Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Исто така пазете со финастеридот предизвикува хипогонадизам, подобро да останеш без коса од колку без тестостерон


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Да, тоа обавезно треба да се знае.
Дојаснување: нема да испадне целата коса, туку косата која што е порасната со помош на фин. и мин. таа ќе испадне и пак ке сте како што сте биле пред да почнете со конзумирање на продуктите.
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
мислам сите несакани ефекти од финестерид се допираат по престанување со конзумирање на фин..
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
мислам сите несакани ефекти од финестерид се допираат по престанување со конзумирање на фин..
има ризик за рак на простата, перманентно губење на нормално производство на тестостерон.
 
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Исто така пазете со финастеридот предизвикува хипогонадизам, подобро да останеш без коса од колку без тестостерон


Sent from my iPhone using Tapatalk
Netocno i nedokazano.Toa sto e tocno i dokazano e deka malku go potkreva testosteronot a kaj mnogu go resava problemot so opaganje.Pozdrav.
Автоматски споено мислење:

Д-р Александар Митов
Со многу здрава храна, расте косата

Прегледај го приврзокот 315126
Niedna hrana ni vitamin ni sampon nema da go resi problemot so maska nasledna kjelavost.Ne se zalazuvajte
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Има некој искуство со пресадување коса кај нас или во регионот?
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Кај може да се најде Финастерид од 1мг во Скопјево?
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
3
Некаков лек против опаѓање на косата? Мене ми е ретка најгоре во центарот и само на огледало можам да се видам. Дали може некакво испитување да се направи и повторно да се обнови?
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Некаков лек против опаѓање на косата? Мене ми е ретка најгоре во центарот и само на огледало можам да се видам. Дали може некакво испитување да се направи и повторно да се обнови?
Колку години имаш?
Од кога почна опаѓањето?
Дали сеуште ти опаѓа или е стагнирано?
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
3
Колку години имаш?
Од кога почна опаѓањето?
Дали сеуште ти опаѓа или е стагнирано?
Имам 26 ама не сум сигурен од кога претпоставѕвам можеби од 20-21 ама кога се видов веќе беше опадната вака некако како на сликата
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom