СП Рим, 2009 (18.7 - 03.08) - спортови на вода

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Добро бе друже пак влечеш националистичка дискусија и пак морам да ти реплицирам а верувај не сакам.
Па кај која нација не вреди (не треба да вреди такво мото)? Па извини ама затоа имаат такви успеси бидејќи на срце ја носат таа изрека инаку за мечот со Србија еве да не рече некој дека сум пристрасен ќе ти одговарам дека пе*ерски напуштија што е факт факт е ама не смеете одма со националистички пароли па нели мислиш малку, како прво тренерот Цветковиќ беше крив, играчите не се повлекоа туку тренерот тоа им го нареди тоа се заснова на една особа.
И што ти значат тие два збора на крај не ми е јасно, па мислам дека никогаш нема да престанете на балканов со такви изреки и националистички политики и затоа ќе пропаѓаме сами сте криви тоа е тоа.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Pa da be covece,toa ti e sportska nacija,nemozejki da podnesat tezok poraz napustaat teren,kaj niv vredi mototo SAMO POBEDA !! drugive drzavi treba da zimaat primer od niv....EBANA NACIJA !!

Не сум ти бришел ја ништо , пошо не сум одговорен дел за овој дел од форумот . . .

Тоа што го збориш нема никаква врска со темата и мешаш баби и жаби . . .

Нејсе, крши глава . . .
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе друже, како не сфаќате... помина тоа време, Србите не ни се повеќе браќа, не живееме во иста држава, доста навиваме за Партизан и Звезда, доста навиваме за репрезентациите на Србија, време е да си гледаме пред нашите врати, доста навиваме за други. А тие Срби што играат за репрезентација прифатија Македонско државјанство, така да тоа ти се на некој начин Македонци... со српско потекло, нели?
Ехееее, јас од кога тоа го зборам, едноставно ми се гади од тоа дркање за победа на земји како што е Србија. Но Македонија е едноставно преплавена од србомани. Се навива за Партизан, се слуша српски турбо-фолк...

Не ми смета ни ти што навиваш на Србија... ама глупаво ми е како некои македонци „свршуваат“ на тоа што Србија била златна... Голема работа, да не славеа така србите кога Кометал Ѓорче Петров беше Европски првак???
Да станеше некој српски тим во ракомет, кошарка или фудбал европски првак, ќе гледаше свршување по македонски форуми...:tapp:

...................................................................

Кога ние веќе еднаш ќе научиме да се понашаме дека припаѓаме во самостојна држава, а не дека сме уште во Југославија?
Како може да навивате за Србија кога самите српски навивачи и четниците се понашаат како браќа со грците и постојано велат дека Македонија е Грчка?? Тоа е исто како некого да го сакаш, а тој јавно да кажува дека те мрази. Да кажете дека сме во добри односи со црногорците, босанците, хрватите (не усташите), словенците, и така и така, ама со србиве, кои на Пинк се зафркаваат со нас дека сме срби со говорна мана....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ехееее, јас од кога тоа го зборам, едноставно ми се гади од тоа дркање за победа на земји како што е Србија. Но Македонија е едноставно преплавена од србомани. Се навива за Партизан, се слуша српски турбо-фолк...



Да станеше некој српски тим во ракомет, кошарка или фудбал европски првак, ќе гледаше свршување по македонски форуми...:tapp:

...................................................................

Кога ние веќе еднаш ќе научиме да се понашаме дека припаѓаме во самостојна држава, а не дека сме уште во Југославија?
Како може да навивате за Србија кога самите српски навивачи и четниците се понашаат како браќа со грците и постојано велат дека Македонија е Грчка?? Тоа е исто како некого да го сакаш, а тој јавно да кажува дека те мрази. Да кажете дека сме во добри односи со црногорците, босанците, хрватите (не усташите), словенците, и така и така, ама со србиве, кои на Пинк се зафркаваат со нас дека сме срби со говорна мана....

Секој има право да си навива за кој сака и за што сака.Ако сака и за гејлада нека навива тоа си е негово.Не ги бранам србите или било кој ама така е.Ја србите во ништо не ги сакам ама тоа е некој што си навива остајте џабе расправате.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Секој има право да си навива за кој сака и за што сака.Ако сака и за гејлада нека навива тоа си е негово.Не ги бранам србите или било кој ама така е.Ја србите во ништо не ги сакам ама тоа е некој што си навива остајте џабе расправате.
Точно, јас велам доколку навиваат веќе за странски тимови, подобро да навиваат за Америка, Јапонија итн. отколку за србите. Но си се запрашал ли дали грците, србите, би навивале за Македонија или за некој македонски тим, како што некои од тука го прават тоа, ако Македонија или некој македонски тим влезе во финале на некое првенство?
А дека србите се јаки во многу спортови, тоа никој не го оспорува, вистина е, но само како резултат на постоењето на СФРЈ, која што беше градена од другите земји, меѓу кои и Македонија. Но за жал, Македонија нема толку успеси само поради тоа што не се вложуваше во неа како во Србија. Големите фабрики потекнуваа од Србија, Хрватска, спортот таму се развиваше, али ајде, да не се одалечувам од темата.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Алоооо !! Го читате насловот на темата ??
Кај бегате оф топици ?
Ајде клуч и безтоа помина ова СП.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Отклуч, Иксфајр, контролирај и бриши што е непотребно :) И дискутирајте на темава без навреди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom