САФ

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Мојата омилена песна од Саф :) .
Покрај Скопска Ситуација и Мис Стоун секако.:pipi:
 

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
иам 2 песни од САФ кои ги нема во албумот..кој сака можам да му пратам линкови...на UniqueGirl и ги пратив
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.556
Имав прилика да се упознаам со Пикисипи и врзавме муабет за САФ што како зашто. Иако од сите типови на музика рапот ми е најнеомилена и најпростачка за САФ нема муабет. Дечките поштено си обработија тематики убаво склопени и со текст и со рима и со длабочина. И како да им кажам на слаткарциве дека малиот е цреп освен да чујат неколку песни па да направат споредба. Фаворити


 

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
е за овие зборев....па нз код кога се битно ги нема во Сафизам :)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Лееј САФ спомени :)
Баш кога бев копиљ се пробија на телевизија со настапи и спотови(Раце Горе што уште го вртат) Па земав го купив оригинал цедето од Југотон, што кошташе 450 денари мислам. У пластична опаковка со внатре лирики на песните и цедето црно со логото на САФ. Којзнае колку пати на ден го слушав од почеток до крај.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ја има некој мп3 од САФ - The P ??
праќајте на ПП.Фала
 
П

Паган-др

Гостин
САФ до сега само Сафизам го имаат објавено албумот или?
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Не сум хејтер, напротив многу ги поштовам САФ за се што направиле за Македонскиот и Балканскиот Хипхоп, али ај малку да гледаме реално на работите... ако беа толку добри ( беа, али ние и малце претеруваме ) зошто останаа само со Сафизам?! ... или сметаат дека неможат да направат подобро од Сафизам па остануваат на старата слава или.....?
Ако има некој одговор слободно нека пиши само немојте од типот "Шо ти е на тебе бе деген, знаеш ли кој се ти САФ?" пошто знам многу добро кои и се, само ме интересира вака шо е причинава
поздрав:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom