СП Хрватска 2009 Македонија - Полска

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
одлична игра иако судиите беа од кај нив сепак победа за нашите ракометари,судиите ме изнервираа со викав грлото ми се фати :)
Браво за голманот кој одбрани тешки удари.
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
ТЕПАВМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
Судиииве педери испаднаа големи, ама пак тепавме!:baeh:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::bravo::bravo::bravo::bravo::pehar::pehar::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Леле која радост чевече :vozbud:
Одамна не ме израдувала домашна репрезентација вака, каква само игра во одбрана :vozbud: храбро, машки, БРАВО!! Колку е убаво сега да си македонец :je:
Кире му остави трајни трауми на голманот, една топка му фати само :vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
:oeoeoe::oeoeoe:Диви Алушевски:star:и Кире Лазаров:eek:lee: Добра игра покажавме големо срце и голема желба за победа.. Инаку мислам дека и Германија ќе паѓа:baeh::tapp: со ваква игра ќе ги тепаме мисла пошто и тие се многу слаби оваа година одиграа нерешено со Русија и добија победа со Полска доделена од судиите:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Најпрво НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО ПОБЕДАТА!
Алал да им е на сите играчи сите изиграа прекрасно и дадоа се од себе, иако при крајот на натпреварот имавме некои проблеми со судиите делегатот... сепак ПОБЕДИВМЕ! :oeoeoe: Алал да им е и на навивачите ги имаше во солидна бројка и прекрасно навиваа! БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Браво, секоја чест за нашиве, на крај кога ми снема Сител ќе се убиев! :tapp::tapp::nesvest:
Немам коментар, во делириум сум!:oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
страшно атрактивна игра од нашите. крила, бекови, од центар, цепелини.. страшно дробо!!!

од секогаш сум сакал ова да го гледам, машки до крај, тепај, мавај, карај се, викај... се е дозволено. и после ваква игра да се изгуби пак ќе бидам горд.

едина забелешка моја се контрите. кога фрламе контра срце ми застанува. мислам дека минимум 5-6 контри чисти ги поклонивме

се друго беше одлично. крие маестрален, наумче и ванчо се тепаа мушки ко гладијатори. секоја чест момци!!!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Кире 13 од 15 шутеви одличен процент
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ај честитки. А ќе каже ли некој, за нас кои не гледаме телевизор туку се мачиме над клетата пишувачка судбина, кој кому и зашто? Во една реченица, плс.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Фасцинантна игра на нашите избраници, феноменално одиграа, стрпливо во напад и цврсто во одбрана. Клупата не требаше толку да реагира зашто ова гомнава од Европа се уште не не рачунаат како држава и си играат со нас и затоа следеа тие исклучувања и судење во полза на Полска. Им покажавме што значи да се брани црвено-жолтата боја и како се остава срце на терен за Македонија. Се виде дека играта против Тунис не е правото светло на оваа репрезентација и дека можеме многу повеќе.
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Л Колку е убаво сега да си македонец :je:
Кире му остави трајни трауми на голманот, една топка му фати само :vozbud:
Сигурно на баење ќе го носат вечер:)Прав кошмар од сите можни позиции магаре го направи :pos2:цепелини,последни секунди лоб од крило,десет бајачи не го креваат:pos2:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
:aplauz::aplauz: честитки за нашите играчи е вака треба да се игра срцето на терен да се остави :helou: заслужена победа а тие судиите мамиицата:mad: ама џабе им беше се:wink::wink:
КИРЕЕЕЕЕ ЛАЗАРООВ!!!!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
MAKEDONIJAAAAAAAAAAAA OOOOOOOO MAKEDONIJA EEEEEEEEEEEE
Poslednite 20-30 sekundi neznam kako uspeav da gi dogledam na vakvi natprevari srce otkazuva,no sepka vredese momcive me napraeja preeeeeeemnogu gord.So vakva igra mislim deka pagaa i germanija i rusija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom