САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
ne nego da se nadevame za vtor krug... a ne sekogas na ista finta da se fakate, da se nadevame da ne zgreshi pak.... toa ti e isto kao zavisnik, da se nadevas deka nema pak da se rogne u vena.... ednostavno takvite politicari se zavisnici od kriminal itn.
Слушај и мене ми смета тоа што е стевче да бешеш некој друг од сдс или лдп некој нов млад немаше ама воопшто да ми смета, ама стевче најискрено никогаш не ни посакував повторно да дојде, дури и среќен бев што си отиде, за да дојде промена. Ама реалноста е таа, сдс и лдп зафркнаа работа и пак го кандидраат стевче и реалноста е таа дека стевче најверојатно ќе стане градоначалник, и од тоа нема бегање.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
abe fossil znaes sto ti se slucilo u pametot? WASH AND GO :)) ... isto kao shamponot... samo ova od vnatreshna strana :D ....
a i imevo fossil ti e pogodeno, vakvi kao tebe se veke izumreni vidovi vo MK...
Зарем не ти беа доволни 14.185 вакви како мене да ти докажат дека сепак не се изумрени?

Слушај и мене ми смета тоа што е стевче да бешеш некој друг од сдс или лдп некој нов млад немаше ама воопшто да ми смета, ама стевче најискрено никогаш не ни посакував повторно да дојде, дури и среќен бев што си отиде, за да дојде промена. Ама реалноста е таа, сдс и лдп зафркнаа работа и пак го кандидраат стевче и реалноста е таа дека стевче најверојатно ќе стане градоначалник, и од тоа нема бегање.
Јакимовски е единствениот кандидат за градоначалник во Скопје вклучувајќи го и Скопје кој што во првиот круг имаше толкаво процентуално водство во однос на својот опонент. Ова докажува дека Јакимовски им е полн погодок на СДСМ и ЛДП.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јакимовски е единствениот кандидат за градоначалник во Скопје вклучувајќи го и Скопје кој што во првиот круг имаше толкаво процентуално водство во однос на својот опонент. Ова докажува дека Јакимовски им е полн погодок на СДСМ и ЛДП.
Полтички за освојување на карпош како општина, не знам можеби иако сум на ставот дека и да кандидраа друг и тој ќе победеше со истата разлика.
А дали стевче е правиот избор и колку добро ќе направи за карпош тоа оставаме времето да покаже, па после пројдените 4 години да сумираме и да видиме што арно а што лошо напраавил, иако од неговите способности прикажани за време на неговото прво градноачалствуање во општината како и од способностите прикажани како министер за економија ама воопшто не сум воодушевен, сега за сега има од мене премногу негативни оценки добиено.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Полтички за освојување на карпош како општина, не знам можеби иако сум на ставот дека и да кандидраа друг и тој ќе победеше со истата разлика.
А дали стевче е правиот избор и колку добро ќе направи за карпош тоа оставаме времето да покаже, па после пројдените 4 години да сумираме и да видиме што арно а што лошо напраавил, иако од неговите способности прикажани за време на неговото прво градноачалствуање во општината како и од способностите прикажани како министер за економија ама воопшто не сум воодушевен, сега за сега има од мене премногу негативни оценки добиено.

Не друже, ти тврдам со сигурност дека дека да беше некој друг кандидат, Димиќ уште во прв круг ке завршеше работа. Впрочем СДСМ и ЛДП немаат друг квалитетен кандидат во Карпош. Јакимовски да идеше и како независен пак во втор круг ке одеа со Димиќ.
И како што ти кажав и набројав претходно, тоа се твои критериуми, ама според мислењата на поголемиот дел од граѓаните во општината, направи вистински потези. На велико имаше и лобирања од самите граѓани да не оди за Министер ама тоа беше игра на Пенов што мораше да ја прифати.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не друже, ти тврдам со сигурност дека дека да беше некој друг кандидат, Димиќ уште во прв круг ке завршеше работа. Впрочем СДСМ и ЛДП немаат друг квалитетен кандидат во Карпош. Јакимовски да идеше и како независен пак во втор круг ке одеа со Димиќ.
И како што ти кажав и набројав претходно, тоа се твои критериуми, ама според мислењата на поголемиот дел од граѓаните во општината, направи вистински потези. На велико имаше и лобирања од самите граѓани да не оди за Министер ама тоа беше игра на Пенов што мораше да ја прифати.

Ја па ти тврдам со сигурност дека Карпош е најкомуњарското маало во Скопје,Македонија ... И неможеш да го оспориш тоа ...
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
абе зал ми е што мила не победи. баш се надевав дека во втор круг ќе влезе барам ама џабе... иначе не ја знам незнам каква е ама по тоа што ја слушав еднаш на бубамара доста добри работи кажа особено ми се свиѓаа образложенијата зашто стефче е будала... паметна девојка штета што не тепаше...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Ја па ти тврдам со сигурност дека Карпош е најкомуњарското маало во Скопје,Македонија ... И неможеш да го оспориш тоа ...
И што да праам сега? И Ѓорче е највмровско маало во Скопје, Македонија. И што сега?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Да не лупаш глупости ... као за почеток .....

Хаха не лупам... Ако беше најкомуњарско место ондак Јакимовски уште во прв круг ке се обезбедеше. Разликата во проценти беше 9, факт што докажува дека сепак има вмровчиња во Карпош во не така мал број.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хаха не лупам... Ако беше најкомуњарско место ондак Јакимовски уште во прв круг ке се обезбедеше. Разликата во проценти беше 9, факт што докажува дека сепак има вмровчиња во Карпош во не така мал број.

Брат ....ти знаеш што се дешаваше во Карпош кога беа предвремениве избори ? се крстеше пола маало од кај толку вмровчиња испаднале ... ама сепак СДСМ одстално имал и ке има повеќе гласачи во Карпош него ВМРО ....И тоа сумњам дека ке се смени во следните 4-8 години ....


+Не е очигледно зашто разликата е само 9% ? Зашто Јакимовски е ВОЛ !!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Брат ....ти знаеш што се дешаваше во Карпош кога беа предвремениве избори ? се крстеше пола маало од кај толку вмровчиња испаднале ... ама сепак СДСМ одстално имал и ке има повеќе гласачи во Карпош него ВМРО ....И тоа сумњам дека ке се смени во следните 4-8 години ....


+Не е очигледно зашто разликата е само 9% ? Зашто Јакимовски е
ВОЛ !!
Хахах со ова ме изнасмеа:pos:....Ај уште ова ке ти го кажам и за денеска доста ви е предавања. Гласовите за претседател во Карпош беа поделени односно по 25% имаа Фрчко и Иванов, односно помалку од 1% во корист на Иванов. Е сега, според оваа аналогија ако се гласаше така (партиски) тогаш и Јакимовски и Димиќ ке имаа ист број на гласови. Значи ова докажува дека дури и вмровци гласале за Јакимовски што ме тера да мислам дека самите вмровци сметаат оти Димиќ е ВОЛОТ во оваа ситуација, а Јакимовски е човекот што го харесват повеќе.:toe:

Едит: Ке заборавев... И советници има ДУПИМЕНЕ (11) повеќе во однос на СДСМ (9), што ми го бетонира фактот дека и вмровчиња гласале за Јакимовски за избор на градоначалник.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Хахах со ова ме изнасмеа:pos:....Ај уште ова ке ти го кажам и за денеска доста ви е предавања. Гласовите за претседател во Карпош беа поделени односно по 25% имаа Фрчко и Иванов, односно помалку од 1% во корист на Иванов. Е сега, според оваа аналогија ако се гласаше така (партиски) тогаш и Јакимовски и Димиќ ке имаа ист број на гласови. Значи ова докажува дека дури и вмровци гласале за Јакимовски што ме тера да мислам дека самите вмровци сметаат оти Димиќ е ВОЛОТ во оваа ситуација, Јакимовски е човекот што го харесват повеќе.:toe:
Jakimovski e nasa skola,,sto im objasnuvas,a da go osvois cel karpos ne e mala dobivka.Oni se raduvaat na selcata sto gi osvoile:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
150
Поени од реакции
6
Хахах со ова ме изнасмеа:pos:....Ај уште ова ке ти го кажам и за денеска доста ви е предавања. Гласовите за претседател во Карпош беа поделени односно по 25% имаа Фрчко и Иванов, односно помалку од 1% во корист на Иванов. Е сега, според оваа аналогија ако се гласаше така (партиски) тогаш и Јакимовски и Димиќ ке имаа ист број на гласови. Значи ова докажува дека дури и вмровци гласале за Јакимовски што ме тера да мислам дека самите вмровци сметаат оти Димиќ е ВОЛОТ во оваа ситуација, Јакимовски е човекот што го харесват повеќе.:toe:
Еве јас не сум во ВМРО, ама му го помнам перењето пари на Стевче за Влајко и мовчето кај Лепенец. И сега?
Како она велат - „волкот влакното го менува, ама карактерот никако“.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
А за кој да гласам барем еден асален да има. Гласање ради реда не иде.
Како не е мерило школото, овој не се потрудил средно да заврши а сега градоначалник, па ајде и министри да поченеме да вадиме од вечерни школи, ако немаат везе од работата важно фини се луѓето:tapp:

а од кај ти дозна дека е без средно Сашо? се правиш демек нема асален а уствари сдсм си.. они ги имаат овие муабети.... а ако мислиш нема школо џабе што е фин и поштен.... епа тогаш гласај си за школуван криминалец за да може на професионален начин да краде и полесно да краде и плус ништо да не направи за нашево сегашно село Карпош... ќе речеш не гласаш? али со самото негласање ти уствари гласаш за Стефче... зашто он води.... итн.

Слушај и мене ми смета тоа што е стевче да бешеш некој друг од сдс или лдп некој нов млад немаше ама воопшто да ми смета, ама стевче најискрено никогаш не ни посакував повторно да дојде, дури и среќен бев што си отиде, за да дојде промена. Ама реалноста е таа, сдс и лдп зафркнаа работа и пак го кандидраат стевче и реалноста е таа дека стевче најверојатно ќе стане градоначалник, и од тоа нема бегање.
има бегање ако сите што размислуваат како тебе престанат да размислуваат вака, тогаш нема да биде стефче... викаш ако беше некој нов млад од сдсм ок... али еве ти нов непартиски човек Сашо и ти пак неќеш за него и го избираш стариот... епа тоа е тоа...

Зарем не ти беа доволни 14.185 вакви како мене да ти докажат дека сепак не се изумрени?
а зарем не ти е јасно за цифрата 23:4 ве направи изумрен вид? цццц

Ја па ти тврдам со сигурност дека Карпош е најкомуњарското маало во Скопје,Македонија ... И неможеш да го оспориш тоа ...
je naj komunjarsko tocno... najveke penzioneri ima.. ali ima i vakvi kao tebe zaostanati staromondni tipovi sto im se pridruzuvaat na penzionerite sto mislat deka Branko e Tito i gradi fabriki.... malce mentalni se.... ali aj starci... ama mladi da se kako penzioneri e toa ne go sfakam ....

ама сепак СДСМ одстално имал и ке има повеќе гласачи во Карпош него ВМРО ....И тоа сумњам дека ке се смени во следните 4-8 години ....
!!
ima samo penzioneri i tolku i apashi nekoj procent.... ali za nekoja godina penzionerite ke gi nema bi trebalo kako sto e redot da izumrat neli... i 2010 godina sme skoro i ne bi trebalo veke da ima staromodna mladina sto seuste moze da bide za primitivna partija kako sdsm... bi trebalo napred da ideme a ne nazad da se vrakame u komunizam....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
а од кај ти дозна дека е без средно Сашо? се правиш демек нема асален а уствари сдсм си.. они ги имаат овие муабети.... а ако мислиш нема школо џабе што е фин и поштен.... епа тогаш гласај си за школуван криминалец за да може на професионален начин да краде и полесно да краде и плус ништо да не направи за нашево сегашно село Карпош... ќе речеш не гласаш? али со самото негласање ти уствари гласаш за Стефче... зашто он води.... итн.



има бегање ако сите што размислуваат како тебе престанат да размислуваат вака, тогаш нема да биде стефче... викаш ако беше некој нов млад од сдсм ок... али еве ти нов непартиски човек Сашо и ти пак неќеш за него и го избираш стариот... епа тоа е тоа...



а зарем не ти е јасно за цифрата 23:4 ве направи изумрен вид? цццц



je naj komunjarsko tocno... najveke penzioneri ima.. ali ima i vakvi kao tebe zaostanati staromondni tipovi sto im se pridruzuvaat na penzionerite sto mislat deka Branko e Tito i gradi fabriki.... malce mentalni se.... ali aj starci... ama mladi da se kako penzioneri e toa ne go sfakam ....
Da be ... ako ne go :drk: na VMRO ili SDSM mentalen sum :)
Bravo za razmisluvanjeto .... Ja ni u stab ne bi te zemal so vakvo razmisluvanje ....

Ako nejkam da glasam za dokazan lopov ili za covek zo 3godini sredno me pravi retardiran ?

Bravo ..... Aj sea istetoviraj si VMRO na gz zaedno so kolegite sto si imaat istetovirano Bihakjka bb :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom