Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
:tv: epa super si se najdovme. jas 6 godini si imav maka, a za sliki nemora, ke se uveris vo zivo. od tie tretmani so si gi koristel ti pomognalo neso, sea so se mavas vo gradi?

so cuden covek si, kazuvam od iskustvo za i na nekoj drug da mu pomogne, ne nekoj reklami da pravam. koj se voopsto tie Velform i Forever Living Produkts. ti da ne reklamiras nekoj so vaka napagas?

rezultati za kolku vreme sakas da dadat. gledam so si bil uporen, pa duri 7 godini ne si nasol caare.

so i fali na piramida firmite? znaes li kako rabotat WVP, Cepter, Herba Lajf..... miljoni se pravat, najdobar marketing e preku multi levelot :tv:
Koj rece deka ne sum nasol care :) ti rekov minoxidil mi pomogna aloe i jojoba ne simple as that. Toa deka pravat milioni jasno mi e ama deka mn od niv se prevera toa e drug problem :)
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Pokazi sliki :)
Pokazi klinicki rezultati od studii napraveni vrz luge za ovie dve deka se efikasni :)
Da mn e prosto da izmesas aloe i jojoba so shampon ama ako ne si dovolno intelegenten da go napravis toa tvoj problem. Celta mi beshe drugite da si pominat poeftino a ne da se pravam intelegenten
Nitu veke dokazani tretmani nemozat da dadat drasticni rezultati za 3 meseca (ne gi kopiraj Velfrom :D)
Tretmani koristam moze 4 godini so mali pauzi po kolku pati treba da ti povtoram deka imam probano aloe i jojba i deka ne go sopra padot
So problemov se zamaram od 2002 imam mn casovi pominato citajki po forumi i razni studii za ovoj problem. Osven podobruvanje na zdravjeto na skalpot nikade nemam primeteno deka aloe i jojoba moze da pomogne za kosopad

Da ne treba na kineski da ti pisham da razberes podobro?
prijaten den :)

Forever Living Produts da ne e od onie piramida firmite :)
Ne e piramida, kako mozam da iskontaktiram so tebe da ti dostavam pismeni dokazi vo vrska so ova prasanje? Poveke sakam licen kontakt od prepucavanje na forumi :( (mail, msn, skype, mob)
Ako i deckovo pisuva za istite proizvodi togas ete licno iskustvo koe mnopgu znaci, sepak jas ne bev soodvetna za slucajov :(
Se gleda deka si covek koj mnogu se angaziral za ovoj problem i raspolaga so mnogu fakti, od koi i jas samata nauciv mnogu. Bi sakala nekako da ti gi dadam i drugive fakti pa sam da si odlucis, ako moze. Se razboti za covek koj istiot period a moze i podolgo ja proucuval ovaa tema i mu trebalo godina i pol da go nateraat da proba nesto drugo. Sega e prezadovolen pa moze slobodno se da spodeli so bilo kogo (sekako licno, tel, mail bilo kako).

Pozdrav i potpolno te razbiram za se sto pisa, copy - paste covek na tebe znam!!!
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
brunette: Ni najmalku ne mi e poentata da se prepucavam. Samo go spodeliv moeto iskustvo so aloe-to i jojoba koj seuste gi koristam.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
ima efikasen lek za genetskiot nasleden izgled toest opaganjeto na kosata,se vika ...............................................................................................











PERIKA :pos2: ma dajte nikoj neka nevigi krade parite so takvi sme[ni preparati i samponi koj navodno go sprecuvaat opaganjeto na kosata ednostavno ako genetski si predodreden da ti padne kosata ke si bides kelajca i gotovo, e sega mozes toa da go odlozis malku ama definitivno luster si :pos2::pos2:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
јас лично сум сведок за шампонот од Алое со Јојоба од Forever Living Products...најголемиот светски производител на Алое производи....на мој близок другар му има помогнато (да не се пофторувам веќе го пишав тоа) и стојам зад фактот ...јас со свои уши слушнав кога берберот му рече дека коса му расте..
Хм... Ова со Алое Вера ми е многу чудно. Во светот каде што ги имам моите контакти со луѓе od oваа област, алое вера го употребуваат помалце од 5% и тоа како придружен третман со пропециа и миноксидил.
А ова излезе дека во Македонија ние го откривме лекот.:vozbud:
Нема никакви шанси од алое вера да расте нова коса.
НИКАКВИ !!!

ima efikasen lek za genetskiot nasleden izgled toest opaganjeto na kosata,se vika ...............................................................................................

PERIKA :pos2: ma dajte nikoj neka nevigi krade parite so takvi sme[ni preparati i samponi koj navodno go sprecuvaat opaganjeto na kosata ednostavno ako genetski si predodreden da ti padne kosata ke si bides kelajca i gotovo, e sega mozes toa da go odlozis malku ama definitivno luster si :pos2::pos2:
Не гледам ништо интересно тука. Тоа што ти си необразуван и неинформиран за тоа дали и какви третмани постојат, не ти дава право да ги нареуваш луѓето со ваков проблем - kelajci.
Ако немаш нешто паметно да кажеш, за сеир имаш посебна тема.
Свати го ова како совет, се дури имам трпение кон тебе и кон таквите како тебе. Не постои полесна работа во денешно време од домашна адреса да ти најдам, а после се дури парите не се проблем, рекетарите се овде за да не си ги валкам рацете со гнаси како тебе. Мислам дека бев јасен. Не коментирај повеќе тука - подобро за тебе.
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Хм... Ова со Алое Вера ми е многу чудно. Во светот каде што ги имам моите контакти со луѓе od oваа област, алое вера го употребуваат помалце од 5% и тоа како придружен третман со пропециа и миноксидил.
А ова излезе дека во Македонија ние го откривме лекот.:vozbud:
Нема никакви шанси од алое вера да расте нова коса.
НИКАКВИ !!!

...добро пријателе...мое е да кажам, твое е да си прифатиш или не !!! ипак ќе кажам можеби и други фактори кај дечково одиграле улога за да му порасне косиче....најповеќе верувам во фактот дека тој навреме реагирал...кога ги видел првите знаци на опаѓање...

а да не зборам многу за другите ... очигледно не веруваш...во последно време и мене ми опаѓа косата....но еве и јас лично ќе почнам да го користам шампонот ако ми помогне...ќе биде полесно со лично искуство да зборувам !!!
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Procitav sve sto pisuvavte od pocetok do kraj za samponot so aloe vera i jojoba i samo malce ke iskomentiram zasto ovoj proizvod na FLP(forever living products) e nesto sto ne e isto kako drugite samponi od mnogu drugi proizvoditeli.Kako prvo pomaga kaj opaganje na kosa sto ne e izgubena totalno t.e samo del sto e ostanat na skalpot,samponot kako sampon e edinstven vo svetot sto e 100 % napraven od stabilizirano aloe barbadensis miller(najdobroto aloe a ne nekoj ke kaze deka toa go ima i vo makedonija)jojobata e zemena od dlabokite sumi na amazon kade covek nema stapnato taka da se raboti za TOP proizvod sto dosega se nema ni priblizno prodavano kako vo makedonija taka i vo svetot.Kaj 3 drugari ima pomognato i spreceno opaganje na kosa(koj saka dokaz neka kaze) i ne se raboti za nikakva piramida ili kocka,zosto ova rerenominara multinacionalna kompanija koja ne postoi 2 tuku 35 godini.POzzz
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
Lelel dajte uste nekoj user od Dek moze ke se razubedime :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Forever_Living_Products
Forever Living Products (FLP), Forever Living Products International, Inc., is a Scottsdale, Arizona-based multi-level marketing (MLM)

Znaci sepak firmava e piramida, type private. Licno prv pat slusham za ova firma ama znam kako od prilika funkcioniraat ovie firmi bidejki majka mi beshe clen na edna slicna. Tocno deka se vrti mn kesh vo niv ama pretezno znaat da nadavaat mn za nivnite proizvodi.

Malik mi go razubavi denot so toa edinstven shampon vo svetot so standarizirano aloe :D Aloe si e aloe osven ako Forever living ne angazirale zgodni tetkici da go navodnuvaat samoto aloe :D

Veke ne planiram da komentiram vo vrska so ovoj proizvod ponatamu samo me interesira dali shamponot sodrzi sodium laureth sulfate ili Sodium Lauryl Sulfate?
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Procitav sve sto pisuvavte od pocetok do kraj za samponot so aloe vera i jojoba i samo malce ke iskomentiram zasto ovoj proizvod na FLP(forever living products) e nesto sto ne e isto kako drugite samponi od mnogu drugi proizvoditeli.Kako prvo pomaga kaj opaganje na kosa sto ne e izgubena totalno t.e samo del sto e ostanat na skalpot,samponot kako sampon e edinstven vo svetot sto e 100 % napraven od stabilizirano aloe barbadensis miller(najdobroto aloe a ne nekoj ke kaze deka toa go ima i vo makedonija)jojobata e zemena od dlabokite sumi na amazon kade covek nema stapnato taka da se raboti za TOP proizvod sto dosega se nema ni priblizno prodavano kako vo makedonija taka i vo svetot.Kaj 3 drugari ima pomognato i spreceno opaganje na kosa(koj saka dokaz neka kaze) i ne se raboti za nikakva piramida ili kocka,zosto ova rerenominara multinacionalna kompanija koja ne postoi 2 tuku 35 godini.POzzz
I ti si zapoznaen so proizvodite? Jas drugo imam rpobano i sum prezadovolna ama za samponot licno ne i ovoj problem go nemam pa pisav za drugari moi isto.
Pozdrav!
 
Член од
6 ноември 2009
Мислења
35
Поени од реакции
1
Шо е оваа работа со реклами на FLP(forever living products)? Некои нови профили регистрирани вчера денес и сите одеднаш го имаат пронајдено лекот за паѓање на косата?
И сите имаат 2-3 другара кај кои шампонот им го спречил опаѓањето?
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Колку што разбрав ова е нешто како AVON и ORIFLAME, и многу продавачи се појавија на темава, и тоа се или некои девојки со "резултати" кои му помогнале на некој другар или некој драпачи...
Епа ако уште некој напише нешто за овој "чудесен шампон", јас лично ке се заложам кај администраторите да биде баниран.
НЕ ЈА ЗАГАДУВАЈТЕ ТЕМАТА.
Потрошив 3 години дури да откријам што делува и како се употребува и си го трујам телото со финастерид, а вие ке ми кажувате мене за другар кој му помогнало...

КЕ ВИ СЕ МОЧАМ ВО ШАМПОНОТ !!!
ДА НЕ ВИДАМ УШТЕ ЕДЕН ТАКОВ ПОСТ!!!

Нема глупак на форумот кој би поверувал во вашите срања. Да се прави личен профит на сметка на некој кој има здравствен или козметички проблем проблем, е ништо друго туку бедно, а вие сте обични профитери без никаква грижа на совест. БЕГАЈТЕ ОД ТУКА !!!
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
:jaj::kesa::nesvest::tapp::tv::uvo::salut::nesum::back::nenene::baeh::helou::pusk::wink:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Za dimitar:eek:cigledno nekoj nema vrska sto e multi-level a sto piramida toa e za sigurno,ako so wikipedia si rabotel na slucajot da otkries sto e multi-level firma kako FLP sigurno ke svatese deka nema vrska so piramida ili nesto slicno, a ne e nitu kako AVON ili ORIFLAME.Ako majka ti rabotela so nekoja druga firma koja ne bila tolku uspeshna i dobra kako pogore spomenatata stavrno zal mi e,ke zaboravev samponot sodrzi dietanolamin-lauril sulfat.POzdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom