САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
koe razmisluvanje be? pa na isto nivo so penzionerite si, oni za stefce i ti za stefce... napredok kade nego samo nazad vo komunjarija ... pa aj u selo da se vratime da ziveeme... neli idea od selo vo grad... sega obratno li treba... od grad vo selo ? e toa e toa so tvoe glasanje za stefce i na drugite.... mesto napred ovie za nazad coece site napred cel svet ide napred vie nazad teee ali aj ke kazam seuste sme zatucan narod makedonce... od lopata i motika i ajvar neznae poveke izgleda cim seuste vakvi kao tebe ima....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.616
Поени од реакции
3.346
Еве јас не сум во ВМРО, ама му го помнам перењето пари на Стевче за Влајко и мовчето кај Лепенец. И сега?
Како она велат - „волкот влакното го менува, ама карактерот никако“.
Гледам и ти си наседнал на овие чаршиски муабети. Ах ваквите муабети колку ми се патетични и смешни, извадени од уста на баби на кои животот им дошол преку нос па сега се им смета, кутрите (пуста старост) немаат што да прават па само кењаат наоколу. Дома, продавница и кај другата баба е бермудскиот триаголник во кои весело плови нивната старост. И што би била темата на разговор ако не стручно да се разотркие криминалецот, низ призмата на вмровските ветерани во Карпош.... За вакви чаршиски муабети постoи мсн, фејсбук, ајсикју.....
Ај, најверојатно помал си па ке те оставам...

а од кај ти дозна дека е без средно Сашо? се правиш демек нема асален а уствари сдсм си.. они ги имаат овие муабети.... а ако мислиш нема школо џабе што е фин и поштен.... епа тогаш гласај си за школуван криминалец за да може на професионален начин да краде и полесно да краде и плус ништо да не направи за нашево сегашно село Карпош... ќе речеш не гласаш? али со самото негласање ти уствари гласаш за Стефче... зашто он води.... итн.

а зарем не ти е јасно за цифрата 23:4 ве направи изумрен вид? цццц
Фин и поштен? ФИН И ПОШТЕН??? Алоооооо..... хахах извини ама самиот Димиќ ти го дематираше постов уште неколку месеци пред да го напишеш... Пази сеа... Димиќ гради зграда на туѓо име, што е апсолутно недозволиво за кандидат на градоначалник. Имаше сметка која ја изнесе Јакимовски, на која судот потврдил дека сепак Димиќ е инвеститорот, а тоа го прави на туѓо име односно преку извесен Тони Вељановски, а проектант е Зоран Искренович, сопругот на Милан што докажува дека се ујдисани само за да ја добијат власта. А ако ја добијат тогаш (веројатно) јасно ти е која им е визијата. Јбг али судот го издаде кога му ја даваше дозволата за работа во која јасно стои дека ДИМИЌ Е ИНВЕСТИТОРОТ А НЕ Тони Вељановски со што беше разоткриен. Ама некои слепци како тебе сеуште сметаат дека тој е фин и поштен и слепо веруваат.


Еве ке ти кажам како не прави вид во развиток. Ако на минатите избори ДУМИПЕНЕ победи со апсолутна разлика од 3:1 или 4:1, не сум сигурен, овие ги 'доби' со сооднос од 1,7:1, што кажува дека сепак ваквите како мене не умираат туку напротив се раѓаат. За три години ке бидеме бајаги повеќе.

Гледам дека си партиски обоен човек и дека си логиран на форумов само да им се качиш на глава на независните форумџии и оние кои го подржуваат Јакимовски, али јбг нешо не ти оди и глеам на ратна нога си со сите од темава.

Само затоа што си партиски обоен не треба уопште да те перцепирам и да ти реплицирам, али сепак интересен си ми и смешен па така да најверојатно ке продолжам и натаму да ги читам твоите будалаштини.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Хахах со ова ме изнасмеа:pos:....Ај уште ова ке ти го кажам и за денеска доста ви е предавања. Гласовите за претседател во Карпош беа поделени односно по 25% имаа Фрчко и Иванов, односно помалку од 1% во корист на Иванов. Е сега, според оваа аналогија ако се гласаше така (партиски) тогаш и Јакимовски и Димиќ ке имаа ист број на гласови. Значи ова докажува дека дури и вмровци гласале за Јакимовски што ме тера да мислам дека самите вмровци сметаат оти Димиќ е ВОЛОТ во оваа ситуација, а Јакимовски е човекот што го харесват повеќе.:toe:

Едит: Ке заборавев... И советници има ДУПИМЕНЕ (11) повеќе во однос на СДСМ (9), што ми го бетонира фактот дека и вмровчиња гласале за Јакимовски за избор на градоначалник.
не туку нашите гласаа за мила поради некои свои причини и тие се некаде околу 3000 гласови според грубата статистика и сега одземи ги 2700 гласа што води стефче и ќе видиш дека не е се така црно по сашо димиќ, а многу ризично по стеки нали па ќе видиме што ќе се случува за 10 дена,а и заборавив нешто самиот рече дека иванов водел пред фрци а и коце имаше околу 1000 гласа повеќе во споредба со гласовите на стеки што донесува заклучок дека вмро вците вториот круг ќе си ги дадат гласовите каде што им е местото :toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Само затоа што си партиски обоен не треба уопште да те перцепирам и да ти реплицирам, али сепак интересен си ми и смешен па така да најверојатно ке продолжам и натаму да ги читам твоите будалаштини.
хехехе и понатака ќе продолжиш да ги читаш моите будалаштини a? абе и мене ми звучи кога ќе напишам 23:4 како будалештина да сум напишал а гледам и на тебе ти звучам така ХАХАХА али знаеш што? така и нa мене не ми се верува али така било еј мајката чудна работа... али добро е не сум бил луд шо сум пишал така ... за малце ќе си помислев ја сум луд кога ќе видев ЕЈ 23:4 WOW!
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
Гледам и ти си наседнал на овие чаршиски муабети. Ах ваквите муабети колку ми се патетични и смешни, извадени од уста на баби на кои животот им дошол преку нос па сега се им смета, кутрите (пуста старост) немаат што да прават па само кењаат наоколу. Дома, продавница и кај другата баба е бермудскиот триаголник во кои весело плови нивната старост. И што би била темата на разговор ако не стручно да се разотркие криминалецот, низ призмата на вмровските ветерани во Карпош.... За вакви чаршиски муабети постoи мсн, фејсбук, ајсикју.....
Ај, најверојатно помал си па ке те оставам...
Благодарам за комплиментот.
Убаво што ти се вакви чаршиски муабети смешни, ама јас и лично го познавам Стевче, и сум седел неколку пати на иста маса со него.
И сега, пилиштарец?
Ќе престанеш со тинејџерски врескања?
И, нагласувам - не сум ниту сум бил во ВМРО.
И?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Sinojka na emisijata Izbori 2009 na MTV gi kazaa rezultatite po obraboteno 94% od podatocite.Vo golemo vodstvo po prviot krug bese Stefce Jakimovski.Razlikata bese nedostizna no sega ako se sluci nesto vo vtoriot krug........ke vidime?:smir:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Sinojka na emisijata Izbori 2009 na MTV gi kazaa rezultatite po obraboteno 94% od podatocite.Vo golemo vodstvo po prviot krug bese Stefce Jakimovski.Razlikata bese nedostizna no sega ako se sluci nesto vo vtoriot krug........ke vidime?:smir:
разликата е 2700 гласови на прв поглед е голема,но кога ќе се земат предвид дека другите имаат околу 6500 гласа и со 1350 неважечки ливчиња значи дека има шанси за пресврт но и нели секако и за дебакл на сашо,но за тоа да почекаме до 5 април најубаво
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.616
Поени од реакции
3.346
Благодарам за комплиментот.
Убаво што ти се вакви чаршиски муабети смешни, ама јас и лично го познавам Стевче, и сум седел неколку пати на иста маса со него.
И сега, пилиштарец?
Ќе престанеш со тинејџерски врескања?
И, нагласувам - не сум ниту сум бил во ВМРО.
И?

И што ако си седел на иста маса со него? Што? Заклучи дека има испрано пари на влајко а? Ај те молам објасни ми го тоа, како само ти го виде тоа перење на пари со Влајко бе, а ние обичните смртници не? И шо толку сте се фатиле за тој Влајко, толкав ли голем процент зафаќа од вашите животи. Епа од толку активности јбг некоја ке биде промашена. Е сеа не дека е промашена али ваквите како тебе не ја разбрале идеата. Сигурен сум! Ако грешам слободно исправи ме.

П.С. После ваквиот муабет изгледа си седел на иста маса со него оти си имал некој интерес, а не дека ти се седело....
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
што направи Саша за 6 месеци?

сакаш да ти кажам.не знам од која населба си, ама дојди во тафталиџе 2 да видиш дали навечер свети некоја сијалица.светат преку ден.ниту го сакам Стевче ниту го сакам овој Саша.Вмро повторно понуди тапа кадар.искрено Стевче го памтат луѓето затоа што реално гледано направи доста работи кога беше градоначалник.беше единстевен кој што пешки идеше на работа, кој што на сите луѓе им им викаше добро утро.е тоа го памтат луѓето.А Саша кој е тој?што направи тој за Карпош, јас барем не се сеќавам.
НЕ ГЛАСАВ НИ ЗА ЕДЕН ОД ОВИЕ КАНДИДАТИ,МЕЃУТОА ЛУЃЕТО ПАМТАТ КОЈ ШТО НАПРАВИЛ.БАШ ДЕКА ВО ОВАА НАСЕЛБА ЖИВЕАТ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ ЗНААТ ЗА КОГО ГЛАСААТ.ПОДОБРО ЌЕ БИДЕ НА ВМРО ДА СЕ ЗАПРАША КАКО БРАТ ЉУБЕ ИМ ЛАПНА 100000 ГЛАСА.

а што ако ти кажам дека секоја вечер минувам низ тафталиџе и 1 и 2
и речам дека светат сијалици
btw Стефче сеуште пешачи
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И што ако си седел на иста маса со него? Што? Заклучи дека има испрано пари на влајко а? Ај те молам објасни ми го тоа, како само ти го виде тоа перење на пари со Влајко бе, а ние обичните смртници не? И шо толку сте се фатиле за тој Влајко, толкав ли голем процент зафаќа од вашите животи. Епа од толку активности јбг некоја ке биде промашена. Е сеа не дека е промашена али ваквите како тебе не ја разбрале идеата. Сигурен сум! Ако грешам слободно исправи ме.

П.С. После ваквиот муабет изгледа си седел на иста маса со него оти си имал некој интерес, а не дека ти се седело....
таман работа да ни зема влајко голем дел од нашите животи, не сме будали. Ама влајко е поставен на место на кое многу луѓе од Карпош и од други населби често поминуваат и поради природата на објектот неможе а да не го видиш и игнорираш. Па така влајко претставува еден многу добар паметник и потсетник кој секојдневно ги потсетува на фактот дека Стевче ја утна работата со него. Ко на самиот влајко да пишува Стевче -failed.
Што да му правам сега јас на стевче кога од сите работи што можеше да ги утне тој ја утна токму таа која секогаш ќе ги потсеќа луѓето на неговата утка.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
se raboti za tocno 2000 glasa idi na drzavna izborna komisija stranicata ... i ne pumpaj cifra...
не пумпам цифра ова е директно од риш искажан синоќа значи се бориме против оваа цифра,а беше 2000 ама на 90 % обработени податоци
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.616
Поени од реакции
3.346
таман работа да ни зема влајко голем дел од нашите животи, не сме будали. Ама влајко е поставен на место на кое многу луѓе од Карпош и од други населби често поминуваат и поради природата на објектот неможе а да не го видиш и игнорираш. Па така влајко претставува еден многу добар паметник и потсетник кој секојдневно ги потсетува на фактот дека Стевче ја утна работата со него. Ко на самиот влајко да пишува Стевче -failed.
Што да му правам сега јас на стевче кога од сите работи што можеше да ги утне тој ја утна токму таа која секогаш ќе ги потсеќа луѓето на неговата утка.
Ок, тоа е твое мислење и можеби е точно. Ама те молам кажи ми каде ја виде утката? Што е проблемот со Влајко? Што не чини? Ајде еве кажи ми слободно, чисто си дискутираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom