Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Незнам зашто толку страв околу финастеридот тука. Реално, единственото што го имаме денес а е најблиску до лек против ќелавост, одобрено пред многу години со многу клинички студии за неговата безбедност и ефикасност. На милиони луѓе им го има подобрено животот, што за проблеми со простатата што за нашиот проблем. Ако некој има проблеми со стандардната доза од 1mg дневно во Кореа се одобрени помали дози од 0.5 и 0.25 и тоа секој втор ден а кои се исто така ефикасни за многу луѓе. А и толку ефтино и лесно достапно 420 ден. мене лично ми трае 7 месеци и повеќе. Косата никогаш подобра...Без приметливи нус појави
 
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
До што све не дошол јутубов, 1в1 саат време видео, се препуцавале за..... коса.
Боже.
Не е само за коса и начинот на решавање на проблемот,туку и за лажно промoвирање на третмани и алатки што наводно помагаат.The hair loss industry oduvek била преполна со така наречени snake oil продукти,само за профит и измама
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Не е само за коса и начинот на решавање на проблемот,туку и за лажно промoвирање на третмани и алатки што наводно помагаат.The hair loss industry одувек била преполна со така наречени snake oil продукти,само за профит и измама
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.110
Поени од реакции
820
Сакам да почнам да користам миноксидил меѓутоа претходно сакам да се потврдам со лекар.
Дали може да ми препорачате некој?
 
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Сакам да почнам да користам миноксидил меѓутоа претходно сакам да се потврдам со лекар.
Дали може да ми препорачате некој?
Kako sprej ne e potrebna konsultacija so doktor bidejki mnogu malku se absorbira sistemski.Samo moja preporaka e ednas dnevno dovolno e, namesto dvapati.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
500 i nesto denari vo zegin kako Alomax,bez recepta.Ama vidi online mislam moze isto taka da se naraca. Samo minox sam po sebe ne e dovolno na sreden i dolg rok.Bez finasteride nisto
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Незнам зашто толку страв околу финастеридот тука. Реално, единственото што го имаме денес а е најблиску до лек против ќелавост, одобрено пред многу години со многу клинички студии за неговата безбедност и ефикасност. На милиони луѓе им го има подобрено животот, што за проблеми со простатата што за нашиот проблем. Ако некој има проблеми со стандардната доза од 1mg дневно во Кореа се одобрени помали дози од 0.5 и 0.25 и тоа секој втор ден а кои се исто така ефикасни за многу луѓе. А и толку ефтино и лесно достапно 420 ден. мене лично ми трае 7 месеци и повеќе. Косата никогаш подобра...Без приметливи нус појави
Го има во МК?
 
Член од
22 ноември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Мислење за др. Анчевски и која е цената за преглед ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom