САФ

D

DartWader

Гостин
Сафизам го вртам уште од 2002. Навистина ремек дело , кој вокабулар човече , колку е само добро опишана транзицијата од 91 наваму.Во ниедна песна нема фолирање андергаунд , улица , хард кор. Доказ дека тоа што се случува сега е се помодарство. До денес никој не ги надминал а се сомневам дека некогаш и некој ке ги надмине.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
какви 2 години бе сигурно има 5 сафродизијак ако не и више мада не ми се свиѓа таа цела украдена од БИГ
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717


Слушнете го само на Пики сипи делот. Кинеееее Дирекно од папокот на светот :vozbud:
Стар е постов ама ме интересира која е типката пред Пики Сипи што пее...........?!?
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Тие се кривците што ме натераја да го слушам и овој денешен усран рап...ми текнуе братучед ми го имаше цд-то и коа ќе појдев кај него му викав пушти го ЦРН ПЕТОК не знаев оти како се вика групата(имав 4-5 год) и коа си одевне плачев врискав пискав за цд-то и еднаш татко ми ми го набави и дома не се вадеше цд-то од систем...иначе криво ми е што се растурија...:toe:
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
RESPECT за САФ! Толку!
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Олд скул.. друго нема шо да постирам :)
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Тие се кривците што ме натераја да го слушам и овој денешен усран рап...ми текнуе братучед ми го имаше цд-то и коа ќе појдев кај него му викав пушти го ЦРН ПЕТОК не знаев оти како се вика групата(имав 4-5 год) и коа си одевне плачев врискав пискав за цд-то и еднаш татко ми ми го набави и дома не се вадеше цд-то од систем...иначе криво ми е што се растурија...:toe:
ne se rastureni samo rabotata na razlicni proekti inaku koga nastapuvat zaedno pak rasturaat kako porano
 
V

Vollstandig

Гостин
Што се случува со бендов да не се под пензија?:)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Што се случува со бендов да не се под пензија?:)
Гоце е DJ на разни хип-хоп настани,а во последно време и продуцент.Пикисипи колку имам слушнато моментално е во Прага ,не знам дали му е постојано живеалиште и која му е работата.Смилен е во Данска и е професор на некој факултет таму :eek:

Сафизам го вртам уште од 2002. Навистина ремек дело , кој вокабулар човече , колку е само добро опишана транзицијата од 91 наваму.Во ниедна песна нема фолирање андергаунд , улица , хард кор. Доказ дека тоа што се случува сега е се помодарство. До денес никој не ги надминал а се сомневам дека некогаш и некој ке ги надмине.
Никој не ги надминал САФ,после нив се 2-3 места празни па тек после можат други да бидат.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Гоце е DJ на разни хип-хоп настани,а во последно време и продуцент.Пикисипи колку имам слушнато моментално е во Прага ,не знам дали му е постојано живеалиште и која му е работата.Смилен е во Данска и е професор на некој факултет таму :eek:
Точно така.. Пикисипи работи како диџеј во Прага и мислам дека има отворено и училиште за хип-хоп диџеи..
 
V

Vollstandig

Гостин
Точно така.. Пикисипи работи како диџеј во Прага и мислам дека има отворено и училиште за хип-хоп диџеи..
Ќе му стегнам бокс, што не отвора во македонија.

И ако успее некој бенд да ги надмине, овие во музиката, јас официјално се откажувам од олд скул рап:)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Дефинирање на улицата, кастрација на реалноста, поетично надракување со Македонштината, нова религија Сафизам... Револуцијата сеуште трае...




 

Kajgana Shop

На врв Bottom