СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

 • Да.

  Гласови: 7 11,1%
 • Не.

  Гласови: 42 66,7%
 • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

  Гласови: 14 22,2%

 • Вкупно гласачи
  63
 • Гласањето е завршено на .

IceColdCowboy

from Dallas, Texas
Член од
12 јуни 2022
Мислења
19
Поени од реакции
32
Он ни сјеба детство највише.
па баш заради тоа. Зашо ви сјеба детство. Не заслужува македонскиот народ боље. Ама он беше фраер за разлика од ова магарево од Муртино.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
па баш заради тоа. Зашо ви сјеба детство. Не заслужува македонскиот народ боље.
Народ како народ, си беше добар, наивен, малку приглуп ама у глобала ок. Имаше поклон оставено индустрија вредна милијарди од СФРЈ а овие џукели у отпад све продадоа.
Ако наивноста е грев тогаш си у право, а животов е таков да најверојатно е така, иако ни една религија не го оценила како грев.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Ковачевски е добар кадар, ама џабе у СДС,ќе игра како други му свират, плус идеологијата не му одговара на ваков бизнис човек. Брзо ќе го снема како Хари Костов.
Не може да е саглам у главата Ковачевски затоа што се зачленил во сдс,таму само нетокму луѓе одат,самиот факт дека е член на сдс се кажува,не треба допунски анализи
Автоматски споено мислење:

Samo Branko carot go postuvam od SDSM.
Не заебавај,у време на тој говнар се испљачкаа сите добродржечи македонски фирми,во 90-тите се напраи невидена пљачка,сдсовските директорчиња под контрола на Б.Ц. партал напраија,такаречи преку ноќ се формираше цела армија сиромашни граѓани и стечајци,последиците и ден-денес се чуствуваат и ги гледаме кога ќе поминеме покрај некоја напуштена стечајна фирма обрасната со диви капини и троскот! ТАТ исто у време на Б.Ц.,стотина луѓе се обесија бе а ти го обожаваш тоа говно,кадри на Б.Ц. се Ванчо Чифлиганец и слични политички криминалци,рудникот Бучим го доведоа до стечај (го испљачкаа брутално и безмилосно) и после глумеа дека не се виновни за ништо,берзата била крива,а после тоа Ванчо стана градежен могул и Адора сврте досега преку 400 милиони евра,добар бизнис за еден рударски инженер а?
Овој го зедов само како пример а такви кадри Б.Ц. имаше насекаде,тоа беше прав крими-октопод на кој не можеа да му се видат пипците ама сите осеќаа кога пипците ќе те допрат оти печеа!
 
Последно уредено:

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.812
Поени од реакции
9.971
Се надевам прогресивното граџанство ќе го следи последниот модерен крик на либералниот свет

 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.096
Поени од реакции
3.292
СДССБ!
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
7 март 2009
Мислења
1.135
Поени од реакции
797
Се надевам прогресивното граџанство ќе го следи последниот модерен крик на либералниот свет

На Зеленикава мислеше од Украина?
Ukraine-Zelensky satanist gay performer.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.819
Поени од реакции
80.325
Груевски пушеше албански курови, али добро им мачкаше очи на куртоните кои и ден денес не ни знаат дека го примиле. (слично на Мицковски денес)

Но СДСМ го надмина. Свака им част на СДСМ. За толку кратко време успеаја својот народ да го претворат во целосен албански сервис, кој ќе им ги плаќа даноците на Албанците, ќе биде казнуван наместо нив, ќе одговара пред законот наместо нив, и за кого ќе важат сите други мерки, казни и давачки.
Денес, СДСМ не е ништо друго освен испостава на албанските лобија. Тоа што Мицковски, уште од опозиција покажа дека е ист, никако не им ја намалува вината.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.944
Поени од реакции
8.445
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Комуњаров Рубин Ивановски никаде не пишува дека мотивот за овој излив на револт му е заради промена на име, идентитет, прифаќање понижувачки договори, неофицијално трета чкабонска држава, бетер криминална држава каде чкабонците се шерифи што закон не ги фаќа. Мотивот му е дека не ги ухлебале сите и дека тие што ги ухлебале по 3-5 души у фамилија сега не се замараат. Класична комуњарска пијавица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom