САФ

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Не сум хејтер, напротив многу ги поштовам САФ за се што направиле за Македонскиот и Балканскиот Хипхоп, али ај малку да гледаме реално на работите... ако беа толку добри ( беа, али ние и малце претеруваме ) зошто останаа само со Сафизам?! ... или сметаат дека неможат да направат подобро од Сафизам па остануваат на старата слава или.....?
Ако има некој одговор слободно нека пиши само немојте од типот "Шо ти е на тебе бе деген, знаеш ли кој се ти САФ?" пошто знам многу добро кои и се, само ме интересира вака шо е причинава
поздрав:smir:
причината веројатно е тоа што Гоце си продуцира и пушта музика на запад,знае дека овде е мн.тешко да се направи нешто повеќе од албум,не се цени овде хип хоп от како што се прави тоа на запад,таму работи со големи имиња,додека па пикисипи исто си пушта музика низ Европа чув и дека не живее веќе овде,така да немаат време да го издадат Сафир а и кажал чоекот дека Сафизам сеуште ја опишува ситуацијата во Скопје па според ова доколку би искочил Сафир сеа би бил CTRL+V на Сафизам...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
САФ е една од нај оригиналните, нај квалитетните и нај убавите работи што и се имаат случено на македонската музичка сцена.

Редок хип-хоп состав во Македонија што знае што е тоа вистински хип-хоп. И редок хип-хоп состав што го слушаа и рокери и рапери и стари и млади.

Искрено посакувам да продолжат со работа.
Инаку не ми се верува дека има и хејтери на САФ, па дали вие све излегле надвор од Македонија да слушнете какво мислење кружи за овој наш бенд?

Лично знам дека САФ важат за хип-хоп ЛЕГЕНДИ во Бугарија и се максимално респектирани во хип-хоп средината. Сушав работи и дека на ем-ти-ви имало нешто за нив итн.

Од мене само респект, се надевам на нов материјал од нив (кој што сигурен сум дека ке биде одлично прифатен), и посакувам да има повеке изведувачи во државава со таков квалитет и оригиналност.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Не сум хејтер, напротив многу ги поштовам САФ за се што направиле за Македонскиот и Балканскиот Хипхоп, али ај малку да гледаме реално на работите... ако беа толку добри ( беа, али ние и малце претеруваме ) зошто останаа само со Сафизам?! ... или сметаат дека неможат да направат подобро од Сафизам па остануваат на старата слава или.....?
Ако има некој одговор слободно нека пиши само немојте од типот "Шо ти е на тебе бе деген, знаеш ли кој се ти САФ?" пошто знам многу добро кои и се, само ме интересира вака шо е причинава
поздрав:smir:
Распадот на САФ и прекинувањето со снимање на траки мислам дека се должи на заминувањето на Смилен од земјава...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.180
САф не се распаднати
Токму така САФ не се распаднати туку се неактивни но факт е дека како група уште постојат :):)
причината веројатно е тоа што Гоце си продуцира и пушта музика на запад,знае дека овде е мн.тешко да се направи нешто повеќе од албум,не се цени овде хип хоп от како што се прави тоа на запад,таму работи со големи имиња,додека па пикисипи исто си пушта музика низ Европа чув и дека не живее веќе овде,така да немаат време да го издадат Сафир а и кажал чоекот дека Сафизам сеуште ја опишува ситуацијата во Скопје па според ова доколку би искочил Сафир сеа би бил CTRL+V на Сафизам...
од земјавРаспадот на САФ и прекинувањето со снимање на траки мислам дека се должи на заминувањето на Смилен
Многу нормално откако Смилен замина на работа во Данска се намали активноста на групата, Гоце си почна соло кариера и успечно му оди. Се надевам само дека ќе најдат време за снимање на нови песни и дека ќе издадат уште еден албум како Сафизам кој ќе се слуша за век и векова!!
САФ е една од нај оригиналните, нај квалитетните и нај убавите работи што и се имаат случено на македонската музичка сцена.

Редок хип-хоп состав во Македонија што знае што е тоа вистински хип-хоп. И редок хип-хоп состав што го слушаа и рокери и рапери и стари и млади.

Искрено посакувам да продолжат со работа.
Инаку не ми се верува дека има и хејтери на САФ, па дали вие све излегле надвор од Македонија да слушнете какво мислење кружи за овој наш бенд?

Лично знам дека САФ важат за хип-хоп ЛЕГЕНДИ во Бугарија и се максимално респектирани во хип-хоп средината. Сушав работи и дека на ем-ти-ви имало нешто за нив итн.

Од мене само респект, се надевам на нов материјал од нив (кој што сигурен сум дека ке биде одлично прифатен), и посакувам да има повеке изведувачи во државава со таков квалитет и оригиналност.
Респект за првиот болд.
Знаши според мене САФ се целосни изведувачи. Нивните текстови се незаменливи. Текстот од САФРА секогаш ме гаѓа во срце, никој не ја опишал македонската ситуација толку добро:pipi:
А нема човек кој барем еднаш не споулавел на РАЦЕ ГОРЕ таа песна ќе биде заштитен знак на Македонскиот рап засекогаш!!!
За вториот болд што да кажам има секакви луѓе во државава....
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Ја сум по рок и метал , али дефинитивно Саф се единствени рапери кој би ги слушал со задоволство ! И ми се свига тоа што не праваат стандарно навредување кон другите рапери него Пикси има начин секогаш да се постави над сите :baeh:
 
S

stereo m'c

Гостин
се почнува со саф и завршува со нив. секоја трака си има посебна приказна за ситуацијата во нашава држава....особено фатаморгана


П.С

Во недела има да пука мислам дека ке биде јака вистинска рап журка.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ај ве молам оставете линк или информации за настапов на Саф недела што зборите.... :toe:

ПС: Саф не се ни распаднале ни прекинале со работа само што иако веќе долго време снимаат нов албум ( како што имаат ветено ) потешко оди тоа со отсуството на една третина од тимот ( СмиЛен ) :helou:
 
S

stereo m'c

Гостин
31.01.2010 (НЕДЕЛА):

"КОНЦЕРТ НА SAF" - ХИП ХОП

* SAF -( MITKO, ,DJ GOCE & SMILE)

* Почеток: 00:00 Часот
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Длабоко се извинувам :)

31.01.2010 (НЕДЕЛА):

"КОНЦЕРТ НА SAF" - ХИП ХОП

* SAF -( MITKO, ,DJ GOCE & SMILE)

* Почеток: 00:00 Часот

ЗИМСКИ КЛУБ ХАРД РОК

Адреса: Кеј Димитар Влахов бб

Влез со лична карта?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Длабоко се извинувам :)

31.01.2010 (НЕДЕЛА):

"КОНЦЕРТ НА SAF" - ХИП ХОП

* SAF -( MITKO, ,DJ GOCE & SMILE)

* Почеток: 00:00 Часот

ЗИМСКИ КЛУБ ХАРД РОК

Адреса: Кеј Димитар Влахов бб

Смилен не е дојден во Македонија, така да само Митко и Гоце ке бидат.....како и да е, сосема доволни се и они двајца :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom