СДСМ се согласиле за промена на името

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
А што мислиш јас сакам да се викаме поинаку?

Само работата е што доколку не беше ФИРОМ - како привремена референца, Македонија ќе беше изолирана земја, и знаеш каква земја ќе бевме? Нешто слично на Авганистан и нешто подолу од Албанија
taka ti kaza brane i kirce ama ne etaka tie moraa da bidat lojalni na milosevic
 
Член од
16 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
доволно си кажа
со е море теле едно што си кажав доволно а? Ако им дозволиме на овие индијанциве уште малце утре ке живееш во р. Албанија не во Г. М како што ја сакате бре....а тоа е зашто другарите твој се коалиција со Терористи или?:vozbud:.. и ти си ја сакал Македонија а сереш овде, ој прошетај малце, ДПМНЕ крива, крив ти е умот, треба да си слеп да не глеаш нишо и да си тапа чоек за да го збориш ова во постојве или тако речено ТИПИЧЕН бугарин...Гледа нешто дека е така, и вика не ова не е така, нема шанси.:vozbud::vozbud:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
со е море теле едно што си кажав доволно а? Ако им дозволиме на овие индијанциве уште малце утре ке живееш во р. Албанија не во Г. М како што ја сакате бре....а тоа е зашто другарите твој се коалиција со Терористи или?:vozbud:.. и ти си ја сакал Македонија а сереш овде, ој прошетај малце, ДПМНЕ крива, крив ти е умот, треба да си слеп да не глеаш нишо и да си тапа чоек за да го збориш ова во постојве или тако речено ТИПИЧЕН бугарин...Гледа нешто дека е така, и вика не ова не е така, нема шанси.:vozbud::vozbud:
abe odi na ulica deri se ..nepotkovano deriste
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
slusaj decko ne sakam da se vregame ama fakt e deka kirco i frckovski prifatija da teraat spor so grcite i drzavava da se vika firom go smenaa znameto a za se tvrdea deka ke trae tri meseci nemoj da mesas babi i zabi se prepalivte da ne umrete za leb i nafta vie i vasite srbi edno embargo ve prepali da ne im snema na srbcinata nafta pa da nemozat da se bijat vo bosna
А што мислиш, мислеа дека тоа ќе трае подолго? Во тој момент очекувањата беа такви, и згрешија што дадоа датуми бидејќи нивната проценка беше лоша. Јас сакам оваа земја да се вика МАКЕДОНИЈА бидејки е вистинската МАКЕДОНИЈА, онаа во која што живеат вистински МАКЕДОНЦИ!

Знамето може да се врати во секој момент, и мислам дека е возможна работа која треба да се очекува во иднина.

Најпрвин да ти кажам во тој момент грците имаа можност да не уценуваат со се и сешто бидејќи преку нив одеше едноставно се. Не верувам дека ќе преживеевме во буквална смисла на зборот и не ќе можевме вака да му се радуваме на нашите компјутери ако продолжеше тоа ембарго. Сега сме сиромашна земја, тогаш ќе бевме земја без статус, не сме ниту отворени на море, ниту пак имаме некоја стратешка позиција за светскиот бизнис, ниту имаме нафта.

Не ги мешај србите, тие во 99та видоа како е во војна и што мислиш зошто се предадоја? Им снема енергенси повеќе, беа блокирани од сите страни, дури и од Грција.

Сепак мислам дека времената спогодба во тој момент беше најповеќе исплатлива опција за Македонија, бидејќи не изгуби ништо на траен период. Се може да се врати. Додека пак во случајов грците сакаат трајно решение.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Не ги мешај србите, тие во 99та видоа како е во војна и што мислиш зошто се предадоја? Им снема енергенси повеќе, беа блокирани од сите страни, дури и од Грција.
\

heheheheheh mnogu si smesen preispitaj se hahahahaha site znaat samo vie kutrite uste nemozete da se probudite od teskiot film na sdsm
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
А што мислиш ти дека е подобро на пр. 20 години. или да имаме едно трајно решение што не е во наша полза??




Mislam deka e podobro da ne shpekulirash. Reshenie vo nasha polza e imeto (Republika) Makedonija i samo toa ime!

Gledaj zavzemi takov stav, za razlika od tie shto gi branish koi imaat eden podrug stav, neveshto maskiran, i toa stav kojshto vo polza na juzhniot sosed.

Mislam se razbirame, neli?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
oneandonli edno prasanje za tebe koga bi biral imeto da e razlicno od ustavnoto na makedonija i vlez vo nato i ime to koe e ustavno i da ne vlezeme vo nato sto bi izbral bez foliranje
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
CELTIK: na glupavi prashanja ne se odgovara.

Vidi ja i ti slikata pogore.

Na OneAndOnly vekje mu tekna deka "edno ime imame"...
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Нема да го обвинам Груевски ни ДПМНЕ во никој момент доколку застане да го брани името Македонија, дури и по цена да не влезиме во НАТО.

Но мислам дека со провокацијата за промена на името на аеродромот ако се сеќавате, најпрвин грците бараа промена на името на аеродромот или ќе ни закачат вето, ние рековме дека нема да го промениме името на аеродромот, за после наместо промена на името на аеродромот, услов да стане името на Македонија. Дали тоа Ви изгледа на разумна политика? Мене повеќе ми личи на самоубиствена политика.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
oneandonli edno prasanje za tebe koga bi biral imeto da e razlicno od ustavnoto na makedonija i vlez vo nato i ime to koe e ustavno i da ne vlezeme vo nato sto bi izbral bez foliranje
прочитај го погоре постот. името наше е Македонија и тоа ќе ни биде со векови дури и доколку некој предавник се најде да го промени. таквата промена би била само на хартија и однапред осудена на пропаст.

Јас би се согласил да влезиме во нато под Фиром како најголема отстапка, бидејќи тоа е времено решение. А преговорите да продолжат. Доколку не признаат уште десетина земји, ние ќе имаме контрола во ООН и ќе биде поништен целиот спор. Малку памет му треба на некој политичар за да игра правилно!
 
Член од
16 март 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
хахаха
ам утре и бугарите твој ќе побараат да ја сменеш гиманизјата Гоце Делчев или сл. и ти нормално за да не стават на таму што ке е вето ти ке ја сменеш....
и на крај од кога ке сменеш све со предлози од дуи, грција и тие ке бараат да го сменеш и името бидејки во солун ародромот се вика мацедониа. а ние ке се викаме ХХХ Држава
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Нема да го обвинам Груевски ни ДПМНЕ во никој момент доколку застане да го брани името Македонија, дури и по цена да не влезиме во НАТО.

Но мислам дека со провокацијата за промена на името на аеродромот ако се сеќавате, најпрвин грците бараа промена на името на аеродромот или ќе ни закачат вето, ние рековме дека нема да го промениме името на аеродромот, за после наместо промена на името на аеродромот, услов да стане името на Македонија. Дали тоа Ви изгледа на разумна политика? Мене повеќе ми личи на самоубиствена политика.
dobro be zar uste ima luge sto nosat peleni kako tebe:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
хахаха
ам утре и бугарите твој ќе побараат да ја сменеш гиманизјата Гоце Делчев или сл. и ти нормално за да не стават на таму што ке е вето ти ке ја сменеш....
и на крај од кога ке сменеш све со предлози од дуи, грција и тие ке бараат да го сменеш и името бидејки во солун ародромот се вика мацедониа. а ние ке се викаме ХХХ Држава
Lol инсајдер од БНД на Каракачанов?? таен шпиун кој работи за Македонски интереси.. па оди кажи му на Никола за твоите тврдења
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
dobro be zar uste ima luge sto nosat peleni kako tebe:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
знам дека и ти одвнатре го мислиш истото, ама нешто не ти дава да се искажеш.. дали тоа е некоја црвена книшка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom