САФ

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Гоце моментално е во Ск, али да професор е во Данска. Нажалост и Пикисипи (Митко) ја напушти Македонија и сега работи и живее како DJ во Прага, не знам дали ќе се врати.

Вториот албум на Саф се вика "Сафир". Не е целосно комплетиран, а и нема голема желба и брзање да се издаде. Е сега се прашувате зошто...пред да замине Пикисипи го прашав истото...тој ми кажа дека песните од Сафизам сеуште ја опишуваат денешната ситуација...ми кажа дека ништо не е сменето...па не сакаат да се повторуваат.

Инаку Гоце ми кажа дека ќе снимаат со едни од најдобрите рапери во Америка,(моја претпоставка Ghostface,Raekwon или Mobb Depp), но не сакаше да ни кажи кој се, се додека не се оставри целата работа.

Инаку Гоце сеа го спрема вториот и третиот албум на Скај Виклер, затоа што Скај е презадоволен од соработката со Гоце. Првиот излегува некаде околу Септември. Имав можност да преслушам повеќе песни од новиот албум на Скај и можам да кажам дека се многу добри, посебно што ги има две три со Струја.

Која сме кај Струја исто спрема соло албум целосно продуциран од Гоце. Тоа што го слушнав, стварно немам зборови да го опишам. Убиство од прв степен.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
чекај,не е смилен професор во данска?или јас сум згрешил?А,инаку за соло албумот на струја знам....и знам дека ќе биде врвот!Мене стр2 ми се најомилени од македонија,бар за рап..
 

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
некој да ми даде текст за Мис Стоун од Саф ако може?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
САФ си се икони во Македонскиот рап само со 1 албум а се култна група.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Дедо ти бил кодош а дедо ми гемиџија..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Ќе бидам објективен.
Иако сите ги сметаат САФ за најдобра група во историјата на Македонија, мора да признаете дека нивниот ЕДИНСТВЕН албум беше комерцијално издаден и заради тоа и постигнаа голем успех. Не дека е лош албумот, далеку од тоа, туку зборот ми е дека со само еден албум и уште 2 неиздадени песни (барем јас знам за тие 2: Сафродизијак & Виши Ментал), лугето станаа живи легенди. Е сега, ко ќе напраите споредба и дека Слаткар издаде албум комерцијално (а на сите тоа не ви е по кејф), ќе видите дека по неколку години и неговиот албум ќе биде легендарен (всушност и сега Е, бидејќи одма се распродаде и концертот му беше невиден УСПЕХ). Лично, најдобар рап албум во Македонија барем до сега ми е Рап Тврдина од Единствена Опција. Едноставно, со песни како Полтрон, Една Љубов & Остани Горе не може, а да не го сакате. Не дека другите песни од албумот се лоши, СИТЕ ми се најдобри мене, ама овие стварно маваат у срце.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.628
Поени од реакции
70.365
Ќе бидам објективен.
Иако сите ги сметаат САФ за најдобра група во историјата на Македонија, мора да признаете дека нивниот ЕДИНСТВЕН албум беше комерцијално издаден и заради тоа и постигнаа голем успех. Не дека е лош албумот, далеку од тоа, туку зборот ми е дека со само еден албум и уште 2 неиздадени песни (барем јас знам за тие 2: Сафродизијак & Виши Ментал), лугето станаа живи легенди. Е сега, ко ќе напраите споредба и дека Слаткар издаде албум комерцијално (а на сите тоа не ви е по кејф), ќе видите дека по неколку години и неговиот албум ќе биде легендарен (всушност и сега Е, бидејќи одма се распродаде и концертот му беше невиден УСПЕХ). Лично, најдобар рап албум во Македонија барем до сега ми е Рап Тврдина од Единствена Опција. Едноставно, со песни како Полтрон, Една Љубов & Остани Горе не може, а да не го сакате. Не дека другите песни од албумот се лоши, СИТЕ ми се најдобри мене, ама овие стварно маваат у срце.
Brat ne deka ne go postuvam slatkar, ali te molam bar u edna tema ne mi go spominjaj:smir:
I mislam deka nemoze da se sporedi albumot na SAF so toj na Slatkar. Slatkar e slusan pretezno od mladi devojcinja, a SAF se ednostavno legendi slusani od sekogo:helou:
 

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Brat ne deka ne go postuvam slatkar, ali te molam bar u edna tema ne mi go spominjaj:smir:
I mislam deka nemoze da se sporedi albumot na SAF so toj na Slatkar. Slatkar e slusan pretezno od mladi devojcinja, a SAF se ednostavno legendi slusani od sekogo:helou:

Јас сакам тоа да го објаснам на сите шо го споредуват Д`ткар со САФ...не е можна таа компарација..БТВ ај ми ја пратете Сафродизијак...Инаку до Д`ткар позз со Мис Стоун :)
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Ќе бидам објективен.
Иако сите ги сметаат САФ за најдобра група во историјата на Македонија, мора да признаете дека нивниот ЕДИНСТВЕН албум беше комерцијално издаден и заради тоа и постигнаа голем успех. Не дека е лош албумот, далеку од тоа, туку зборот ми е дека со само еден албум и уште 2 неиздадени песни (барем јас знам за тие 2: Сафродизијак & Виши Ментал), лугето станаа живи легенди. Е сега, ко ќе напраите споредба и дека Слаткар издаде албум комерцијално (а на сите тоа не ви е по кејф), ќе видите дека по неколку години и неговиот албум ќе биде легендарен (всушност и сега Е, бидејќи одма се распродаде и концертот му беше невиден УСПЕХ). Лично, најдобар рап албум во Македонија барем до сега ми е Рап Тврдина од Единствена Опција. Едноставно, со песни како Полтрон, Една Љубов & Остани Горе не може, а да не го сакате. Не дека другите песни од албумот се лоши, СИТЕ ми се најдобри мене, ама овие стварно маваат у срце.
Немаш појма колку ги поштувам ЕО, но според мене не можат да се спроедат со саф.
Прв семастар сафизам што е следно на распоредот, имам план да го освојам светот ко Александар Македонецот!!!!!(1:40 сек)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
9
Aj ako ja ima nekoj safrodizijak i mene neka mi ja prati. izvinete za kirilica:toe:
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
САКАМ АФРО ФРИЗУРА ми се омилена македонска група.Омилена песна САФРА.
 

Alicair

pP
Член од
22 јули 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
daj be stvarno "Safrodizijak" dajte ja da ja simneme!!!
ne sum ja slusnal pesnata.
inace SAFizam ti e album kakov sto album nema da izleze uste godini godini kaj nas.
a za toa za so velite deka se proslavija od komercijalno izdanie..mozebi i toa do nekade e tocno no jas mislam deka LUGETO GO POGODIJA VREMETO!!!
bas vo 98ma koga nemase mn kvalitetna muzika, go izdadoja SAFIZAM koj sto spored mene e EVERGREEN na mak scenata i uste dolgi god ke zivee
 
D

DartWader

Гостин


Слушнете го само на Пики сипи делот. Кинеееее Дирекно од папокот на светот :vozbud:
 
П

Паган-др

Гостин
Сакам Афро Фризура
нешто најдобро. До ден денес го вртам албумот Сафизам. Многу добро ја доловиле состојбава во Македонијава. Едноставно најдоброто нешто во нашава рап историја. Вишиментал, Скопска Ситуација, Раце Горе, Рецепт, Мис Стоун, Сафра (мојата омилена).
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247


Слушнете го само на Пики сипи делот. Кинеееее Дирекно од папокот на светот :vozbud:
Супер е видеото само сте требале повеќе тагови да ставите само 18 прегледи има. Инаку ова е договорено секој по една строфа да испее или е микс ?
Би било добро да напишете од која земја кој рапува. Јас ги препознав Елементал од Хрватска, Френки од Босна, бугаринот и се разбира нашите САФ:vozbud:. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom