СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.029
Поени од реакции
4.515
Е ова веќе ти држи вода.
Автоматски споено мислење:


Шо мислиш под ова Турците не си ја завршија работа?
Не ги ликвидираа фамилиите што избегаа од таму и чии потомци ја доведоа Македонија до оваа катастрофа а во слична состојба ги доведоа и Грција,Албанија,Бугарија и Србија:
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Тоа е тоа, да се знае што е приоритет во општеството. (y)

 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.229
Поени од реакции
7.039
Да не беше Заев, немаше да знаеме дека брајчава знаеле да пишат македонски по македонски форуми. А као ваму не знаеле.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Не ги ликвидираа фамилиите што избегаа од таму и чии потомци ја доведоа Македонија до оваа катастрофа а во слична состојба ги доведоа и Грција,Албанија,Бугарија и Србија:
Ако мислиш на финансиска тогаш до некаде и си во право.Само пак ќе кажам не се Власите криви што овие народи дозволуваат да им се случува тоа.Ниту пак сите луѓе од Москополе биле криви за да страдаат тие неколу дена, како што ни голем број од Евреите не биле криви за да страдаат во втората свеста војна, како и што ако утре ако Македонците почнат да ги палат албанските села нема сите Албанци да бидат виновни за причините до кое стигнало да се случи такво нешто.
Имаш многу омраза како што гледам, верувај дека омразата кон цела одредена група не е добра, не можеш да ги ставаш дите во ист кош само затоа што се дел од една нација, религија, или каква и да била друга определба.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.029
Поени од реакции
4.515
Ако мислиш на финансиска тогаш до некаде и си во право.Само пак ќе кажам не се Власите криви што овие народи дозволуваат да им се случува тоа.Ниту пак сите луѓе од Москополе биле криви за да страдаат тие неколу дена, како што ни голем број од Евреите не биле криви за да страдаат во втората свеста војна, како и што ако утре ако Македонците почнат да ги палат албанските села нема сите Албанци да бидат виновни за причините до кое стигнало да се случи такво нешто.
Хазарите и власите се единствените во светот кои во 99% не си го знаат својот мајчин јазик,менуваат вера по потреба ради бизнис интереси и менуваат имиња и презимиња карактеристични за мнозинскиот народ во онаа држава каде што треба да се инфилтрираат.Ниедно малцинство во светот каде и да живее вакви подмолни работи не прави и затоа не може да се каже дека мнозинските народи им дозволуваат да прават вакви работи кога овие се кријат како шпиуни на тајни служби каде и да живеат.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Хазарите и власите се единствените во светот кои во 99% не си го знаат својот мајчин јазик,менуваат вера по потреба ради бизнис интереси и менуваат имиња и презимиња карактеристични за мнозинскиот народ во онаа држава каде што треба да се инфилтрираат.Ниедно малцинство во светот каде и да живее вакви подмолни работи не прави и затоа не може да се каже дека мнозинските народи им дозволуваат да прават вакви работи кога овие се кријат како шпиуни на тајни служби каде и да живеат.
Доодговори ако имаш нешто на последниот дел(зошто го допишав од после)па да комуницираме понатаму.

Најдобро би било во ПП зошто ова е оф-топик.

Не ми се до толку познати работите ама еве би дака да слушнам нешто повеќе на оваа тема иако не се согласувам со тебе но не велам дека многу од работите кои ги кажуваш се погрешни.

Инаку да навистина не можеш да познаеш кој е Влав кај нас па и во Грција, Албанија и Србија.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Да не беше Заев, немаше да знаеме дека брајчава знаеле да пишат македонски по македонски форуми. А као ваму не знаеле.
Зошто го трошиш драгоценото време за лечење комплекси? Бараш некаква утеха, рамо за плачење?
Добро, ако ти е полесно вака... продолжи, шо е до мене - мило ми е ако на некој психички начин темава те прави да се чувствуваш подобро... и иако е тоа оф-топик, сепак нема да плачам по модератори и да те пријавувам ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Što da se kaže za esdees i Zajko ... duri i da povtorno da kreira vlada ZZ posle 12ti april mislam deka poveketo bi se složile so mene deka toa poveke bi bilo nešto kako nekakva nagrada od "međunarodnata" za Prespanskiot, Bugarskiot, Tiranskiot... a ne deka realno nešto trgnalo na poarno vo državičevo ovie posledni tri godini. Jas lično ne gledam podobruvanje vo nitu edno opštestveno pole ovie posledni tri godini so novava vlast. Praven sistem, obrazovanie, zdravstvo i se ostanato nikogaš ne bile na pokatastrofalno nivo poslednive tri decenii. Sekako ne deka pa onaa drugata cirkuzantska opcija (ŽmickoGogaJogaBiševac) e nešto poarna od ovaa što sega e na vlast... i dvete opcii se koja od koja, zini zemjo goltni me e rabotava za gragjanite !
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
По се изгледа командат Зорани ги изигра шарениве,шо беше и за очекување.После употреба на шарениот да се фрли.Иначе ссовциве се самопрогласија за немакедонска партија,уште да го додаеја тоа анти.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Во животот не сум гласал за овие кои ја продадоа Македонија и македонските компании ги разграбаа, од приватизација до знаме и име, не верувам у животот да ги гласам, олицетворение на богаташите преку ноќ кои глумат социјал демократи, ова е само неолибералистичка партија слични како и вмро моментално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom