СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.586
Поени од реакции
2.211
:toe:
Не му е првпат на Мисирот така да биде дупчен од Еди Рама. Оваа веќе станува редовна работа.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.165
Поени од реакции
3.243
:toe:
А што би требало да очекувам(е) од другарот Тачеми? Мудрост (не е исто што и "balls"), памет, брзомислие, образованост, достоинство, чест, рамноправност со присутните?...

Како беше оној вицот; Босанецот се смее на кажан виц оти сите околу него се смеат на духовитоста вицот, а после тоа Босанецот се смее по втор пат, на само, откако ќе го разбере вицот...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.881
Поени од реакции
33.356
Ова е најверојатно од лани, карфиол сеуште нема излезено. Инаку што би рекол Тони Михајловски - Трагедија у пичку матер.
...постирано на ФБ пред 14ч, инаку како што е све ГМО, нема веќе сезонски зеленчук, го има во текот на целата година.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.586
Поени од реакции
2.211
...постирано на ФБ пред 14ч, инаку како што е све ГМО, нема веќе сезонски зеленчук, го има во текот на целата година.
Друг битен факт е дека пола тезги се празни. Уште еден доказ за успешноста на владеењето на СДС.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
778
Прегледај го приврзокот 393327

,,Се намалил процентот на невработеноста!"

...ами кога сите млади си заминаа во странство, уште малку нема да има ич невработени! :icon_lol:
Овој Чурка,премиерот на северџанитѕе е класична римска фаца,односно влав,тој не е македонец и таквите ја распродаваат Македонија на ангро,ист беше и Заеб,веројатно ги штанцаат некаде,во некоја лабораторија
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.881
Поени од реакции
33.356
Овој Чурка,премиерот на северџанитѕе е класична римска фаца,односно влав,тој не е македонец и таквите ја распродаваат Македонија на ангро,ист беше и Заеб,веројатно ги штанцаат некаде,во некоја лабораторија
images - 2023-10-06T234449.139.jpeg

...знаеш кој и што е овој и каква улога и придонес има за Македонија и македонскиот народ?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.761
Поени од реакции
4.083
Овој Чурка,премиерот на северџанитѕе е класична римска фаца,односно влав,тој не е македонец и таквите ја распродаваат Македонија на ангро,ист беше и Заеб,веројатно ги штанцаат некаде,во некоја лабораторија
ДОБРО УТРО! Ај прво почни да читаш забранета историја па ќе дознаеш за секого поединечно. :pos:
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 393334

...знаеш кој и што е овој и каква улога и придонес има за Македонија и македонскиот народ?
Се сложувам во твојата поента но има една народна поговорка која гласи ЕДНА ЛАСТОВИЧКА НЕ НОСИ ПРОЛЕТ!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.881
Поени од реакции
33.356
Се сложувам во твојата поента но има една народна поговорка која гласи ЕДНА ЛАСТОВИЧКА НЕ НОСИ ПРОЛЕТ!
Manaki_Brothers.jpg Елпида_Караманди.jpg

...браќа Манаки, Елпида Караманди

139231.jpg image-136138.jpg

...Калиопи и Тоше за Македонија повеќе за било кој Македонец, да не редам уште ластовици,
...до човекот е и негова семејна семка дали е здрава или трула, а не дека е влав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom