САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Во дпБне сега има повеќе комуњари одколку во СДСМ:toe:
Па што не гласаш за нив? :) Очигледно се поспособни од другиве комуњари... барем во професијата политичар-лажачи на народ.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Во дпБне сега има повеќе комуњари одколку во СДСМ:toe:
Да да да да. Ц цц :pos:

А во сдс има повеќе Вмровци отколку Комуњари, ма дај бе со тој детски памет до кај ќе одите. Немате веќе аргументи, тоа е.

Па не сум комуњар :)
Најде да ги лажеш овие од Ск, беше 15-ти на листа од сдс во ресен


туку е темава е за Мила и Стевчо, не е за сдс и вмро, има други теми.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да да да да.

А во сдс има повеќе Вмровци отколку Комуњари, ма дај бе со тој детски памет до кај ќе одите. Немате веќе аргументи, тоа е.
Toa e факт кој не може да се побие!
Мене не ми смета што има, нивно право е тоа, демократско, да се определат на која политичка структура ќе припаѓаат.
Муабетот ми е дека вмровците скокаат дека ќе правеле декомуњаризација на Македонија а во нивните редови врие од комуњари. Прво треба кај нив чистка да прават, после на други места.
И кажав погоре, не сум комуњар, никогаш не сум ни бил, јас сум патриот, ама не антички:helou:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Toa e факт кој не може да се побие!
Мене не ми смета што има, нивно право е тоа, демократско, да се определат на која политичка структура ќе припаѓаат.
Муабетот ми е дека вмровците скокаат дека ќе правеле декомуњаризација на Македонија а во нивните редови врие од комуњари. Прво треба кај нив чистка да прават, после на други места.
И кажав погоре, не сум комуњар, никогаш не сум ни бил, јас сум патриот, ама не антички:helou:
Абе, вмро беа тие што направија чистка буквално од корен, и дали гледате каков резултат постигаат со тоа. Сегде водат. А вие тонете како партија, безнадежни сте.

Камо да направите таму во сдс таква чистка како Груевски ќе имате поголем резултат, верувај. :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.649
Мислиш ако ти за секој збор што го кажуваш се консултираш со сдсм, и мислиш секој еден од МК функционира така? само со ум од сдсм а? е не е така друже... тоа шо си перен ум неможеш ни да сфатиш дека некој сам со свој ум може да размислува...

Јас зборев за Стефче и СДСМ дека има аргументи дека се ништо повеќе од криминалци и манипулатори и уништувачи на оваа нација...


А за тоа ДУПИТЕБЕ не го гледам тоа, све чоече се врти околу тебе и таквите од сдсм ДУПИТЕБЕ која ти е таа партија... егоисти и тоа накај вас си го свртевте...

Јас гледам што е најдобро за Карпош, а најдобро е да избереш помеѓу доброто и злото а тоа е доброто... ти немаш изгледа осет и знаење за тоа што е добро а што лошо....
Стефче бил на власт бе еј, или ти у кома беше тоа време? ништо не направи остана населбава како од врмето на Тито... што ќе ми кажеш дека направил??????? ајде!? ццццц... и ти тоа го посакуваш а Карпош да остане село... чим си за него.... он бил и се докажал, и толку си слеп да не речам глуп да неможеш да расудиш за тоа дека ништо не направил??? или??? која ти е поентата? ... ако ја лажам толкава општина не лаже!

Абе знаеш како, јас имам 900 поста и сум логиран форумов уште од 2008 година. Ти имаш 100-ина поста и си логиран непосредно пред изборите и не си пишал на друга тема освен политика. И сега? Кој е логиран партиски на форумов, а? Мучачо, јас не сум партиски логиран тука уште од прошлата година и не се консултирам со никој од СДС затоа што не ми е потребно да ти објаснам тебе. Живеам во Карпош и ги следам работите. Доволно сум возрасен да оценам кој имал резултати во минатото во оптшината, а кој немал.
Па ако не направил ништо Јакимовски зашто тогаш доби 14.000 гласа. А? Зашто тогаш и вмровчиња гласаа за него? Образложи го својот одговор те молам...

Перен ум? Моментално ДУПИМЕНЕ е на власт и само они можат да ви го перат мозочето, а СДС ја нема таа моќ затоа што е опозиција. Јбг слепо се верува на се што ке се каже. Пр. Искача Грујо на митинг на плоштад и вика: 'Добро вечер Скопје', а народов возвраќа: 'Така еееее!!!'.... тоа е пример за перен ум кој не слуша ништо него она што го кажува својата партија е општо прифатено и точно. Нема тука, лавчето на груда и правац сите во река...

Јакимовски криминалец? Од кај знаеш? Да не го фати како краде случајно? И ако е криминалец, па што не го уапсат бе? А?

Јбг само ваков партиски војник иде со ѕид у глава...епа ако ти не виде што направи Јакимовски, тогаш целата општина виде. Јакимовски беше непрогласен градоначалник на Скопје. Али веројатно не знаеш како стана Министер, под кои околности? И како да ти кажаувам понатаму? Бујрум по 348593231 пат што направи Јакимовски во Карпош за 3 години:

...направи многу: Чисти улици, чисти населби, редовно собирање на шутот од градителите редовно полевање на зеленилото, сите светилки на број и во функција, ново поставени клупи, изградба на пешачка патека покрај кејот на Вардар, ЧИСЕТЊЕ НА РЕКАТA ВАРДАР - ако ти текнува со багер влегуваа во Вардар само за да го исчистат од несовесните граѓани кои фрлаа машини за перење и мртви животни, исчистени беа и жбуњовите покрај кејот во кои виреа змии, обновени детски игралишта со нови реквизити, натпревари меѓу средните и основните училишта во баскет, фудбал и женски баскет (финалните натпревари во баскет се одржуваа во Салата на Работнички во Парк, а беше организиран и автобуски превоз за учениците на школите финалистите), организирање на турнири во фудбал во населба влае (се пријавуваа екипи и од Ѓорче, Карпош, Хром па и Волково), натегања да се затвори фабриката КУПРОМ во хром, која ги агадуваше жителите од истата населба и населбата Влае и уште работи на кои не можам да се сетам. И се тоа за неполн мандат, односно 3 години????.....
За разлика од него Дефектот 48 уште ни ја корне Општинава. Тротоари искршени, детски игралишта распаднати, ѓубре до врат, искршени клупи е резултатот од општината под палката на Димиќ. Човекот не знае ни сопственото дупе да си го избрише, а не да очекувам да направи нешто за општината. Јбг али со средно семкарско не може поише.
И само го гледам како се смешка од телевизииве и "ш'шка" онака детски. Туу мајката, све фалични излегоа од таму... Изгледа им се подискривија муцињата од лажење...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ne mozam jas da brisam nemam ingerencii za toa man.
може не ти него твој пријателчиња што се за тебе и комуњаријата... као женчиња буквално, бришат постови кога гледаат дека некој антикомуњар совладува ситуација... Тито систем... одма голи оток... исто и со пост ако не им праи ќеиф бришат за да не видат другите... ама џабе ...

Абе знаеш како, јас имам 900 поста и сум логиран форумов уште од 2008 година. Ти имаш 100-ина поста и си логиран непосредно пред изборите и не си пишал на друга тема освен политика. И сега? Кој е логиран партиски на форумов, а? Мучачо, јас не сум партиски логиран тука уште од прошлата година и не се консултирам со никој од СДС затоа што не ми е потребно да ти објаснам тебе. Живеам во Карпош и ги следам работите. Доволно сум возрасен да оценам кој имал резултати во минатото во оптшината, а кој немал.
Па ако не направил ништо Јакимовски зашто тогаш доби 14.000 гласа. А? Зашто тогаш и вмровчиња гласаа за него? Образложи го својот одговор те молам...

Перен ум? Моментално ДУПИМЕНЕ е на власт и само они можат да ви го перат мозочето, а СДС ја нема таа моќ затоа што е опозиција. Јбг слепо се верува на се што ке се каже. Пр. Искача Грујо на митинг на плоштад и вика: 'Добро вечер Скопје', а народов возвраќа: 'Така еееее!!!'.... тоа е пример за перен ум кој не слуша ништо него она што го кажува својата партија е општо прифатено и точно. Нема тука, лавчето на груда и правац сите во река...

Јакимовски криминалец? Од кај знаеш? Да не го фати како краде случајно? И ако е криминалец, па што не го уапсат бе? А?

Јбг само ваков партиски војник иде со ѕид у глава...епа ако ти не виде што направи Јакимовски, тогаш целата општина виде. Јакимовски беше непрогласен градоначалник на Скопје. Али веројатно не знаеш како стана Министер, под кои околности? И како да ти кажаувам понатаму? Бујрум по 348593231 пат што направи Јакимовски во Карпош за 3 години:

За разлика од него Дефектот 48 уште ни ја корне Општинава. Тротоари искршени, детски игралишта распаднати, ѓубре до врат, искршени клупи е резултатот од општината под палката на Димиќ. Човекот не знае ни сопственото дупе да си го избрише, а не да очекувам да направи нешто за општината. Јбг али со средно семкарско не може поише.
И само го гледам како се смешка од телевизииве и "ш'шка" онака детски. Туу мајката, све фалични излегоа од таму... Изгледа им се подискривија муцињата од лажење...
ако поубаво погледнеш ќе видиш дека сум почнал со друга тема... а дури од после се убацив овде...

А ај ако направил нешто ЈакимовскиНАБРОЈ ми ги работите????
како зошто гласале за него, па што зборам цело време? луѓето немаат свој став него ги наштимале само кога ќе видат жута петокрака и да речат да тоа е правото не постои друго тие се најдобрите... ете затоа гласаат... и нормално оние што се убиле од крадење во време на сдсм владеење нормално дека за нив, и пензионерите што халуцинираат дека Бранко е Тито.... и нормално испраните умови... ете тие гласаат во Карпош...
А за тоа дека вмровчиња гласале за Јакимовски... што да ти кажам едино дека само те лажеле од сдсм, или па тие вмровчиња те лажеле тебе или па тие не се вмровчиња, дај бе малце логика користи... све така у шаблон размислувања имаш.... и ти и останатите сдсм марионети....
Аман, што не го фатат а? а што се прави кога така крадат се мести законот така фино во корист на нив, како што СДСМ владееше и се си насочи накај нив во законите за да законот работи за нив и да се нема законски докази за нив... аман бе си слушнал за дупки во законот? па што мислеше ти како се краде? така се бапне на власт и клошарското бутај у куфери пари а? Па за што се школувани тие сдсмовци и за што го користат школувањето??? за дупките во законот бе море... аман бе до толку ли да не ги познаваш работиве? аман...

А сдсм гледаш ем не се на власт и може вака да ви го перат умот.... гледаш, викаш ВМРО на власт и се на позиција да не перат... а замисли па сдсм ем не се на позиција и успеваат таквите као тебе да ве исперат ехее .. е ај барем на позиција да беа па ќе речеш а вака бе.... ццц...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Stanuva dosadno....mnogu tapa kampanja ovie dve nedeli....
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
Ај, да ја смириме топката, како и да е недела се ближи па од понеделник ќе се знае на што сме.
Она што се сложуваме сите е дека сакаме солиден градоначалник, со добар општински совет, со солидни служби во општината, и на сите да ни биде живеењето тука поарно, а не полошо.
А за такво нешто ќе треба да помине уште некој изборен циклус, а не само овие избори.

Поздрав до сите од Карпош, учете се` и работете за да ни биде поарен животот на сите.
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
Димиќ е најчесен човек што се појавил до сега на политичкава сцена, барем за мене....не сум партиски обоена, не ме занимава политика, ама ме занимаат личности кои успеваат да се издвојат од толпата профитери...
Се гледа дека човекот е чесен, срамежлив, не е оратор убаво си кажува, ама што ќе ти е оратор човече, камо никој од политичариве да не е оратор, а да работат...
Се надевам само дека ќе добие на избори и да покаже дека може да има чесни политичари, да ја оправда довербата...
За Стефче немам што да кажам, човекот си е каков што си е, сите го знаат што марка е, и оние кои се определени за СДСМ го знаат кој калибар на човек и полоточар е, и за мене секој нормален, разумен и чесен човек не би си земал на совест да го гласа Стефче...
Мила не ја знам, ама Димиќ рече дека соработувал со неа и порано и дека доколку ги добие избориве ќе соработува пак со неа, зашто жената била архитект, а на Карпош му треба солиден архитект и тоа како...
Поздрав до сите и нека победи тој што заслужува да победи, а не да победи некој што мора да победи зашто Карпош отсекогаш била СДСМ-овска населба...:wink:
 
M

marko 1996

Гостин
баш затоа, мислев на Мила си бил негде и она кажала дека Сашо лажно кажува дека она е со него...
Па нормално Сашо кажува дека Мила е со него ... што не ти е јасно? или дека нема петокрака Сашо на чело па мора да не му веруваш а? од кај ти е идеата само дека лаже? ццц... ајде еве за некој ден ако излезе Мила на тв и застане на страната на Сашо, што правиме тогаш? ќе бидеш како оној од сдсм на пресот кога се избрука пред цела јавност? ... ај ако продолжиш пак да клеветиш дека Сашо лаже за Мила, ќе бидеш највечи дебил... пази си се малце биди разумен... за ден два вистината ќе излезе на виделина...

Што правме ако Мила е со Сашо? нормално дека ќе ја плукате... значи вие сте само испран памет, вас и Бранко Црвенковски да ви каже еден ден дека не е комунист и дека се му било само за крадење и уништување на оваа земја, вие пак нема да му поверувате.... е тоа ти се вика најлудо перење мозок.........
Што праваме еве што правиме

http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=53018&kategorija=3

Ако Мила е со Сашо, мозочиња кој се испарани јас што кажав вчера МИЛА НЕ ПОДРЖУВА НИКОЈ ти тука ми збориш ова она
Што излезе на виделина јас ти викам ама ние сме си мозочиња испрани еве кој е мозоче испрано . И да те потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
баш затоа, мислев на Мила си бил негде и она кажала дека Сашо лажно кажува дека она е со него...
Па нормално Сашо кажува дека Мила е со него ... што не ти е јасно?
Искреновиќ: На независните граѓани никој не може да им сугерира како да гласаат


Независниот кандидат за градоначалник на општина Карпош, Мила Искреновиќ, со освоени 5.000 гласа за градоначалник изјави дека нема да сугерира и препорачува за кого да гласаат граѓаните на општина Карпош како што милуваат партиите.
Искреновиќ ја почитува волјата на своите гласачи, затоа што тие се слободни, независни граѓани, со сопствен интегритет и никој не може да им сугерира како да гласаат. Затоа им се заблагодарува на искажаната доверба и смета дека таквите гласови се највредни.

Од штабот на Мила Искреновиќ се задоволни од постигнатите резултати. Со освоените 2 советнички места во општината, пред 11 други партиски листи, најверојатно ќе преставуваат пресуден фактор во донесување на одлуките во советот поддржувајќи ги сите издржани проекти од интерес на граѓаните на Карпош. Нејзината советничка листа на ниво на град Скопје освои едно советничко место пред 12 други политички партии.
Тие велат дека за нив гласале независни граѓани додека голем број на нивни симпатизери се меѓу останатите 47 отсто од граѓаните кои не излегоа на гласање, а кои во иднина ќе се потрудат да ги мотивираат за да го искористат своето право на глас за вистинскиот кандидат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Што праваме еве што правиме

http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=53018&kategorija=3

Ако Мила е со Сашо, мозочиња кој се испарани јас што кажав вчера МИЛА НЕ ПОДРЖУВА НИКОЈ ти тука ми збориш ова она
Што излезе на виделина јас ти викам ама ние сме си мозочиња испрани еве кој е мозоче испрано . И да те потсетам ГЛАСАЈТЕ ЗА ЛИЧНОСТ НЕ ЗА ПАРТИЈА.
чекај бе кај си се убрзал... полека , живи били па видели.... а и од кај знам дали она го напишала тоа? незнам дали е веродостојно тоа.... сега за сега напишано е така.... Сашо вика дека соработува со неа и дека е со неа нели... до сега јавно не излегла да демантира ниту за Сашо ниту за она текстчено на страницана... кога ќе излезе јавно ќе видиме за што е она... а еве блиску е ден два ќе се дознае све....

А ти запна за личност а не за партија.. па баш така, за личност сум за Сашо... еве ако Јакимовски го кандидираше ВМРО искрено немаше да гласам.... од далеку се глеа кој е добриот а кој е лошиот ....
А ти за која личност си што си запнал со она не за партија? за Јакимовски ли? толку ли можеш да расудиш помеѓу нив двајца?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.700
Поени од реакции
3.649
ако поубаво погледнеш ќе видиш дека сум почнал со друга тема... а дури од после се убацив овде...

А ај ако направил нешто ЈакимовскиНАБРОЈ ми ги работите????
како зошто гласале за него, па што зборам цело време? луѓето немаат свој став него ги наштимале само кога ќе видат жута петокрака и да речат да тоа е правото не постои друго тие се најдобрите... ете затоа гласаат... и нормално оние што се убиле од крадење во време на сдсм владеење нормално дека за нив, и пензионерите што халуцинираат дека Бранко е Тито.... и нормално испраните умови... ете тие гласаат во Карпош...
А за тоа дека вмровчиња гласале за Јакимовски... што да ти кажам едино дека само те лажеле од сдсм, или па тие вмровчиња те лажеле тебе или па тие не се вмровчиња, дај бе малце логика користи... све така у шаблон размислувања имаш.... и ти и останатите сдсм марионети....
Аман, што не го фатат а? а што се прави кога така крадат се мести законот така фино во корист на нив, како што СДСМ владееше и се си насочи накај нив во законите за да законот работи за нив и да се нема законски докази за нив... аман бе си слушнал за дупки во законот? па што мислеше ти како се краде? така се бапне на власт и клошарското бутај у куфери пари а? Па за што се школувани тие сдсмовци и за што го користат школувањето??? за дупките во законот бе море... аман бе до толку ли да не ги познаваш работиве? аман...
Изгледа не дочитуваш убаво. Работите што ги направил Јакимовски се над твојот пост во ЦИТАТ. Милион пати го пастирав тоа...
Исто така кажав и како вмровчиња гласале за Јакимовски. Иванов и Фрчковски имаа речиси идентичен број на гласови во Карпош (помалку од 1% во корист на Иванов). И советници ДУПИМЕНЕ освои 11, за разлика од СДСМ кои освои 9. Што значи, според оваа аналогија ако се гласало партиски и за градоначалник тогаш и Јакимовски и Димиќ ќе имале горе долу ист број на гласови. Но не било така туку овде се гласало за човек, а не партија. Ова докажува дека и вмровчиња гласале за Јакимовски...
А за крадењето... Хаха не знааааам. Додека не најдат докази и додека не го фатат Јакимовски е невин. Имаше милион закани дека ке го апсат, вака така ама ништо. И тоа ми се свиѓа највеќе кај него. Што е човек со принципи, со цврста рака, не се плаши, нема влакна на јазик и кажува се во лице. Ако си читал, секоја колумна му беше со критика врз Груевски и тоа со факти, аргументи и бројки. Е така е, ако си со чист образ, без дамки во политиката и полн со информации тогаш ќе можеш да лансираш критки на било која адреса во државава, па дури и на адресата на премиерот.

И ако победи Јакимовски тоа ке биде само негова заслуга и ничија друга, заради трудот што го вложи. Во одбрана на Јакимовски ниту еднаш не застана ЛДП или СДСМ. За градоначалник само го тапшаат по рамо, а кога ке треба да се истрпат критиките Јакимовски сам се бори, не само против Димиќ туку и против партијата која е на власт. Е јбг тоа не го може секој.
Ти кажувам јас не гласам за партија, гласам за човек, така да Јакимовски и да се појавеше како кандидат на НСДП јас пак ке гласав за него, да се појавеше и како независен пак ке гласав за него.
За разлика од него гласовите на Димиќ се заслуга на Грујо односно ДПМНЕ. Не ни сакам да помислам колку гласа ке земеше Димиќ ако излезеше како независен.
Тоа е главната разлика меѓу нив двајцата што Јакимовски ги добива гласовите само затоа што е Јакимовски, а Димиќ ги добива само заради партиската припадност.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom