јас не навивам за никој :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom