Руски патнички авион со 220 патници падна во Египет.

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од The xx, 31 октомври 2015.

 1. The xx

  The xx

  Член од:
  8 април 2013
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  1.628
  Russian passenger aircraft with 224 onboard crashes over Egypt


  Според првичните информации сите 217 патници и 7на членови на екипажот се погинати.
  Жртви се 68ум мажи, 138ум жени и 17ет деца.
  Авионот Airbus A321 летал на линија Шарм Ел Шеик-Ст.Петербург.
  Авионот го снемало од радарите над регионот Синаи.  Нека почиваат во мир.
   
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.651
  Допаѓања:
  24.626
  Телата на околу 100 патници биле пронајдени на местото каде што денеска се урна руски патнички авион, што летал од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург, соопштуваат спасувачките служби.
   
 3. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.839
  Допаѓања:
  3.618
  Нека почиваат во мир. Овака на прв поглед изгледа симптоматично, бидејќи моментално русики цивили се интересен таргет.
   
  На bebelusha, Beric Dondarrion и Шкорпион им се допаѓа ова.
 4. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.860
  Допаѓања:
  8.457
  Трагедија упм. Нека почиваат во мир. На РТ пишува дека пилотот наводно барал итно слетување во Каиро. Доколку стане збор за технички проблем станува јасно дека сите war monger-и што објавија бомбастични наслови од типот дека е соборен и слично, се патетични и мизерни суштества што не ги пипнала женска рака со години па едвај чекаат нуклеарен крај на светот да ги спаси од сопствената мизерија.
   
  На spaso му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ..........

  .......... ٩(●̮̮̃•̃)۶

  Член од:
  17 септември 2009
  Мислења:
  5.479
  Допаѓања:
  3.054
  Eх, ништо ново, шиптарааната се радува на фб
   
  На The xx му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mister login

  mister login

  Член од:
  1 јуни 2015
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
 7. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  2.569
  Допаѓања:
  3.453
  Нека се радуваат,задно да им биде!
  пс На крај е битно кој ке се радува ;)
   
 8. The xx

  The xx

  Член од:
  8 април 2013
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  1.628
  Официјално 224 се жртви, од кои 24 се деца.
   
  Последно уредено: 31 октомври 2015
 9. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.122
  Допаѓања:
  1.957
  Голема трагедија, нека почиваат во мир.
  Кога слушам вакви вести ми се повраќа од помислата дека некои уште веруваат во богови.
   
 10. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.301
  Допаѓања:
  11.373
  За греота да му се сневиди. Цели фамилии од одмор се враќале. Нека почиваат во мир.
   
 11. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.255
  Isis claims in this video shooting down the russian aircraft with a missile


  Текстот на песната, според коментар од Ирачанец:
   
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.651
  Допаѓања:
  24.626
  За ваша жал изглеа дека ова не е уште еден успех на Исламската Држава, туку технички причини.:(
  Ајде здравје, може ќе соборите друг пат некој авион.
   
 13. mister login

  mister login

  Член од:
  1 јуни 2015
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  13
  Zdravo,kako si?,mene mi se obrakas so ovoj post ili e nekoja greska.
   
 14. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.255
  Oстај го дечкото, си има некои проблеми со идентитетот. Малку му сметаат тие наочарите во две бои, кои постојано ги носи.
   
 15. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.255
  http://abcnews.go.com/International...ian-victims-egypt-crash-brought-home-34904686
  Сега што правиме? :cautious:
   

Сподели преку: